خانه / اخبار /

دوشنبه ۱۱تیرماه؛

نشست «شاخص ترکیبی عدالت اجتماعی» برگزار می‌شود

دوشنبه ۱۱تیرماه؛

نشست «شاخص ترکیبی عدالت اجتماعی» برگزار می‌شود

نشست علمی «شاخص ترکیبی عدالت اجتماعی (فراز و فرود تحقق عدالت اجتماعی در دهه چهارم انقلاب اسلامی)» به همت هسته عدالت پژوهی مرکز رشد دانشگاه امام صادق(ع)، برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی مفتاح، گزارش تحلیلی و پژوهشی «طراحی و برآورد شاخص ترکیبی عدالت اجتماعی» جهت ارزیابی تحققق عدالت اجتماعی در دهه چهارم انقلاب اسلامی(دهه پیشرفت و عدالت) با حضور اساتید حوزه عدالت اجتماعی، یازدهم تیرماه در دانشگاه امام صادق(ع) ارائه می­ شود.

 هسته عدالت پژوهی مرکز رشد دانشگاه امام صادق(ع) با همکاری مرکز پژوهش­های مجلس، اقدام به طراحی و برآورد شاخصی ترکیبی جهت ارزیابی وضعیت تحقق عدالت اجتماعی در دهه گذشته  نموده است. در این نشست، تهیه کنندگان گزارش فوق الذکر (پژوهشگران هسته عدالت­ پژوهی مرکز رشد دانشگاه امام صادق علیه اسلام) به ارائه و تبیین این گزارش خواهند پرداخت و از منظر تخصصی، وضعیت عدالت اجتماعی در کشور را مورد تجزیه و تحلیل قرار می دهند.

 در این بررسی، روند تحقق عدالت اجتماعی در کشور در بازه زمانی سال­های ۱۳۸۵ تا ۱۳۹۵ در حوزه ­های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی مورد ارزیابی قرار گرفته و در نهایت با ارائه شاخص ترکیبی از بیش از ۱۳۰ سنجه و نماگر، روند کلی عدالت اجتماعی در دهه پیشرفت و عدالت (دهه چهارم انقلاب) مورد بررسی قرار می­ گیرد.

این نشست با رونمایی از اولین شماره نشریه «عدالت اجتماعی» و سایت هسته عدالت پژوهی مرکز رشد دانشگاه امام صادق(ع)، همراه است.

نشست «شاخص ترکیبی عدالت اجتماعی» دوشنبه ۱۱تیرماه ساعت ۱۰ در دانشگاه امام صادق(ع)، تالار شهید مطهری برگزار می شود.

انتهای پیام/

منبع: مهر

لینک کوتاه خبر: http://meftaah.com/news/۰۹5274

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند

*

*

<script>