خانه / آثار مرتبط /

معرفی کتاب؛

سرآغاز؛ واکاوی پیاده‌روی اربعین از نگاه مقام معظم رهبری

معرفی کتاب؛

سرآغاز؛ واکاوی پیاده‌روی اربعین از نگاه مقام معظم رهبری

مجموعه ۶ جلدی «سرآغاز» ماموریت اصلی پیاده‌روی اربعین است که با محوریت بیانات مقام معظم رهبری منتشر شد.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی مفتاح؛ مجموعه شش جلدی سر آغاز الگوی مفهومی پیاده‌روی اربعین از نگاه مقام معظم رهبری است که به ماموریت اصلی حرکت جهانی پیاده روی اربعین اشاره می‌کند.

در هر جلد از این کتاب‌ها سعی شده است که به واکاوی مأموریت‌های مهم پیاده‌روی اربعین و همچنین توسعه مفهوم کامل حادثه اربعین پرداخته شود.

در سال‌های اخیر جمعیت حاضر در مراسم  پیاده‌روی اربعین در عراق در صدر یکی از بزرگ‌ترین اجتماعات مسالمت‌آمیز جهان قرار گرفته است. در این سال‌ها بحث کاروان و موکب‌های خدمات رسانی اربعین بسیار داغ بوده و از طرفی توسعه خدمات به زائران را موجب شده است؛ اما لزوم هدایت این موکب ها و خادمان در جهت صحیح و موازی با موازین علمی و مکتبی حادثه اربعین از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود.

با توجه به گسترش فعالیت‌های سخت‌افزاری اربعین الگوی مفهومی پیاده‌روی اربعین از نگاه مقام معظم رهبری نقشه جامع جهت استفاده حداکثری از ظرفیت پیاده‌روی عظیم اربعین است و معظم له برای پیاده‌روی اربعین ۵ مأموریت اصلی را تعیین کرده‌اند که عبارتند از وحدت، احیای حادثه کربلا، مبارزه حق علیه باطل، حادثه پیاده‌روی اربعین و الگوسازی که هر کدام در یک جلد گردآوری شده است.

قسمتی از کتاب: پیاده روی اربعین واقعاً یک پدیده است، یک پدیده‌ی الهی است، یک پدیده‌ی معنوی است. حقیقتاً قابل توصیف نیست؛ مثل خیلی از این پدیده‌های مهمّ الهی، درست قابل تفسیر هم نیست؛ یعنی نمیشود این حادثه را تحلیل کرد. این‌جور این جمعیّتِ عظیمِ میلیونی راه بیفتند، در ظرف چند سال این تحقّق پیدا کند، شکل پیدا کند! بله، در گذشته راه‌پیمایی بود، امّا این خبرها نبود. ما اطّلاع داریم که در ایّام مختلف، چه اربعین، چه غیر اربعین -در خصوص اربعین یا بعضی اوقات دیگر- طلّاب از نجف و جاهای مختلف عراق حرکت میکردند میرفتند، جمعیّت‌های فراوانی هم بودند. امّا این جمعیّتِ عظیمِ میلیونی از جاهای مختلف دنیا -چند میلیون از ایران و میلیون‌ها از خود عراق و از کشورهای دیگر- این حرکت عظیم، با وجود تهدیدهای تروریستی‌ای که همیشه وجود داشته و امروز هم وجود دارد، یک پدیده‌ی فوق‌العاده عظیمی است؛ خیلی مهم است. این نشان‌دهنده‌ی اوج گرفتن همین تفکّر مبارزه‌ی در راه خدا و در راه اسلام و آمادگی عمومی و همگانی در این راه است. و امیدواریم که خداوند متعال برکت بدهد به این حرکتها و برکت بدهد به مردم.
مقام معظم رهبری(۱۳۸۶/۸/۲۲)

مجموعه ۶ جلدی سرآغاز مهم‌ترین ماموریت اصلی حرکت جهادی و عظیم پیاده‌روی اربعین است که با محوریت بیانات مقام معظم رهبری، توسط حجت‌الاسلام سیدمحمد صادقی آرمان در قطع رقعی گرد آوری و توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر شده است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر: http://meftaah.com/news/۱۴13292

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند

*

*

<script>