خانه / آثار مرتبط /

به همت دانشگاه مذاهب اسلامی؛

داوزدهمین شماره مجله علمی – پژوهشی «فقه مقارن» منتشر شد

به همت دانشگاه مذاهب اسلامی؛

داوزدهمین شماره مجله علمی – پژوهشی «فقه مقارن» منتشر شد

داوزدهمین شماره دو فصلنامه علمی_پژوهشی فقه مقارن به مدیر مسئولی محمدحسین مختاری و سردبیری عابدین مؤمنی منتشر شد.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی مفتاح، داوزدهمین شماره دو فصلنامه علمی_پژوهشی «فقه مقارن» با مقالاتی از اساتید و صاحبنظران حوزه و دانشگاه شیعه و اهل سنت و به مدیر مسئولی محمدحسین مختاری و سردبیری عابدین مؤمنی در زمینه مباحث و مسائل مستحدثه از دیدگاه فقه مذاهب اسلامی چاپ و منتشر شد.

سرمقاله این شماره از عابدین مؤمنی با موضوع «اجتهاد در اجتهاد» است. همچنین مقالاتی از جمله؛ «بررسی آرای فقهی فریقین در مسائل اجتماعی شبیه سازی انسان» محمدحسین مختاری، مرتضی آقامحمدی، «ارزیابی اجتهاد عامی در دیدگاه ابن حزم» جلال جلالی زاده، نامیق نیریزی، «تأثیر مصلحت اجتماعی در حکم فقهی فرزندخواندگی در مذاهب اسلامی» سید محمدصادق موسوی، عبدالحمید طالبی چاپ شده است.

مالکیت معدن در فقه امامیه با رویکردی به دیدگاه فقهای مذاهب چهارگانه اهل سنت؛ کریم کوخایی زاده، قدرت الله نیازی، احمد رضوانی مفر، انصاف و معاملات اضطراری؛ سام محمدی، حسین خانلری بهنمیری، همایون مافی، امکانسنجی فسخ نکاح در فرض تخلف از شرط فعل در فقه اسلامی؛ شکیبا امیرخانی، عبدالله جوان، افزایش مهر پس از عقد نکاح در فقه مذاهب اسلامی و حقوق ایران؛ سید محمدمهدی قبولی درافشان از دیگر مقالاتی است که در شماره جدید این مجله منتشر شده است.

همچنین مقالاتی با عنوان وصیت واجب در احوال شخصیه کشورهای اسلامی؛ علیرضا انتظاری نجف آبادی، سیامک قیاسی، بررسی جرم بغی در فقه مذاهب اسلامی و تطبیق آن با قوانین مجازات اسلامی، مجید وزیری، جبار محمدی بلبان آباد، بررسی تطبیقی نظریه ضرورت تبدیل سود غیرنقدی مضاربه به پول رایج در فقه مذاهب اسلامی، احمد مرتاضی، فهیمه امیری در این شماره آمده است.

این مجله به صورت دو فصلنامه به صاحب امتیازی دانشگاه مذاهب اسلامی و مدیر مسئولی محمدحسین مختاری و سردبیری عابدین مؤمنی منتشر می‌شود و دارای رتبه «علمی پژوهشی» است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر: http://meftaah.com/news/۱۱11030

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند

*

*

<script>