خانه / آثار مرتبط / کتاب «ایران! جوان بمان!»

کتاب «ایران! جوان بمان!»

کتاب «ایران! جوان بمان!» دربرگیرنده مجموعه مباحث تربیتی حجت الاسلام والمسلمین عباسی ولدی است که توسط انتشارات آیین فطرت منتشر شد.

نویسنده در مقدمه کتاب آورده است: «چند سالی می‌شود که طنین یک هشدار به گوش بسیاری از ما رسیده است: «پیری جمعیت ایران». مطابق با آمارهای علمی، پیری جمعیت، تهدیدی برای قرن های بعدی نیست. این تهدید در همین چند دهه آینده، گریبانگیر ما می شود و بسیاری از میانسالان ما آن را خواهند دید.

همه کارشناسان جمعیت می گویند: برای جلوگیری از تهدید پیری جمعیت، مردم باید به فرزندآوری بیشتر، روی بیاورند.

هم زمان با طرح این هشدار و توصیه به مردم برای فرزند آوری بیشتر، سوالات بسیاری در ذهن مردم، شکل گرفته است. این سوالات ، موجب می شود که مردم ، انگیزه ای برای فرزند آوری بیشتر، پیدا نکنند.

برنامه «پرسمان تربیتی خانواده» در رادیو معارف، با درک اهمیت این مسئله، به مدت ۲۱ هفته موضوع برنامه خود را به پاسخ گویی به پرسش های مردم در این باره، اختصاص داد.

استقبال کم نظیر شنوندگان از این بحث، ضرورت ماندگار کردن آن را دو چندان کرد. از همین رو، مجموعه مباحث این برنامه ها در کتابی به نام ایران! جوان بمان!، گرد آمد.

بخش های مختلف این کتاب به ترتیب شامل: پیش از این، چه بود؟ (تاریخچه کنترل جمعیت)؛ پس از این چه می شود؟ (کاهش جمعیت و عواقب سالمندی)؛ جیب پُرتر، فزند بیشتر؟! (فرزندآوری و مسائل اقتصادی)؛ خلوت تربیت، تربیت خلوت (فرزندان بیشتر و مسئله تربیت)؛ چگونه بودن=چه قدر بودن (جمعیت و شیوه زندگی)؛ چاله های راه (فرزند بیشتر و مشکلات خانوادگی و اجتماعی)؛ در چشم خدا (دین و فرزندآوری)؛ حرف های پایانی؛ ضمائم (سخنان مقام معظم رهبری درباره جمعیت و…)

کتاب «ایران! جوان بمان!» در ۳۷۲ صفحه، توسط انتشارات آیین فطرت، زمستان ۱۳۹۶ به قیمت ۱۷ هزار تومان منتشر شده است.

لینک کوتاه خبر: http://meftaah.com/news/۱۳3852

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند

*

*

<script>