خانه / آثار مرتبط / کتاب «راز بازگشت جاهلیت در عصر عاشورا» به چاپ سوم رسید

کتاب «راز بازگشت جاهلیت در عصر عاشورا» به چاپ سوم رسید

کتاب «راز بازگشت جاهلیت در عصر عاشورا» نوشته حجت الاسلام جواد سلیمانی امیری، عضو هیأت علمی موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) قم از سوی دفتر نشر معارف به چاپ سوم رسید.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی مفتاح، کتاب «راز بازگشت جاهلیت در عصر عاشورا» نوشته حجت الاسلام جواد سلیمانی امیری، عضو هیأت علمی موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) قم از سوی دفتر نشر معارف به چاپ سوم رسید.

در بخشی از مقدمه این کتاب می خوانیم: «در زیارت أربعینِ سیدالشّهدا(ع) که شیخ طوسی آن را در «تهذیب الاحکام» و «مصباح المتهجد» از امام صادق(ع) نقل کرده است می ‌خوانیم: «بذل مهجته فیک لیستنقذ عبادک من الجهاله و حیره الضلاله»؛ [حسین بن علی(ع)] خون درون قلبش را در راه تو بذل کرد تا بندگانت را از جهالت و حیرت گمراهی نجات دهد.

طبق این بیان، نجات امّت پیامبر(ص) از «جهالت»، هدف اصلی قیام اباعبدالله(ع) بوده است. از این‌ رو، در این نوشتار، ابتدا مقصود از جاهلیّت و جامعه جاهل، سپس چگونگی تکرار جاهلیت در صدر اسلام و سرانجام علّت پیدایش مجدد آن در میان امّت پیامبر(ص) را مورد بررسی قرار می دهیم.»

در این کتاب مباحث زیر تببین و تحلیل می شود: مفهوم جاهلیت، عقاید جامعه جاهلی، بازگشت جاهلیت، زمینه های بازگشت جاهلیت در عصر عاشورا و راز بازگشت جاهلیت در عصر عاشورا.

چاپ سوم کتاب «راز بازگشت جاهلیت در عصر عاشورا» در ۶۳ صفحه، قطع پالتویی، صفحه آرایی جذاب و دورنگ، تیراژ ۲۰۰۰ نسخه و قیمت ۴۵۰۰ تومان منتشر شده است.

انتهای پیام/

منبع: مهر

لینک کوتاه خبر: http://meftaah.com/news/۰۷6084

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند

*

*

<script>