خانه / اخبار /

با مشارکت ۲۰ مرکز ملی :

فراخوان همایش «نقش حکمت اسلامی در انقلاب اسلامی»

با مشارکت ۲۰ مرکز ملی :

فراخوان همایش «نقش حکمت اسلامی در انقلاب اسلامی»

همایش ملی «نقش حکمت اسلامی در انقلاب اسلامی» به منظور ترسیم رویکردهای عملی و اجتماعی و نیز تبیین نقش محوری نظریّات فلسفی در شکل گیری بنیادی‌ترین رویدادهای اجتماعی کشور برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی مفتاح، همایش ملی «نقش حکمت اسلامی در انقلاب اسلامی» در راستای تبیین امتدادات اجتماعی حکمت اسلامی و در اجابت دعوت مقام معظم رهبری بر ورود نهادهای حِکمی-فلسفی به ترسیم رویکردهای عملی و اجتماعی و نیز تبیین نقش محوری نظریّات فلسفی در شکل گیری بنیادی ترین رویدادهای اجتماعی، شکل گرفته است.

جامعه المصطفی العالمیّه، و بطور خاص، مدرسه حکمت و دین پژوهی مجتمع آموزش عالی امام خمینی(ره)، این همایش را در بهمن سال ۱۳۹۷ برگزار خواهد کرد.

گفتنی است؛ برجسته سازی ماهیّت انقلابی حوزه علمیّه و دانشگاه اسلامی، برجسته سازی هویّت اجتماعی موجود در علوم انسانی، به خصوص علوم حِکمی و نشان دادن افق حِکمی عرفانی در انقلاب اسلامی از ویژگی های بارز و انحصاری این همایش به شمار می رود.

اهداف اصلی همایش

۱- تبیین اقدامات کاربردی حکمت اسلامی در ابعاد مختلف زندگی اجتماعی.

۲- تدقیق در ابعاد عقلانی و حکمی حکومت اسلامی.

۳- تبیین مورد پژوهانه در خصوص ابعاد حکمی اجتماعی بنیانگذار فقید انقلاب حضرت آیت الله العظمی امام خمینی (ره).

۴- آشنایی طلاب و فضلا و پژوهشگران با ابعاد حکمی انقلاب اسلامی.

۵- برانگیختن طیف طلبه و دانشجو و سوق دادن پایان نامه ها و مقالات آنها به سوی موضوعات کاربردی در مباحث نظری

گفتنی است؛ موضوع مقالات دریافتی همایش ملی «نقش حکمت اسلامی در انقلاب اسلامی»، در محورهایی چون؛ «فلسفه اسلامی و انقلاب اسلامی»، «عرفان اسلامی و انقلاب اسلامی»، «کلام اسلامی و انقلاب اسلامی»، «فلسفه مضاف و انقلاب اسلامی» فراخوان شده است.

بر اساس گزارش دبیرخانه همایش ملی «نقش حکمت اسلامی در انقلاب اسلامی»، آخرین مهلت ارسال چکیده مقالات تا تاریخ ۳۱ مرداد ماه سال جاری و آخرین بازه زمانی ارسال اصل مقالات تا تاریخ ۳۰ آبان ماه ۱۳۹۷ خواهد بود.

علاقه مندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به نشانی اینترنتی hamayesh.miu.ac.ir/place/fa مراجعه و یا با شماره تلفن ۳۷۱۱۰۲۵۶-۰۲۵ تماس بگیرند.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری حوزه

لینک کوتاه خبر: http://meftaah.com/news/۰۱4408

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند

*

*

<script>