خانه / اخبار /

حوزه در دو هفته‌ای که گذشت؛

حوزه علمیه انقلابی است و انقلابی خواهد ماند/ حوزه در خصوص بیانیه گام دوم انقلاب، هیئت‌های اندیشه‌ورز تشکیل دهد

حوزه در دو هفته‌ای که گذشت؛

حوزه علمیه انقلابی است و انقلابی خواهد ماند/ حوزه در خصوص بیانیه گام دوم انقلاب، هیئت‌های اندیشه‌ورز تشکیل دهد

مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور، با بیان اینکه حوزه علمیه انقلابی است و انقلابی خواهد ماند، گفت: نام پنج هزار شهید روحانیت در دفتر نورانی شهدای حوزه ثبت شده و جانبازان و آزادگان روحانی، امروز مایه آبرو و عزت حوزه‌های علمیه هستند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی مفتاح، با توجه به تعطیلات نوروز و کاهش اخبار، بر خلاف روال گذشته که مهم ترین رویدادهای حوزه طی یک هفته گذشته تقدیم حضور علاقه مندان می شد، استثنائاً این هفته مهم ترین اخبار حوزه های علمیه از تاریخ ۲۵ اسفند ماه سال گذشته تا ۱۰ فرودین ماه سال جاری تقدیم حضور علاقه مندان می شود.

رهبر انقلاب با نامگذاری سال ۹۸ به عنوان «رونق تولید» تاکید کردند:

راه حل مشکل معیشت مردم رونق تولید است

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۳۹۸، سال جدید را سال «رونق تولید» نام‌گذاری کردند.

حضرت آیت الله مکارم در درس خارج:

خیّرین و مسئولین به فکر جبران خسارت از سیل باشند

این مرجع تقلید با بیان این که جبران خسارت سیل زدگان بدون همیاری دولت و مردم امکان پذیر نیست گفت: وظیفه دولت، ملت و خیّرین است که به کمک سیل زدگان بشتابند و جبران خسارت کنند.

در دیدار ظریف مطرح شد؛

پیام حضرت آیت الله وحید خراسانی به رئیس جمهور

این مرجع تقلید تأکید کرد: آقای روحانی در فکر کار مردم هم باشند؛ زندگی بر مردم سخت می‌گذرد.

حضرت آیت الله سبحانی در دیدار رئیس دستگاه دیپلماسی:

توسعه روابط با همسایگان بر اساس احترام متقابل تقویت شود

این مرجع تقلید بر حفظ روابط با همسایگان بر اساس حُسن همجواری و حفظ حق حاکمیت آنان و توسعه روابط بر اساس احترام متقابل تاکید کرد.

حضرت آیت الله جوادی آملی در دیدار ظریف؛

عزت و مردانگی مال ماست

این مرجع تقلید خطاب به وزیر امورخارجه گفت: در مذاکرات خود با دیگر کشورها بدانید که دست شما پر است و یک سرو گردن از آنها بالاترید. شرف، عزت، عظمت، آبرو و مردانگی مال ماست، و شما باید این عظمت کشور و مردم ایران را به جهان برسانید.

حضرت آیت الله علوی گرگانی در دیدار ظریف:

از رئیس جمهور بخواهید برای از بین رفتن مشکلات معیشتی مردم تلاش کند

این مرجع تقلید بیان کرد: از ریاست جمهور بخواهید که تمام تلاش خود را به کار ببندند تا در سال جاری مشکلات کمتر شود و اگر هم مشکلاتی باشد با رفتار و اخلاق نیک و همدلی برطرف شود.

حضرت آیت الله نوری همدانی:

به رسمیت شناختن بلندی های جولان اوج دیوانگی و خباثت آمریکا است

این مرجع تقلید درواکنش به اقدام نابخردانه رئیس جمهور آمریکار در رسیمت شناختن جولان بیان داشت: ما ضمن محکوم کردن این اقدام از کشور های اسلامی و سازمان های بین المللی می‌خواهیم در مقابل این تجاوز سکوت نکرده و آن را محکوم نمایند.

