خانه / اخبار /

دبیرخانه مفتاح برگزار می کند؛

دوره مدرسه تابستانه مفتاح ۲ ویژه طلاب حوزه های علمیه سراسر کشور

دبیرخانه مفتاح برگزار می کند؛

دوره مدرسه تابستانه مفتاح ۲ ویژه طلاب حوزه های علمیه سراسر کشور

دوره مدرسه تابستانه مفتاح ۲ با هدف شناسایی و آموزش طلاب جوان مستعد در حوزه‌های پیشرو و جدّی علوم اسلامی از سوی دبیرخانه دوره های آموزشی پژوهشی فعالان علوم انسانی اسلامی مفتاح برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی مفتاح، دوره مدرسه تابستانه مفتاح ۲ با هدف شناسایی و آموزش طلاب جوان مستعد در حوزه‌های پیشرو و جدی علوم اسلامی از سوی دبیرخانه دوره های آموزشی پژوهشی فعالان علوم انسانی اسلامی مفتاح برگزار می شود.

براساس این گزارش؛ این دوره در قالب «کلاس‌های درس»، «مطالعه کتب و جزوه‌های مربوط» و «مباحثات منظم» برگزار خواهد شد و مباحث «فقه و اصول فقه»، «فلسفه»، «منطق»، «کلام» و «تاریخ» در آن مطرح می شود.

این گزارش می افزاید؛ بخش «فقه و اصول فقه» محورهای نظام سازی فقهی، فقه حکومتی، فقه با رویکرد اجتماعی و تطور علم اصول فقه، بخش «فلسفه» محورهای فلسفه علوم اجتماعی(به طور عام)، فلسفه اقتصاد و فلسفه روان شناسی، بخش «منطق» محورهای منطق استقراء و احتمال، بخش «کلام» محورهای مسائل جدید کلامی و بخش «تاریخ» محورهای رویکرد اجتماعی به تاریخ اسلام و تاریخ معاصر جنبش های اسلامی را تحت پوشش قرار خواهد داد.

زمان ثبت نام از ۱۰ تیرماه تا ۲۹ تیرماه سال جاری با ظرفیت محدود و گزینش خواهد بود

همچنین این دوره به صورت رایگان در دو بازه زمانی ۳۰ تیرماه تا ۱۹ مردادماه و ۲۷ مردادماه تا ۱۵ شهریورماه سال ۹۷ برگزار می شود.

مکان برگزاری دوره شهر مقدس قم می باشد.

گفتنی است؛ علاقه مندان می‌توانند از تاریخ ۱۰ تیرماه نسبت به ثبت نام اولیه خود از طریق ارسال پیامک (نام، نام خانوادگی) به شماره ۵۰۰۰۱۰۰۰۱۰۰۹۰۰ اقدام نموده و پس از دریافت پیامک تأییدیه، با مراجعه به سایت Meftaah.com  در «مدرسه تابستانه مفتاح ۲» ثبت نام خود را نهایی نموده و همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره موبایل ۰۹۱۰۷۶۶۰۳۵۶ تماس حاصل نمایند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر: http://meftaah.com/news/۰۴5137

۲ دیدگاه

  1. سلام علیکم
    برادرایی که این دوره ها رو طراحی میکنند حتما توجه دارند که طول دوره خیلی زیاده و این مساله نه تنها باعث نیامدن خیلی از مشتاقان و بعضا با استعداد های این زمینه می شود بلکه از شور و شوق این دوره نیز خواهد کاست نیرو های حضور یافته کم کم خسته می شوند پس به عنوان پیشنهاد چه بهتر است که به جای یک دوره ی پیوسته دو دوره ی ۷ تا ۸ روزه منقطع یا سه دوره ۵ روزه در بازه های مختلف برگزار شود که هم برنامه ریزی هایش ساده تر خواهد شد هم دستگاه اجرایی می تواند نظارت بهتری داشته باشد هم اشکالات تا آخر ادامه پیدا نمی کند و هم بهتر می توان بهره برداری کرد عذر شرکت کنندگان خاطی رو هم میشه در پایان هر بخش خواست و هم به مرور و طی زمان طولانی تزی مخاطبان اهمیت مسائل را درک میکنند نه این که یک دفعه داغ شوند و بعد سرد شوند بلکه تاملی در مطالب میکنند و مطالب در ذهن شان به پختگی خواهد رسید
    با تشکر

    • سلام علیکم؛
      ماهیت مدارس تابستانه که در بسیاری از دانشگاه های مطرح جهان برگزار می شوند مطابق با چارچوب های مشخصی است که با جلسات صرفا آموزشی تفاوت دارد. مدرسه تابستانه مفتاح۲ نیز که ماهیتی مطالعاتی ـ آموزشی دارد علاوه بر جلسات آموزشی دارای جلسات مطالعه، مباحثه و کارگاه نیز می باشد. لذا در چنین دوره ای به منظور تحقق انسجام محتوایی، می بایست جلسات به صورت پیوسته و مستمر برگزار شوند.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند

*

*

<script>