خانه / اخبار /

حوزه در هفته‌ای که گذشت؛

لبیک حوزویان به پیام رهبری؛ تشکیل دبیرخانه راهکارهای عملیاتی بیانیه/ لزوم احیای تعادل بین حقوق زن و مرد در جامعه

حوزه در هفته‌ای که گذشت؛

لبیک حوزویان به پیام رهبری؛ تشکیل دبیرخانه راهکارهای عملیاتی بیانیه/ لزوم احیای تعادل بین حقوق زن و مرد در جامعه

نائب رییس جامعه مدرسین گفت: کمیسیون‌های جامعه مدرسین در چند بخش و به‌صورت جدی بیانیه «گام دوم انقلاب» را در دستور کار خود قرار داده و دبیرخانه‌ای نیز برای بررسی این بیانیه تشکیل‌ شده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی مفتاح، حوزه های علمیه در هفته‌ی گذشته شاهد رخدادهای مختلف علمی، فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و… بود که در ادامه مروری گذرا نسبت به مهم ترین آن ها خواهیم داشت.

پس از تحمل یک دوره بیماری؛

آیت الله مومن دار فانی را وداع گفت

نماینده مردم قم در مجلس خبرگان رهبری پس از تحمل یک دوره بیماری در بیمارستان درگذشت.

رهبر انقلاب در دیدار مردم آذربایجان شرقی:

تشکر من از مردم در بیانیه خیلی کمتر از حق ملت است

هم‌زمان با سالگرد قیام مردم تبریز در ۲۹ بهمن ۱۳۵۶، هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم استان آذربایجان شرقی، امروز (دوشنبه) با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی:

مذاکره با دشمنان بی فایده است

حضرت آیت الله مکارم شیرازی با بیان اینکه باید بدانیم بهانه جویی های دشمنان تمامی ندارد، اظهارداشتند: تعجب می کنیم از کسانی که در گوشه و کنار از مذاکره دم می زنند، اما به این واقعیات توجه ندارند که آنها هر روز موضوع جدیدی را بهانه می کنند و خواسته هایشان نیز تمامی ندارد.

حضرت آیت الله سبحانی در دیدار رئیس ستاد کل نیروهای مسلح:

سلاح نداشته باشیم محکوم به شکست هستیم

این مرجع تقلید تأکید کرد: اسلام از ابتدا براقتدار و افزایش قدرت در برابر دشمنان تأکید داشته است. باید بدانیم تا سلاح نداشته باشیم، محکوم هستیم. اگرداشته باشیم دشمنان خواهند ترسید.

حضرت آیت الله نوری همدانی:

شهرها از فقیه و ائمه جماعت خالی شده اند

این مرجع تقلید: عالمان دین هر اندازه علمشان زیاد باشد، وزنه ای می تواند در شهر و جامعه باشند که اثر گذار شوند. اگر امام راحل توانستند انقلاب جهانی به وجود بیاورند چون عالم و فقیه بودند.

حضرت آیت الله صافی در دیدار رئیس ستاد کل نیروهای مسلح:

اقتدار نیروهای مسلح، اقتدار اسلام و عزت مملکت و نظام است

این مرجع تقلید بیان داشت: اقتدار نیروهای مسلح، اقتدار اسلام و عزت مملکت و نظام است و مردم همواره قدردان همه‌ی آنچه نیروهای مسلح برای دفاع از مرزها و کشور اسلامی انجام می‌دهند هستند.

حضرت آیت الله مظاهری:

جامعه المصطفی از نهادهای پر افتخار و اثرگذار در سطح بین‌المللی است

حضرت آیت الله مظاهری گفت: جامعه المصطفی‌ مجموعه‌ای بسیار با اهمیّت و از برکات وجودی امام راحل و نظام جمهوری اسلامی ایران است که به فضل الهی اکنون یکی از نهادهای پر افتخار و اثرگذار تشیّع در سطح بین‌المللی است.

آیت‌الله آملی لاریجانی در جلسه مجمع تشخیص مصلحت:

طلبکاری اروپایی ها فراتر از اینستکس است

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: انسان احساس می کند که اروپایی ها با وجود این تعویق و تعلیقی که در انجام کارهایشان تا الان داشته اند در جریان اینستکس، نشان دادند چیزی که طلب می‌کنند فراتر از این حرف ها است.

آیت الله اعرافی خواستار شد؛

دروس خارج فقه در موضوع وقف برگزار شود

مدیر حوزه‌های علمیه گفت: ما باید به سمتی برویم که مسائل حوزه و فرهنگ دینی روی شانه مردم و موقوفات قرار گرفته و از چرا که عزت حوزه در تحقق این امر است.

رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع):

حوزه نباید نسبت به پیام رهبری برای دهه پنجم انقلاب غفلت کند

آیت الله فاضل لنکرانی با بیان اینکه نباید با این پیام به صورت شعاری برخورد شود، گفت: باید حوزه برای انتقال این پیام به نسل امروز و برای استمرار انقلاب همه تلاش های خود را بکار بگیرد تا انقلاب ادامه پیدا کند و در این رابطه هر چه اندیشه نو تولید کند عمل کردن به پیام است. حوزه نباید نسبت به پیام آن، غفلت کند.

حضرت آیت الله علوی گرگانی:

کانون های فرهنگی مساجد ظرفیت خوبی برای جذب جوانان به دین می باشند

کانون های فرهنگی مساجد ظرفیت بسیار خوبی برای جذب استعداد، تربیت و نقش آفرینی آنها در جامعه است.

آیت الله علم الهدی در جمع حوزویان:

مومن سازی، رسالت حوزه های علمیه است

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با اشاره به مسئولیت حوزویان نسبت به دین، اظهار کرد: حوزه های علمیه رسالت مومن سازی در بستر جامعه اسلامی را به عهده دارند.

آیت الله مصباح یزدی مطرح کرد؛

لزوم احیای تعادل بین حقوق زن و مرد در جامعه

رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) گفت: متأسفانه در فهم افراط و تفریط‌ها هم ضعف‌هایی داریم؛ بنابراین یکی از وظایف فرهیختگان جامعه ما این است که حقوق زن و مرد را به تعادل نزدیک کنند و از نظر عملی و نظری، تعادل حقوق زن و مرد را مورد توجه قرار دهند.

در جامعه الزهرا(س):

کنگره بین‌المللی بزرگداشت ۱۴۰ شهید روحانی مدافع حرم برگزار می شود

دومین کنگره بین‌المللی بزرگداشت ۱۴۰ شهید روحانی مدافع حرم با سخنرانی حضرت آیت الله نوری همدانی در تالار بیداری جامعه‌الزهرا(س) برگزار می‌شود.

آیت الله حسینی بوشهری خبر داد؛

تشکیل دبیرخانه راهکارهای عملیاتی بیانیه «گام دوم انقلاب» در جامعه مدرسین

نائب ریئس جامعه مدرسین گفت: کمیسیون‌های جامعه مدرسین در چند بخش و به‌صورت جدی بیانیه «گام دوم انقلاب» را در دستور کار خود قرار داده و دبیرخانه‌ای نیز برای بررسی این بیانیه تشکیل‌ شده است.

آیت الله مقتدایی:

بانوان طلبه درباره عرفان‌های کاذب و جریان‌های انحرافی روشنگری کنند

دبیر شورای سیاستگذاری حوزه‌های علمیه خواهران با بیان اینکه پیشرفت‌های علمی بانوان باید مکتوب و منتشر شود، گفت: برخی تألیفات بانوان آنچنان غنی و پربار است که قابلیت ارائه و تدریس در مراکز علمی و آموزشی را دارند.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور:

حدود ۸۹ درصد جمعیت زنان ایران باسوادند

حجت الاسلام والمسلمین بهجت پور گفت: پیش از انقلاب تنها ۳۵ درصد از زنان کشور سواد داشتند، اما پس از انقلاب فرصت رشد و ارتقای بانوان پیش از پیش فراهم شد، حدود ۸۹ درصد جمعیت زنان ایران باسواد و بیش از ۳۵ درصد زنان نیز دارای تحصیلات عالیه هستند.

حجت الاسلام والمسلمین عالی در خمینی شهر:

دولت هرجا بودجه کم می آورد از فرهنگ می زند

کارشناس مذهبی با اشاره به این که دولت هرجا بودجه کم می آورد از فرهنگ می زند، گفت: تمام فیلمهای هالیوود هدف دار است و برای ضد اسلام و شیعه تولید می شود؛ یهود مانند دولتمردان ما نیست هر کجا بودجه کم می آوریم، از فرهنگ می زنیم و کم می کنیم.

در درس خارج تشریح شد؛

آغاز تبیین و تحلیل بیانیه گام دوم انقلاب از سوی آیت الله شب زنده دار

آیت الله مهدی شب زنده دار، عضو فقهای شورای نگهبان، تبیین و تحلیل بیانیه گام دوم انقلاب را در درس خارج امروز خود آغاز کرد.

