خانه / اخبار /

آیت‌الله فقیه یزدی:

رسالت حوزه تبیین قرآنی و روایی بیانیه گام دوم انقلاب است

آیت‌الله فقیه یزدی:

رسالت حوزه تبیین قرآنی و روایی بیانیه گام دوم انقلاب است

استاد حوزه علمیه با تأکید بر تبیین قرآنی و روایی بیانیه به صورت مصداقی، اظهار کرد: بررسی روابط بین‌الملل و نفوذ دشمن و آزادی و استقلال کشور و نیز تعیین و تبیین مصادیق این محورهای کلی جزء وظایف اصلی حوزه است.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی مفتاح، آیت‌الله محمدحسین احمدی فقیه یزدی، استاد درس خارج حوزه علمیه قم، امروز دوم شهریورماه در هم‌اندیشی استادان حوزه علمیه با عنوان «بیانیه گام دوم انقلاب؛ رسالت حوزه‌های علمیه»، که در خبرگزاری رسا برگزار شد، با اشاره به آیه ۲۵۷ بقره «اللَّهُ وَلِیُّ الَّذِینَ آمَنُوا یُخْرِجُهُمْ مِنَ الظُّلُمَاتِ إِلَى النُّورِ وَالَّذِینَ کَفَرُوا أَوْلِیَاؤُهُمُ الطَّاغُوتُ یُخْرِجُونَهُمْ مِنَ النُّورِ إِلَى الظُّلُمَاتِ أُولَئِکَ أَصْحَابُ النَّارِ هُمْ فِیهَا خَالِدُونَ» گفت: همه انبیا و اولیای الهی برای تحقق حاکمیت خداوند و بیرون بردن مردم از ظلمت آمده‌اند، ولی ظهور و بروز نهایی آن در دوره حضرت ولیعصر(عج) رخ خواهد داد.

وی با بیان اینکه امروز در دوره غیبت در تداوم حرکت اولیا، ولی فقیه در رأس حکومت قرار دارد، افزود: امروز اگر مسائل مختلف انقلاب را بخواهیم به الگویی برای بشریت تبدیل کنیم، باید همه مسائل اسلام را دقیقاً بررسی کنیم.

فقیه‌ یزدی با تأکید بر اینکه دشمنان هرگز نخواهند توانست ایران را طوری تحریم کنند که راه برون‌رفت نداشته باشد، تصریح کرد: قرآن برای این مسئله به ما دستورالعمل داده و فرموده است که اگر محاصره‌ای کنند که راه برون‌رفت نداشته باشید، بدانید این‌ها صاحب عقل نیستند و در درون خود متشتت هستند و شما می‌توانید راه غلبه را بیابید.

این استاد حوزه با اشاره به بحث بیانیه انقلاب و با بیان اینکه جامع و همه‌جانبه بوده و به ویژه بر اقتصاد، علم و فرهنگ تأکید زیادی داشته است، تصریح کرد: جریان انقلاب دفعتاً رخ نداده، بلکه تجربه مشروطه را داریم و مخاطرات آن را می‌توانیم بررسی کنیم که به کجا منتهی شد و امروز هم باید جداً توجه داشته باشیم تا چنین شرایطی ایجاد نشود.

فقیه یزدی با تأکید بر تبیین قرآنی و روایی بیانیه به صورت مصداقی اضافه کرد: بررسی روابط بین‌الملل و نفوذ دشمن و آزادی و استقلال کشور جزء وظایف اصلی حوزه است تا مصادیق این محورهای کلی را تبیین و تعیین کند و مصلحت و حکمت نظام را شناسایی و بررسی کرده و به آن پایبند باشد.

انتهای پیام/

منبع: رسا

لینک کوتاه خبر: http://meftaah.com/news/۰۲12522

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند

*

*

<script>