خانه / اخبار /

حوزه در هفته‌ای که گذشت؛

آخوند سکولار مضر به حال اسلام است/ غبارروبی مضجع منور امام رضا(ع) توسط مراجع تقلید

حوزه در هفته‌ای که گذشت؛

آخوند سکولار مضر به حال اسلام است/ غبارروبی مضجع منور امام رضا(ع) توسط مراجع تقلید

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: فرق زیادی است بین آن طلبه‌ای که زیر نظر یک استاد انقلابی تحصیل می‌کند با طلبه‌ای که زیر نظر کسی که از سیاست و توجه به امور جامعه دوری می‌کند و نسبت به امور مسلمین و نظام اسلامی بی‌تفاوت است؛ چنین طلبه‌ای و آخوندسکولاری اصلا مضر به حال اسلام است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی مفتاح، حوزه‌های علمیه و جامعه روحانیت در هفته‌ای که گذشت شاهد رویدادها و رخدادهای مختلفی بود که در ادامه مهم‌ترین آن‌ها تقدیم حضور علاقه‌مندان می‌گردد؛

با حضور مراجع عظام تقلید؛

مضجع منور امام علی بن موسی الرضا(ع) غبارروبی شد

در آستانه ۲۳ ذی القعده روز زیارتی مخصوص هشتمین پیشوای شیعیان جهان امام علی بن موسی الرضا(ع) آیین غبارروبی مضجع شریف رضوی با حضور مراجع عظام تقلید، علمای اعلام و خدام آستان قدس رضوی برگزار شد.

حضرت آیت‌الله سبحانی:

طلاب بیش از همیشه برای حضور و پاسخگویی در جامعه اهتمام داشته باشند

حضرت آیت‌الله سبحانی ضمن ابراز خرسندی از تجهیز طلاب خراسانی به قلم در کنار بیان، به اهمیت تربیت مبلغ اشاره کرد و از ضرورت آمادگی طلاب به حضور و پاسخگویی در جامعه گفت.

حضرت آیت‌الله وحید خراسانی:

حجاج برای ظهور امام زمان(عج) بسیار دعا کنند

حضرت آیت‌الله وحید خراسانی با دعا برای سلامتی حجاج، گفت: در این سفر برای ظهور امام زمان عجل الله تعالی فرجه، بسیار دعا کنید.

سفر زیارتی و تبلیغی حضرت آیت‌الله جوادی آملی به مشهد مقدس

حضرت آیت‌الله جوادی آملی جهت زیارت بارگاه ملکوتی حضرت علی بن موسی الرضا(علیه السلام) و انجام برنامه‌های علمی و تبلیغی به مشهد مقدس سفر کردند.

آیت‌الله شب زنده دار:

اصالت‌های درسی حوزه حفظ شود

عضو فقهای شورای نگهبان با اشاره به اصالت‌های حوزوی از جمله تقریر نویسی و حفظ کردن و…. بیان کرد: اصالت‎های درسی حوزه حفظ شود.

آیت‌الله یزدی در جمع طلاب معصومیه:

آخوند سکولار مضر به حال اسلام است

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: فرق زیادی است بین آن طلبه ای که زیر نظر یک استاد انقلابی تحصیل می کند با طلبه‌ای که زیر نظر کسی که از سیاست و توجه به امور جامعه دوری می کند و نسبت به امور مسلمین و نظام اسلامی بی تفاوت است؛ چنین طلبه ای و آخوندسکولاری اصلا مضر به حال اسلام است.

جدیدترین اثر فقهی آیت‌الله سیداحمد خاتمی منتشر شد

جدیدترین اثر فقهی آیت‌الله سیداحمد خاتمی با عنوان «فقه الحکومۀ» که برگرفته از درس خارج اوست، توسط حجت‌الاسلام علی احمدخواه کوهنانی تدوین و توسط دفتر نشر معارف راهی بازار کتاب شد.

آیت‌الله اراکی:

موسیقی حرام، فراخوانی از سوی شیطان است

دبیرکل مجمع تقریب با اشاره به اشکال موسیقی بیان کرد: موسیقی حرام، فراخوانی از سوی شیطان است.

آیت‌الله اعرافی:

انقلاب اسلامی به دنبال جبران گسست و خلأ تاریخی علوم ناظر به عرصه تمدن‌سازی است

مدیر حوزه های علمیه با بیان اینکه انقلاب اسلامی به دنبال جبران گسست و خلأ تاریخی علوم ناظر به عرصه تمدن سازی است گفت: تجلی توحید در فعالیت های پزشکی، امر مهمی است که در پرچم داران سلامت آثار ارزشمندی را به دنبال خواهد داشت.

