خانه / آثار مرتبط / نخستین شماره دو فصلنامه تمدن نوین اسلامی در آیینه تقریب منتشر شد

نخستین شماره دو فصلنامه تمدن نوین اسلامی در آیینه تقریب منتشر شد

نخستین شماره دو فصلنامه تمدن نوین اسلامی در آیینه تقریب زیر نظر معاونت پژوهشی دانشگاه مذاهب اسلامی چاپ و منتشر شد.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی مفتاح، ندا ملکی، معاون پژوهشی دانشگاه مذاهب اسلامی با اعلام خبر انتشار نخستین شماره دو فصلنامه تمدن نوین اسلامی در آیینه تقریب از سوی دانشگاه مذاهب اسلامی، گفت: این مجله در چارچوب اهداف آموزشی و پژوهشی دانشگاه مذاهب اسلامی با مطالب و مقالاتی از اساتید و صاحب‌نظران حوزه و دانشگاه در موضوعات مرتبط با تمدن نوین اسلامی در آیینه تقریب منتشر گردید.

وی افزود: دو فصلنامه تمدن نوین اسلامی در آیینه تقریب دانشگاه مذاهب اسلامی با اهداف نظریه پردازی در حوزه تمدن اسلامی با رویکرد تقریبی، بررسی تاریخ و تمدن ملل اسلامی، ارائه مبانی نظری، ساختاری و کارکردی تمدن نوین اسلامی، بررسی نقش و جایگاه تقریب مذاهب اسلامی در ایجاد تمدن اسلامی و همچنین بررسی آسیب‌های ناشی از عدم تقریب مذاهب اسلامی و ارائه راهکارهای برون رفت از آن منتشر می‌گردد.

ملکی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری برای توسعه تمدن اسلامی نظریه جدید تمدن نوین اسلامی را مطرح نمودند که یکی از راهکارهای بنیادین و اساسی در دانشگاه‌ها برای تحقق این مهم، انجام تحقیق و پژوهش، چاپ و انتشار مقالات علمی در این خصوص است.

معاون پژوهشی دانشگاه مذاهب اسلامی خاطر نشان کرد: امیدواریم فرهیختگان، اندیشمندان و اساتید حوزه و دانشگاه، محققان و دانشجویان ارجمند دست به قلم شوند و مقالات وزین و فاخر خود را برای این فصلنامه ارسال نمایند تا پس از طی فرایند بررسی و داوری به چاپ برسد.

«دو فصلنامه تمدن نوین اسلامی در آیینه تقریب» به صاحب امتیازی آیت الله محسن اراکی، مدیر مسئولی و سردبیری محمد حسین مختاری و قائم مقام سردبیر، ندا ملکی از سوی انتشارات دانشگاه مذاهب اسلامی چاپ و منتشر می‌گردد.

لازم به ذکر است؛ در نخستین شماره دو فصلنامه تمدن نوین اسلامی در آیینه تقریب، مقالاتی با عناوین «ظرفیت سنجی مردم سالاری دینی برای تحقق تمدن نوین اسلامی»، «درآمدی بر ماهیت انسانی تمدن اسلامی(رویکرد الهیاتی)»، «بایسته های فرهنگی پیش روی تمدن نوین اسلامی»، «رویکرد خواجه نصیرالدین طوسی در طبقه بندی علوم در تمدن اسلامی»، «واقع گرایی در مطالعات تمدن نوین اسلامی»، «بنیان های اساسی تمدن نوین اسلامی با تاکید بر اندیشه آیت الله العظمی خامنه‌ای» منتشر شده است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر: http://meftaah.com/news/۰۷12620

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند

*

*

<script>