خانه / اخبار /

عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی:

محتوای غنی فرهنگی را در فضای مجازی پمپاژ کنیم

عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی:

محتوای غنی فرهنگی را در فضای مجازی پمپاژ کنیم

عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی بر لزوم تولید و به خصوص پمپاژ محتوای غنی و ارزشمند فرهنگی در فضای مجازی تأکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی مفتاح؛ حجت الاسلام و المسلمین محمد حسن جواهری در گفتگویی با بیان این که امروزه شرایط و سبک زندگی خاص افراد باعث شده که فضای مجازی روز به روز اهمیت بیشتری در مناسبات زندگی بشری پیدا کند، اظهار داشت: آنچه ضرورت دارد این که ضمن التفات نسبت به آفات و آسیب های جدی فضای مجازی و شبکه های اجتماعی از لزوم بهره گیری از فرصت ها و زمینه هایی که این فضا در اختیار ما قرار می دهد، غافل نشویم.

وی افزود: در شرایط کنونی به خصوص بستر خوبی فراهم است که فعالان فرهنگی و دغدغه مندان به مسایل دین و انقلاب در عرصه فضای مجازی به دنبال تولید محتوای مناسب و ارزشی و سپس نشر و به نوعی پمپاژ آن در سطح وسیع و یا هدفمند باشند که البته در این باره کارهای خوبی شروع شده ولی باید با قدرت هر چه بیشتر این روند ادامه یابد تا به نتایج مورد نظر نزدیک تر شویم.

این نویسنده و محقق حوزوی همچنین گفت: در واقع ما باید کاری کنیم که ذهن مردم و نسل جوانی که مخاطب انبوه شبکه های اجتماعی و به خصوص تلگرام است به این بهانه درگیر کارهای خوب و پرمحتوا شود که البته گاهی خودجوش کارهایی می شود اما باید مدیریت و سرمایه گذاری خوبی در این باره صورت گیرد.

وی اضافه کرد: قرار دادن تجربه های ناب و خلاقانه کارهای فرهنگی و نیز تولیدات علمی در فضای مجازی نیز یکی دیگر از کارهای خوبی است که به عقیده بنده باید حتماً مدنظر قرار گیرد چرا که بی شک بهره گیری از تجربه های خوب و موفق یکی از رموز توفیق جبهه فرهنگی انقلاب در نشر ارزش های انقلابی و دفاع از مبانی و آموزه های دینی و قرآنی است.

انتهای پیام/

منبع: حوزه

لینک کوتاه خبر: http://meftaah.com/news/۱۳8425

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند

*

*

<script>