آیت‌الله رجبی:

ساده زیستی و مردمداری امامان جمعه در زمان کنونی باید پررنگ‌تر باشد

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تصریح کرد: ساده زیستی و مردمداری امامان جمعه در زمان کنونی باید پررنگ تر و مشهودتر باشد.

عضو خبرگان رهبری در نشست فقه شیعه و حکومت اسلامی:

حوزه گستره پژوهشی در زمینه فقه حکومتی را افزایش دهد

آیت‌الله فرحانی بیان داشت: حوزه علمیه در صورتی می تواند در ماموریت خود درباره فقه حکومتی موفق باشد که حوزه پژوهشی خود را در این زمینه گسترش دهد.

آیت‌الله فاضل لنکرانی:

کسانی که می گویند حوزه در ۴۰ سال قبل مانده از انصاف به دور هستند

رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) گفت: برخی از افرادی که از انصاف به دور هستند می گویند که حوزه، حوزه ۴۰ سال قبل است؛ این افراد باید بیایند و دستاوردهای حوزه را ببینند؛ ما امروز شبهاتی را پاسخ داده ایم که طی دو الی سه دهه اخیر به وجود آمده و حوزه برای آن پاسخ دارد؛ این نشان دهنده پویایی و به روز بودن حوزه و مراکز حوزوی است.

مدیر حوزه علمیه خراسان:

حوزه علمیه خود را برای پاسخ گویی همه جانبه آماده کند

مدیر حوزه علمیه خراسان در دیدار آیت الله العظمی جوادی آملی گفت: تحول دو بعد درونی و بیرونی دارد که تا تحول درونی اتفاق نیفتد، نمی توان انتظار داشت که این امر در بیرون به نتیجه برسد از این رو، حوزه علمیه با توجه به تحول، باید خود را برای پاسخ گویی همه جانبه آماده کند.

آیت‌الله موسوی اصفهانی:

تربیت صد طلبه با کیفیت، بهتر از آن است که ۱۰۰۰ طلبه داشته باشیم

مدیر حوزه علمیه همدان با تاکید بر این که تربیت صد طلبه با کیفیت، بهتر از این است که ۱۰۰۰ طلبه داشته باشیم، گفت: ۱۲ قرن است که حوزه ها و علمای ربانی دین مردم را نگه داشته اند، بنابراین برای آینده و تا زمان ظهور نیازمند تربیت طلابی هستیم که مردم، خدا محوری را در وجود آن ها ببینند.

معاون تبلیغ حوزه های علمیه:

لجنه‌های تبلیغی با حضور استعدادهای تبلیعی تشکیل شود

حجت‌الاسلام والمسلمین نبوی گفت: امروز امانتداری بعضی از مدیران، مورد خدشه است؛ ولی درعین حال در بخش های مدیریتی کشور قرار می گیرند و موجب ضربه به نظام و انقلاب می‌شوند.

معاون پژوهش حوزه های علمیه:

ایران در ایجاد تمدن بزرگ اسلامی مصمم است

حجت‌الاسلام والمسلمین میر معزی در جمع طلاب ممتاز هرمزگان، سند اسلامی ایرانی پیشرفت را نقشه راه مسیر تمدن نوین اسلامی و حرکت از وضع موجود به سمت وضع مطلوب دانست و گفت: ایران در ایجاد تمدن بزرگ اسلامی مصمم است.

معاون تهذیب حوزه‌های علمیه کشور:

۵ هزار طلبه در مدارس علمیه کشور پذیرش می‌شوند

معاون تهذیب حوزه های علمیه کشور از پذیرش نهایی ۵ هزار طلبه در مدارس علمیه کشور خبر داد.

معاون آموزش حوزه‌های علمیه:

کشورهای غیراسلامی هم از حوزه‌های علمیه توقع نظریه پردازی دارند

حجت‌الاسلام والمسلمین رستم نژاد با اشاره به این که کشور های دیگر هم از حوزه‌های علمیه توقع نظریه پردازی دارند، تصریح کرد: این توقع تنها مربوط به کشور های اسلامی نیست و کشورهای غیر مسلمان هم امروز به بن بست رسیده‌اند.

شناسایی ۳۷۳ استعداد برتر در حوزه‌های علمیه خواهران

مدیرکل امور نخبگان و استعدادهای برتر حوزه‌های علمیه خواهران از شناسایی ۳۷۳ نفر نخبه و استعداد برتر در حوزه‌های علمیه خواهران خبر داد.

درسنامه «غنا و موسیقی» رونمایی شد

درسنامه غنا و موسیقی، متن درس فقه خارج مقام معظم رهبری، امروز با حضور اساتید برجسته حوزه و پژوهشگران حوزوی و فقه هنر رونمایی شد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر: http://meftaah.com/news/۰۵12151

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند

*

*

<script>