با ارائه آیت الله علیدوست صورت گرفت؛

گزارشی از هشتمین نشست هم‌اندیشی فقه حکومتی

هشتمین نشست از سلسله نشست‌های هم‌اندیشی فقه حکومتی، به همت دبیرخانه ‌هم اندیشی فقه حکومتی و با حضور استاد ابوالقاسم علیدوست در پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی قم برگزار گردید.

دبیر علمی همایش کتاب سال بانوان تصریح کرد؛

همایش کتاب سال بانوان؛ زمینه‌ای برای شناسایی و حمایت پژوهشگران عرصه زن و خانواده

حجت الاسلام پارسانیا، رئیس کمیسیون حوزوی شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه بانوان پاشنه آشیل انقلاب اسلامی هستند، گفت: جامعه‌الزهرا علیهاالسلام متعلق به بانوانی است که پیشگام و پیشتاز در صحنه علم و دانش هستند.

حجت الاسلام والمسلمین پناهیان:

نگاه دشمن به نابودی سبک زندگی ماست

حجت الاسلام والمسلمین پناهیان ابراز داشت: دشمنان متوجه شده اند که نمی توانند از نظر عقیدتی به ما حمله کنند، آنان حتی به نگاه سیاسی ما هم کاری ندارند، اما توجه امروز آنها مسئله سبک زندگی است، همین مسئله ای که مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب بیشترین تاکید را بر آن دارد.

آیت الله موسوی جزایری از «امامت جمعه اهواز» استعفا کرد

آیت الله موسوی جزایری با حضور در دفتر مقام معظم رهبری، گزارشی از وضعیت جسمانی خود ارائه کرد و از سمت «امامت جمعه اهواز» استعفا کرد.

در حرم مطهر امام خمینی(ره)؛

اجتماع عظیم «حوزه و گام دوم انقلاب» برگزار می شود/ یک شنبه حوزه تهران تعطیل است

مدیر حوزه علمیه تهران از برگزاری اجتماع عظیم «حوزه و گام دوم انقلاب»، با حضور گسترده طلاب خواهر و برادر حوزه های علمیه استان تهران و با سخنرانی تولیت آستان قدس رضوی، روز یکشنبه پنجم اسفند، در حرم مطهر امام خمینی(ره) خبر داد.

آیت الله امامی کاشانی:

انقلاب اسلامی، ایران و ایرانی را از ذلت به اوج عزت رساند

در زمان رضاخان سفیر روس بدون وقت قبلی و هماهنگی به دربار مراجعه می کند و می گوید وزیر روس درخواست فلان مسئله و امتیاز را دارد که باید سریعتر انجام شود، بعد رفتن سفیر روس، رضاخان رو می کند به اطرافیان که چقدر ما ذلیل شده ایم سفیر روس این طوری با ما برخورد می کند. این وضعیت شاه ما بود که سفیر روس به او دستور می داد، اما الان کشور ایران در منطقه و دنیا عزیز شده است.

حجت الاسلام والمسلمین مهاجرنیا مطرح کرد؛

حوزه چگونه در گام دوم انقلاب مشارکت می کند؟

عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی گفت: انقلاب های جهان به واسطه قانونی شدن ایده هایی که بر اساس آن انقلاب شکل گرفته به پایان می رسند، اما انقلاب اسلامی ایران به واسطه احکام الهی و آموزه های دینی و پشتوانه مردمی چهلمین بهار خود را پشت سر گذاشت.

رئیس شورای حوزه علمیه گیلان:

تمدن سازی معنوی در جوامع بشری هدف بعثت انقلاب اسلامی است

حجت الاسلام والمسلمین فلاحتی با اشاره به ترس استکبار جهانی از قدرت نو ظهور و تازه به دوران رسیده انقلاب اسلامی، تصریح کرد: استکبار جهانی از تاثیر انقلاب اسلامی در دل‌های مردم که موجب تحولی عمیق و شگرف در مناسبات جهانی و منطقه ای شده وحشت دارد.

استاد انصاریان:

انسانی که به خودشناسی رسیده هرگز خودش را به پست تر از خویش نمی فروشد

محقق و پژوهشگر علوم و معارف قرآن کریم گفت: انسانی که به مرحله و مقام، به خودشناسی و شناخت از خود رسیده هرگز خودش را به چیزی کمتر و پست تر از خویش نمی فروشد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر: http://meftaah.com/news/۰۴10270

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند

*

*

<script>