حضرت آیت‌الله مظاهری در دیدار استاندار اصفهان:

مسئولان جلب رضایت مردم را وظیفۀ حتمی خود تلقّی کنند

حضرت آیت الله مظاهری تصریح کرد: همۀ مسئولان و خدمتگزاران ملّت در هر سمتی که هستند، جلب رضایت این مردم خوب و صبور را وظیفۀ حتمی خود تلقّی کنند و بدانند که فراهم آوردن رضایت و خشنودی مردم، حتماً موجب رضای خداوند و حضرت بقیه‌الله‌الأعظم(عج) است.

حضرت آیت الله شبیری زنجانی:

محدودیت در انتخاب درس و استاد، استعداد طلاب را خاموش می کند

این مرجع تقلید در دیدار مدیر حوزه های علمیه کشور با ایشان، ساختار مدرسه ای را برای دروس سطح عالی حوزه های علمیه، نامناسب و باعث «خاموش شدن استعدادهای طلاب» دانست.

آیت الله فاضل لنکرانی در جمع طلاب اهل سنت:

شیعه وسنی وظیفه دارد انقلاب را حفظ کند

رییس مرکز فقهی ائمه اطهار گفت: امروز دشمن مانع بزرگ خودش را انقلاب اسلامی ایران می‌داند، همه ما وظیفه داریم شیعه، سنی، انقلاب را حفظ کنیم برای اینکه انقلاب مهم‌ترین سد و قوی‌ترین سد در مقابل این دشمن است، لذا هم باید در مباحث علمی کار کنیم هم باید اختلافات را نگذاریم کسی دامن بزند.

عضو خبرگان رهبری:

حوزه علمیه قم گفت و گوی ادیان و مذاهب را رهبری کند

حجت الاسلام والمسلمین رمضانی گیلانی خاطرنشان کرد: حوزه‌های علمیه خصوصاً حوزه علمیه قم با توجّه به رسالتی که بر عهده دارد می‌تواند بخش محتوایی گفتگوی میان ادیان و مذاهب را مدیریت و رهبری کند. از این رو به نظر می‌رسد بیش از هر زمانی جامعه امروز بشری به توسعه و تقویت دیالوگ بین ادیان باید اهتمام بورزد و بستر تعارف و شناخت یکدیگر، تفاهم، و هم افزایی را فراهم سازد.

آیت الله یزدی:

تربیت با بگیر و ببند نمی شود

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین گفت: تبلیغ چهره به چهره تأثیر بیشتری دارد و فقط با بگیروببند و زندانی کردن و بازداشت کردن دختران جوان، نمی‌شود آن‌ها را تربیت کرد. باید در درون خانواده کار فرهنگی انجام گیرد تا آسیب‌ها ریشه‌کن شود.

در گفتگو با حجت‌الاسلام‌ و‌المسلمین مهدی رستم‌نژاد بررسی شد:

ابعاد تحول در برنامۀ آموزشی حوزه های علمیه

معاون آموزش حوزه های علمیه اذعان داشت: به‌روزآوری به معنای تجهیزات و ابزار نیست. ما باید به‌روز جواب­گو باشیم؛ بلکه جلوتر از نیاز بیاندیشیم و جواب بدهیم؛ این یعنی تحول. پس تحول حوزه این نیست که ما بخواهیم فقط متون‌ را دست بزنیم، بلکه باید روش انتقال مفاهیم را دست بزنیم.

آیت الله استادی:

منشأ بسیاری از طلاق‌ها در جامعه بدخُلقی است

عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه افزود: در خانه و زندگی اولویت اول برای زن و مردی که با هم زندگی می‌کنند حسن خلق است؛ منشأ بسیاری از طلاق‌هایی که این روزها مطرح می‌شوند بدخلقی است.

در دیدار حضرات آیات نوری همدانی و صافی تاکید شد؛

مبانی تشیع با استفاده از فضای مجازی به همگان ابلاغ شود

حضرت آیت الله نوری همدانی با حضور در بیت حضرت آیت‌الله صافی‌گلپایگانی با این مرجع تقلید دیدار و گفت‌و‌گو کردند.

دفتر آیت الله العظمی سیستانی:

مومنین مجاز هستند نصف سهم امام را به سیل زدگان اختصاص دهند

دفتر حضرت آیت الله سیستانی اعلام کرد: مؤمنین مجاز هستند تا حد نصف سهم امام (علیه السلام) را برای کمک به سیل زدگان پرداخت کنند.

