خانه / اخبار /

آیت‌الله کعبی در گفت وگو با مفتاح، دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب را تشریح کرد؛

نسل کنونی معجزه امام و انقلاب است/ همین نسل تمدن نوین اسلامی را در برابر تمدن غربی می‌سازد

آیت‌الله کعبی در گفت وگو با مفتاح، دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب را تشریح کرد؛

نسل کنونی معجزه امام و انقلاب است/ همین نسل تمدن نوین اسلامی را در برابر تمدن غربی می‌سازد

آیت الله کعبی با بیان این که نسل کنونی معجزه انقلاب اسلامی، امام راحل و رهبر معظم انقلاب است که در سایه مکتب اسلام و ولایت فقیه برای پیشرفت کشور تلاش می کند، گفت: نسل کنونی نسلی است که امام راحل و دفاع مقدس را ندیده اند با این وجود زیر سایه رهبری و پایبندی به اسلام ناب به عنوان کادر تحول گرای انقلابی که مسلح به سلاح علم و ایمان است، کشور را به سمت پیشرفت علمی، مادی، معنوی و… پیش می برد.

آیت الله عباس کعبی، نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی مفتاح، با تأکید بر بازخوانی اهداف، مبانی، مأموریت ها و شعارهای انقلاب اسلامی درباره دستاوردهای اخلاقی آن عنوان کرد: بیان دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب حائز اهمیت است چرا که وقتی دستاوردها را بازخوانی می کنیم به این جمع بندی می رسیم اسلام موتور محرک مردم بود. این حرکت با محوریت مساجد و هدایت روحانیت رخ داد و نتیجه آن پیوند میان امامت و امت شد.

وی افزود: وقتی به تاریخ نگاه می کنیم متوجه می شویم اسلام پس از طلوع در مکه مکرمه، بار دیگر در ایران اسلامی طلوع کرده و هدف آن نیز خارج کردن مردم از ظلمت محض و بردن به سمت نور بود.

آیت الله کعبی با بیان این که انقلاب اسلامی زمانی رخ داد که جاهلیت مدرن دنیا را فراگرفته بود، اظهار داشت: هدف انقلاب اسلامی پایان بخشی به ظلم، طاغوت، استعمار، استکبار، استبداد و حکومت طاغوتی مستقر بود تا بتواند توحید، بندگی، آزادی، کرامت انسانی و… را براساس رهبری الهی مستقر کند.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی می خواست بستر جهانی تعالی و رشد را بر پایه تمدن مبتنی بر علم و ایمان فراهم کند تا زمینه ظهور حضرت حجت(عج) فراهم شود که خوشبختانه برای رسیدن به این اهداف گام های اساسی برداشته شد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم عنوان کرد: هدف انقلاب، اسلام بود. انقلاب اسلامی سبب شد معرفت دینی مردم نسبت به اسلام و مکتب اهل بیت(ع) عمیق تر شود که نتیجه آن نیز ارتقای سطح اخلاقی و ارزش های الهی جامعه بود تا جایی که ۸ سال دفاع مقدس یکی از خروجی های آن است و به تعبیر امام راحل فتح الفتوح انقلاب این بود که جوانان عاشق جهاد و شهادت شدند.

نماینده مردم خوزستان در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: انقلاب اسلامی بستر مناسب و مساعد رشد فضائل اخلاقی، رشد فرهنگ قرآنی و فهم اسلام ناب را فراهم کرد تا افرادی که خواهان حیات طیبه هستند در این مسیر قدم بردارند. البته در کنار این تلاش ها، شاهد تهاجم، شبیخون، ناتو، رخنه و جنگ نرم فرهنگی بودیم. این جنگ اهداف خود را به وسیله ترویج سبک زندگی غربی و بر پایه مدیریت غرب زدگان و تکنوکرات ها دنبال می کند. این نشان می دهد ما در کنار رشد اخلاقی، در بخش هایی نیز شاهد افول بودیم.

وی تأکید کرد: در انقلاب اسلامی شاهد هم آوردی میان ارزش های الهی و اسلامی با ضد ارزش ها بودیم و هر کجا ناکارآمدی و بی خردی رخ داده به سبب توجه به ضد ارزش ها بوده و هر کجا پیشرفت، کارآمدی و… رخ داده در نتیجه ترویج اسلام و اسلام گرایی بود.

آیت الله کعبی در ادامه با بیان این که نسل کنونی معجزه انقلاب اسلامی، امام راحل و رهبر معظم انقلاب است که در سایه مکتب اسلام و ولایت فقیه برای پیشرفت کشور تلاش می کند، گفت: نسل کنونی نسلی است که امام راحل و دفاع مقدس را ندیده اند با این وجود زیر سایه رهبری و پایبندی به اسلام ناب به عنوان کادر تحول گرای انقلابی که مسلح به سلاح علم و ایمان است، کشور را به سمت پیشرفت علمی، مادی، معنوی و… پیش می برد.

وی افزود: نسل شهید حججی ها و احمدی روشن ها چون عاشق اسلام و پایبند به ارزش های متعالی الهی هستند سبب شده اند که تمدن نوین اسلامی در برابر تمدن غربی شکل بگیرد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر: http://meftaah.com/news/۱۴9996

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند

*

*

<script>