خانه / اخبار /

در پنجاه و ششمین جایزه بنیاد «البرز» صورت گرفت؛

تقدیر از دکتر درخشان به عنوان دانشمند برتر/ استاد جایزه خود را کمک هزینه تحصیل دانشجویان قرار داد

در پنجاه و ششمین جایزه بنیاد «البرز» صورت گرفت؛

تقدیر از دکتر درخشان به عنوان دانشمند برتر/ استاد جایزه خود را کمک هزینه تحصیل دانشجویان قرار داد

دکتر مسعود درخشان، مؤسس و رئیس دانشکده معارف اسلامی و اقتصاد دانشگاه امام صادق(ع) و استاد دانشگاه علامه طباطبایی به عنوان یکی از پنج دانشمند برتر مورد تقدیر و تجلیل قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی مفتاح، پنجاه و ششمین جایزه بنیاد «البرز» صبح امروز پنجم اسفندماه سال جاری در سالن سوره حوزه هنری برگزار شد و از ۵۹ نخبه برتر کشور شامل ۵ دانشمند، ۴ مخترع، ۱۰ دانشجوی علوم پزشکی، ۳۰ دانشجوی علوم پایه، انسانی و مهندسی و ۱۰ طلبه علوم دینی با اهدای جوایزی نفیس تجلیل شد.

این مراسم با حضور مسؤلین دستگاه های مرتبط شامل سازمان اوقاف و امورخیریه، بنیاد ملی نخبگان، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و مرکز امور نخبگان و استعدادهای برتر حوزه‌های علمیه برگزار شد و در آن حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی خاموشی نماینده ولی فقیه و ریاست سازمان اوقاف و امور خیریه، دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان، دکتر جاسبی از برگزیدگان بنیاد البرز در دهه چهل و مهندس ارشدی مدیرعامل بنیاد فرهنگی البرز به ایراد سخن پرداختند.

در این مراسم همچنین دکتر مسعود درخشان، مؤسس و رئیس دانشکده معارف اسلامی و اقتصاد دانشگاه امام صادق(ع) و استاد دانشگاه علامه طباطبایی به عنوان یکی از پنج دانشمند برتر مورد تقدیر و تجلیل قرار گرفت.

وی در سخنانی کوتاه، ضمن تقدیر و تشکر از برگزاری جایزه بنیاد البرز، از دستگاه های مرتبط با برگزاری این مراسم مانند سازمان اوقاف و امور خیریه کشور، بنیاد ملی نخبگان، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و… نیز تقدیر کرد.

دکتر درخشان، با بیان این که وقف یکی از ارکان اقتصاد اسلامی است، تصریح کرد: عظمت و توانمندی وقف سبب توسعه علمی و اقتصادی کشور می شود. اهمیت وقف در توسعه علمی نیز تنها مربوط به جامعه امروزی نیست بلکه در جوامع گذشته نیز از ارزش خاصی برخوردار بود به گونه ای که سبب ایجاد دانشگاه های بسیار خوبی در جهان اسلام شده و قدمت برخی از آن ها به ۷۰۰ سال نیز می رسد.

استاد دانشگاه علامه طباطبایی با تأکید بر این که همکاری میان اوقاف و مراکز علمی کشور باید گسترده باشد، تصریح کرد: این همکاری نباید تنها به کشور منحصر شود بلکه باید با مراکز علمی سایر کشورها نیز این ارتباط گسترده برقرار شود تا شاهد اشاعه، توسعه و شکوفایی علوم باشیم.

وی همچنین در اقدامی خداپسندانه، جایزه مالی بنیاد البرز که به وی اعطا شده بود را در اختیار این بنیاد قرار داد تا به عنوان کمک هزینه تحصیلی دانشجویان مورد استفاده قرار گیرد و با تشویق حضار مورد استقبال قرار گرفت.

گفتنی است؛ بنیاد البرز، بنیادی با قدمت بیش از نیم قرن است که در حوزه وقف علمی و حمایت از پژوهشگران و محققان پرداخته است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر: http://meftaah.com/news/۰۵10285

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند

*

*

<script>