آیت الله اعرافی در جشنواره «رهاورد سرزمین نور»:

حوزه علمیه انقلابی است و انقلابی خواهد ماند

مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور، با بیان اینکه حوزه علمیه انقلابی است و انقلابی خواهد ماند، گفت: نام پنج هزار شهید روحانیت در دفتر نورانی شهدای حوزه ثبت شده و جانبازان و آزادگان روحانی، امروز مایه آبرو و عزت حوزه‌های علمیه هستند.

در دیدارهای نوروزی استاندار قم با مراجع و شخصیت های حوزوی تاکید شد؛

خدمت رسانی به مردم و تلاش برای رونق تولید در سال جدید

مراجع تقلید در دیدار نوروزی استاندار قم بر خدمت رسانی به مردم و تلاش برای رونق تولید در سال ۹۸ تاکید کردند.

در فراخوان پایگاه اطلاع رسانی KHAMENEI.IR؛

مهم‌ترین جمله رهبر انقلاب در سال ۹۷ انتخاب شد

کاربران پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR بیانات رهبر انقلاب اسلامی درباره‌ی رو به افول بودن آمریکا را به عنوان مهمترین جمله حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در سال ۱۳۹۷ انتخاب کردند.

آیت الله ممدوحی:

حوزه در خصوص بیانیه گام دوم انقلاب، هیئت های اندیشه ورز تشکیل دهد

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بر لزوم تشکیل هیئت های اندیشه ورز به منظور کار جدّی و علمی بر روی ابعاد مختلف بیانیه گام دوم انقلاب تاکید کرد.

آیت الله علم الهدی مطرح کرد؛

طلبگی یعنی سربازی امام زمان(عج) و وقف اسلام شدن

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان این که کسوت روحانی از اول تا آخر عمر خدمت است، گفت: عرصه طلبگی یعنی سربازی امام زمان(عج) و وقف شدن برای اسلام.

با تاکید بر توسعه مباحث فقهی در موضوعات اجتماعی؛

آیت الله اراکی با آیت الله یعقوبی از علمای عراق دیدار کرد

آیت الله محسن اراکی در دیدار با آیت الله محمد یعقوبی از علمای نجف اشرف بر ضرورت توسعه مباحث فقهی و تمرکز بر مسائل جدید به ویژه مسائل اجتماعی تاکید کرد و افزود: این مباحث هم اکنون در حوزه علمیه قم مطرح شده است.

معاون جامعه مدرسین:

تحوّل در عرصه اسلامی سازی علوم انسانی نیازمند فعالیت منسجم است

حجت الاسلام و المسلمین نظری شاهرودی گفت: در طول ۴۰۰ سال غربیها در علوم انسانی کار منسجم انجام داده اند. اگر دنبال این هستیم در عرصه علوم انسانی – اسلامی تحول ایجاد کنیم، باید کار منسجم کنیم.

رئیس قوه قضائیه در جلسه مسئولان عالی قضایی:

تدابیر نظارتی را برای تحقق «رونق تولید» تشدید خواهیم کرد

رئیس قوه قضائیه، بخشی از کلیات برنامه های دستگاه قضایی برای تحقق «رونق تولید» را اعلام کرد.

عضو خبرگان رهبری:

رونق تولید، رکن اصیل اقتصاد مقاومتی است

حجت الاسلام والمسلمین محمود عبداللهی اضافه کرد: با بیان اینکه باید به درون و داشته های خودمان اتکا کنیم، گفت: رونق تولید، رکن اصیل اقتصاد مقاومتی است.

معاون جامعه مدرسین:

بیانیه گام دوم انقلاب روح تازه ای بر کالبد جامعه ایران اسلامی دمید

حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا آشتیانی گفت: بیانیه گام دوم انقلاب حقیقتاً روح تازه ای بر کالبد جامعه ی ایران اسلامی دمید و زمینه ساز نشاط و پویایی نوینی به خصوص در بین نسل جوان شد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر: http://meftaah.com/news/۱۰10667

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند

*

*

<script>