خانه / اخبار /

استاد دروس خارج مطرح کرد:

جایگاه مساجد را با برگزاری دروس خارج فقه و اصول تقویت کنیم

استاد دروس خارج مطرح کرد:

جایگاه مساجد را با برگزاری دروس خارج فقه و اصول تقویت کنیم

درس خارج فقه و اصول به عنوان بالاترین سطح علمی در حوزه‌های علمیه، جایگاهی مهم نزد مراجع تقلید و علما دارد از اینرو افزایش تعداد جلسات حوزوی در مساجد، نقشی مهم در تقویت این خانه‌های خدا و جذب بیشتر مردم به این مرکز اصیل دینی دارد.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی مفتاح؛ امروزه مهم ترین درس های خارج اکثر مراجع تقلید در مساجد از جمله در مسجد اعظم قم، برگزار می شود و برخی از علما و استادان حوزه علمیه نیز به تأسی از این رویکرد سازنده، مساجد را محل تدریس دروس خارج فقه و اصول قرار داده اند که آیت‌الله سیدمحمدعلی ابطحی، از جمله آنها است.

این وضعیت در نقاط مختلف شهر تهران نیز مشاهده می شود که درس خارج فقه آیت الله حسن عالمی نماینده مجلس خبرنگان رهبری، در مسجد امام خمینی(ره) بازار تهران، از مهم ترین آنان است.

در این رابطه آیت‌الله «سیدمحمدعلی ابطحی» طی گفت‌وگویی، بیان کرد: تقویت جایگاه مساجد در کشور، بیش از هر چیز نیازمند ارج نهادن به این مرکز دینی و فرهنگی از سوی روحانیون است، لذا اگر بزرگان حوزه های علمیه به ویژه مراجع معظم تقلید، علمای بلاد و استادان حوزه های علمیه، نگاه ویژه و کاربردی به مساجد داشته باشند آنگاه شاهد تسری این نگاه ارزشمند در سطح جامعه خواهیم بود.

این استاد درس خارج فقه حوزه علمیه افزود: وقتی مسئولان فرهنگی و سیاست گذاران کشور شاهد ارج نهادن به جایگاه رفیع مساجد از سوی مراجع معظم تقلید، علمای بلاد و استادان حوزه های علمیه باشند، بی شک در برنامه ریزی های خود توجهی ویژه به مساجد خواهند داشت.

وی خاطرنشان کرد: رویکرد مرحوم پدرم در امور دینی و فرهنگی، اولویت بخشیدن به مسجد بود لذا مسجدالحسین(ع) را پایگاه اصلی و اولیه همه فعالیت های دینی، فرهنگی، علمی و اجتماعی خود قرار داده بود.

امام جماعت مسجدالحسین(ع) خیابان شوش تهران ادامه داد: من نیز رویکرد مرحوم پدرم را که همان رویکرد مراجع معظم تقلید، علمای بلاد و استادان حوزه های علمیه است دنبال می کنم و تلاش دارم این مسجد را محور همه برنامه های دینی و فرهنگی قرار دهم.

این استاد درس خارج فقه حوزه علمیه خاطرنشان کرد: هرچقدر جلسات علمی در مساجد تقویت شود آنگاه سایر گروه های مردم به ویژه اقشار فرهیخته و تحصیل کرده نیز استقبال بیشتری از مساجد خواهند کرد.

انتهای پیام/

منبع: شبستان

لینک کوتاه خبر: http://meftaah.com/news/۰۴10272

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند

*

*

<script>