خانه / اخبار /

آیت‌الله اعرافی:

اصالت خانواده نخ تسبیح آموزه‌های اسلام است

آیت‌الله اعرافی:

اصالت خانواده نخ تسبیح آموزه‌های اسلام است

مدیر حوزه‌های علمیه گفت: اصالت خانواده نخ تسبیح آموزه‌های اسلام است؛ در نظریه اسلام اصالت خانواده یک اندیشه بزرگ بوده و اگر کسی اصالت خانواده را نپذیرد ممکن است به نظریه‌های اسلامی اشکال وارد کند.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی مفتاح، آیت‌الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه های علمیه، روز گذشته در مراسم رونمایی از نرم افزار تخصصی و چندرسانه ای خانواده که در مرکز مدیریت حوزه های علمیه برگزار شد، گفت: امروز خانواده یکی از چالش های مهم تمدن اسلامی بوده و غربی ها بعد از چند قرن انحرافی که در مسیر اصالت خانواده داشته اند، امروز حس می کنند که خانواده در حال فروریزی است، اما این حس کامل نیست.

وی افزود: معتقدیم در نظریه اسلام اصالت خانواده یک اندیشه بزرگ بوده و هر کس این اصالت را بپذیرد، باید حجاب و عفاف را نیز بپذیرد.

مدیر حوزه های علمیه گفت: نظامات مختلف اسلام و قوانین و مقررات اسلامی به گونه ای است که بر محور اصالت خانواده تنظیم شده و نظریه خانواده در اندیشه اسلامی یک نکته محوری بوده که در فقه و احکام اسلامی خود را نشان داده است.

آیت الله اعرافی اصالت خانواده را نخ تسبیح آموزه های اسلام دانست و بیان کرد: اگر کسی اصالت خانواده را نپذیرد ممکن است به نظریه های اسلامی اشکال وارد کند، اما اگر اصالت خانواده فهم شود، نفقه، دیه و دیگر احکام نیز معنی دار می شود.

وی تاکید کرد: اصالت خانواده یکی از نقاط اختلافی ما با غرب بوده و یکی از چالش های ما با سازمان ملل همین مسئله خانواده است. امروز فرزندان نامشروع و خانواده های غیر پایدار در اروپا و آمریکا بسیار زیاد بوده و راه آن این است که ما جریان فکری اسلامی را به دنیا معرفی کنیم.

مدیر حوزه های علمیه مطرح کرد: ما تاکنون از مفاهیمی که شهید مطهری در آثار خود در زمینه خانواده بیان کرده جلوتر نرفته‌ایم و حوزه باید در این‌باره اقدام جدی کند.

آیت الله اعرافی یادآور شد: ما در عاشورا خانواده هایی را می بینیم که برای عشق به خدا از قیدهای خانوادگی رها شده اند و می توان درباره خانواده و عاشورا بسیار کار کرد.

انتهای پیام/

منبع: رسا

 

لینک کوتاه خبر: http://meftaah.com/news/۱۱12681

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند

*

*

<script>