خانه / اخبار /

از سوی دبیرخانه مفتاح؛

دوره مطالعاتی – آموزشی مدرسه تابستانه رویش برگزار می شود

از سوی دبیرخانه مفتاح؛

دوره مطالعاتی – آموزشی مدرسه تابستانه رویش برگزار می شود

دوره مطالعاتی – آموزشی مدرسه تابستانه رویش، ۹ حوزه رشته علوم انسانی شامل مدیریت، اقتصاد، حقوق، جامعه و فرهنگ، علوم سیاسی، تاریخ و ادبیات، الهیات و علوم تربیتی، سه رشته علوم پایه یعنی ریاضی، فیزیک، زیست شناسی و نیز حوزه مطالعاتی علوم تمدن اسلامی را در بر می گیرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی مفتاح، دوره مطالعاتی – آموزشی مدرسه تابستانه رویش از سوی دبیرخانه دوره های آموزشی – پژوهشی فعالان علوم انسانی اسلامی(مفتاح) برگزار می شود.

این دوره با هدف شناسایی، جذب و پرورش استعدادهای نوپا و جوان در زمینه علوم انسانی اسلامی با دو رویکرد علوم انسانی و علوم پایه برگزار می شود.

دوره مطالعاتی – آموزشی تابستانه رویش، ۹ حوزه رشته علوم انسانی شامل مدیریت، اقتصاد، حقوق، جامعه و فرهنگ، علوم سیاسی، تاریخ و ادبیات، الهیات و علوم تربیتی، سه رشته علوم پایه یعنی ریاضی، فیزیک، زیست شناسی و نیز حوزه مطالعاتی علوم تمدن اسلامی را در بر می گیرد.

براساس این گزارش، تفاوت اصلی دوره مطالعاتی – آموزشی مدرسه تابستانه رویش نسبت به دوره های قبل، ارتقاء جدی در زمینه نوع رشته ها و مخاطبان بوده و در این دوره، رشته ها و دانشجویان علوم پایه ریاضی، فیزیک و زیست شناسی نیز به منظور همفکری و ارتباط علمی نزدیک با دانشجویان رشته های علوم انسانی و اجتماعی که می تواند منشأ آثار بزرگی در زمینه دستیابی به علوم پایه مورد نیاز تحقق تمدن اسلامی باشد، حضور جدی خواهند داشت.

این دبیرخانه معتقد است که توجه به رشته های علوم پایه در مسیر دستیابی به تمدن نوین اسلامی از جایگاه بسیار مهمی برخوردار هستند. رشته های علوم پایه، مبنای علوم فنی مهندسی، پزشکی و… می باشند و از این طریق می توانند اثرگذاری عمده ای در جریان توفق یک جریان تمدنی بر جریان دیگر داشته باشند.

در این دوره سعی می شود در گام نخست دانشجویان پراستعداد و توانمند علوم پایه در چهار محور علمی «مطالعات فلسفه علم»، «فلسفه تخصصی علوم پایه»، «تاریخ علوم در تمدن اسلامی» و «کاربرد علوم پایه در علوم انسانی و مطالعات اسلامی با رویکرد علوم پایه» به انجام مطالعه، مباحثه و برگزاری نشست و کارگاه بپردازند.

دوره مطالعاتی – آموزشی مدرسه تابستانه رویش در دو بازه زمانی ۳۰ تیرماه تا ۱۹ مردادماه و ۲۷ مردادماه تا ۱۵ شهریورماه سال جاری برگزار خواهد شد.

این گزارش می افزاید؛ داوطلبان می‌توانند از تاریخ ۱۰ الی ۲۹ تیرماه نسبت به ثبت نام اولیه خود از طریق ارسال پیامک (نام، نام خانوادگی) به شماره ۵۰۰۰۱۰۰۰۱۰۰۹۰۰ اقدام نموده و پس از دریافت پیامک تأییدیه، با مراجعه به سایت Meftaah.com در «مدرسه تابستانه رویش» ثبت نام خود را نهایی نمایند.

مبلغ شرکت در دوره مدرسه تابستانه رویش (همراه با اسکان ۲،۰۰۰،۰۰۰ ریال) و (بدون اسکان ۵۰۰,۰۰۰ ریال) بوده و داوطلبان مبلغ مذکور را باید به شماره کارت ۳۳۰۶ ـ ۷۰۳۱ ـ ۸۱۱۰ ـ ۶۲۷۳  به نام «حمیدرضا پرهیزکاری» واریز نموده و شماره پیگیری وجه واریزی را به همراه داشته باشند.

گفتنی است؛ دوره تابستانه رویش در بخش مطالعات تخصصی علوم پایه شامل موضوعات «مطالعات فلسفه علم و علوم پایه»، «تاریخ علوم پایه در تمدن اسلامی»، «کاربرد علوم پایه در علوم انسانی» و «مطالعات اسلامی با رویکرد علوم پایه» و بخش مطالعات تخصصی رشته های علوم انسانی نیز شامل موضوعات «مطالعات تخصصی علوم انسانی و اجتماعی» می باشد.

«سیر مطالعاتی اندیشه شهید صدر»، «مبانی علوم اجتماعی» و «دروس اسلامی و فلسفه علم» موضوعات تشکیل دهنده بخش علوم انسانی و موضوعات «آموزش مهارت های یادداشت برداری»، «مقاله نویسی» و «نرم افزارهای اصلی پژوهش» نیز تشکیل شده بخش عمومی رویش می باشند.

یادآور می شود؛ سومین دوره رویش در تابستان سال ۹۶ و در طی دو ماه برگزار گردید و در این دوره ۵۰ نفر از دانشجویان رشته های اقتصاد، حقوق، سیاست، فرهنگ، مدیریت و تاریخ حضور پیدا کردند.

اهم برنامه های دوره سوم را می توان به سه محور «مطالعات عمومی حول اندیشه شهید صدر(ره) و برخی دروس حوزوی»، «مطالعات تخصصی هر یک از رشته ها(در هر دو فضای اسلامی و غربی)» و «آموزش برخی مهارت های پژوهش و نگارش» تقسیم کرد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر: http://meftaah.com/news/۰۳5091

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند

*

*

<script>