خانه / اخبار /

با موضوع دولت اسلامی؛

پنجمین همایش ملی تمدن نوین اسلامی برگزار می‌شود

با موضوع دولت اسلامی؛

پنجمین همایش ملی تمدن نوین اسلامی برگزار می‌شود

پنجمین همایش ملی تمدن نوین اسلامی با موضوع دولت اسلامی، ۸ اسفند ماه از سوی دانشگاه شاهد برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی مفتاح، هدف نهایی انقلاب اسلامی رسیدن به تمدن نوین اسلامی در زنجیره‌ای منطقی و مستمر است. پس از وقوع انقلاب اسلامی و تشکیل نظام اسلامی که ارکان، عناصر و ابعاد آن در قانون اساسی به طور اجمال بیان شده و البته هنوز به طور کامل و تفصیلی تحقق پیدا نکرده است، عبور از دو گام دیگر یعنی دولت اسلامی و جامعه اسلامی و تشکیل تمدن نوین اسلامی، فرآیندی پیچیده است.

بر این اساس، تأمل و تعمق در این مفاهیم و مراحل و تلاش برای گفتمان سازی به منظور ایجاد نهضت نرم افزاری و تولید فکر و علم به شکل طبیعی در این خصوص، امری ضروری و حیاتی است. از این رو پنجمین همایش ملی تمدن نوین اسلامی با همکاری جمعی از مراکز دانشگاهی، حوزوی و علمی- پژوهشی کشور در ۸ اسفند ۱۳۹۸ در دانشگاه شاهد برگزار می‌گردد.

با توجه به اینکه در ۴ همایش گذشته به تبیین چیستی، چرایی و چگونگی تمدن نوین اسلامی پرداخته شده است و لازم است نگاهی ناظر به اقدام و عمل و حل المسائلی در این برهه در پیش گرفته شود، پنجمین همایش ملی تمدن نوین اسلامی به موضوع دولت اسلامی خواهد پرداخت.

همه اساتید، طلاب، دانشجویان و محققان می‌توانند مقالات پژوهشی خود را در ارتباط با محورهای زیر از طریق سایت همایش به آدرس neicc.shahed.ac.ir ارسال نمایند.

روش‌شناسی مطالعات دولت اسلامی
نقشه راه دستیابی به دولت اسلامی
نسبت دولت اسلامی و جامعه اسلامی
منش کارگزاران دولت اسلامی
الگوها و نظامات اداره کشور در ابعاد فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی
ساختارها و نهادهای دولت اسلامی

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر: http://meftaah.com/news/۰۵11818

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند

*

*

<script>