خانه / اخبار /

از سوی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه؛

جلد سوم کتاب «روش‌های تربیتی در قرآن کریم» در راه انتشار است

از سوی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه؛

جلد سوم کتاب «روش‌های تربیتی در قرآن کریم» در راه انتشار است

سومین جلد از سری کتاب های «روش‌های تربیتی در قرآن کریم» تألیف سیدعلی حسینی زاده دانشیار گروه علوم تربیتی پژوهشکده علوم رفتاری پژوهشگاه حوزه و دانشگاه به زودی منتشر و روانه بازار می شود.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی مفتاح، در جلد سوم از کتاب روش‌های تربیتی قرآن کریم، به بحث و بررسی چهار روش از روش‌های تربیت قرآن کریم یعنی روش الگو، روش قصه و داستان، روش تشویق و روش تنبیه، در چهار فصل پرداخته شده است و نویسنده تلاش کرده در حد وسع خود، آن ها را برای دست‌اندرکاران امر تربیت واکاوی نماید.

«سیدعلی حسینی زاده» نویسنده جلد دوم و سوم کتاب «روش های تربیتی در قرآن کریم» در خصوص ویژگی‌های این کتاب گفت: در فصل اول به روش الگویی اشاره شده است و با بیان اهمیت بررسی روش الگویی، ضمن مفهوم شناسی به تحلیل مفهوم شناسی این روش پرداخته و اصول حاکم بر این روش توضیح داده شده است. در فصل دوم این کتاب روش قصه و داستان در قرآن کریم به مبسوط توضیح داده شده و با اشاره به مبانی روش قصه گویی در قرآن کریم به سبک های قصه پردازی در قرآن اشاره شده است و اهداف و کارکردهای تربیتی این روش بیان شده است.

وی همچنین افزود: در فصل سوم کتاب به روش تشویق و ترغیب پرداخته شده و ضمن معرفی انواع تشویق، اصول، شیوه ها، مراحل تشویق و کارکردهای این روش تربیتی به تفصیل مورد بحث قرار گرفته است.

وی در پایان افزود: در فصل آخر به روش تنبیه پرداخته شده است. ارکان تنبیه، مبانی انسان شناختی، اصول، انواع تنبیه، مراحل و شیوه های تنبیه موضوعاتی است که در این فصل مورد واکاوی قرار گرفته و آسیب های روش تنبیه به تفصیل مورد بحث قرار گرفته است.

تا کنون دو جلد از کتاب های «روش‌های تربیتی در قرآن کریم» از سوی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه با همکاری سازمان سمت منتشر شده که با استقبال جامعه علمی و مخاطبان روبرو شده است.

انتهای پیام/

منبع: مهر

لینک کوتاه خبر: http://meftaah.com/news/۰۶5198

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند

*

*

<script>