خانه / اخبار /

استاد حوزه تشریح کرد:

در حال حاضر بزرگترین منکر «اعتماد به معاهده با کفار و سران استکبار» است/ دلیل قرآنی بر عدم مشروعیت کنوانسیون «FATF»

استاد حوزه تشریح کرد:

در حال حاضر بزرگترین منکر «اعتماد به معاهده با کفار و سران استکبار» است/ دلیل قرآنی بر عدم مشروعیت کنوانسیون «FATF»

آیت الله سیفی مازندرانی: آزموده را آزمودن خطاست! مگر اینها را در برجام نیازمودید؟ خدا هیچ قانونی تشریع نکرده است که چنین سلطه ای را به دنبال داشته باشد. امروز حفظ کیان این نظام و حکومت، حفظ کیان اسلام و مسلمین است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی مفتاح، آیت الله سیفی مازندرانی در انتهای درس خارج فقه روز گذشته خویش بیانات مهمی در مورد «اف.ای.تی.اف» داشت که متن تفصیلی آن در ذیل می آید:

در این برهه از زمان بزرگترین منکر، «اعتماد به معاهده با کفار و سران استکبار» است

در این برهه از زمان بزرگترین سیئه و منکر، «اعتماد به معاهده با کفار و سران استکبار» است. این حرف حقیقت است نه شعار، و در این باره دلیل و نصّ صریح قرآن موجود است. تنها سوره ای که در قرآن مجید بدون «بسم الله الرحمن الرحیم» شروع شده است و به سوره غضب معروف است و شدت غضب ذات مقدس حق را می رساند سوره توبه است. موضوع این سوره، غضب پروردگار از کفار معاهَد است؛ همانها که با مسلمین عهد وپیمان بسته اند. این سوره با اعلان برائت از مشرکین و سران کفری که با آنها معاهده بسته شده (آنها که غضب خدا شامل آنها است) آغاز گردیده است: «براءه من الله و رسوله الی الذین عاهدتم من المشرکین»، و در ادامه استثنائی را بیان می کند: «الا الذین عاهدتم من المشرکین ثم لم ینقصوکم شیئا و لم یظاهروا علیکم احدا فاتمّوا الیهم عهدهم الی مدتهم»؛ همانطور که در ادبیات و کتب اصولی آمده است مستثنی منه، اصل و قاعده است، و مستثنی خلاف اصل است. سوره توبه، اصل را بر بی اعتمادی گذاشته و چنین می فرماید: که ای مؤمنین! اگر خدا و رسولش را قبول دارید بدانید که در معاهده ای که با کفار و سران کفر می بندید اصل بر بی اعتمادی است، مذاکره کنید ولی اعتماد نکنید؛ و این مطلب همانی است که مقام معظم رهبری (حفظه الله) به آن تصریح کردند و فرمودند: من به آقایان اهل مذاکره گفتم که می توانید با اروپاییان مذاکره کنید اما به آنها اعتماد نکنید! فرمایشات ولیّ امر، ریشه در قرآن دارد.

قرآن کریم، بنا را بر بیزاری و برائت از مشرکینی گذارده که با شما عهد بسته اند و در ادامه کسانی که با آنها معاهده بسته اید را همراه با دو قید استثناء کرده است: «ثم لم ینقصوکم شیئا و لم یظاهروا علیکم احدا فاتمو الیهم عهدهم»؛ مگر کفار معاهدی که وقتی با شما عهد می بندد شما را تحقیر نکنند و بر شما نقص وارد نکنند و ضربه نزنند.

دولتهای غربی اگر قدرتشان برسد به شما لحظه ای مجال نمی دهند

اکنون سؤال این است که: کدام یک از این اروپاییها به شما ضربه نزده و وفادار نسبت به شما بوده اند و شما را پشتیبانی کرده اند؟ مگر نه این است که اینها دائما هم پیمان آمریکا و اسرائیل و صهیونیست هستند؟ عبارت «و لم یظاهروا علیکم احدا» نکره در سیاق نفی است که افاده عموم می کند و به این معناست که هیچ دشمنی از دشمنان شما را پشتیبانی نکنند. این قواعد محکمی که فقهای ما از ابتدای عصر غیب کبری تاکنون فقه شیعه را بر آنها بنا گذاشته اند جدی بگیرید و از آنها بهره بگیرید. این اختلافات ظاهری که گاهی از آنها دیده می شود جنگ زرگری است و هر کس این مطلب را نفهمد بویی از سیاست نبرده است. کشورهای مذکور هر جا که شما را ضعیف ببینند همه با هم علیه شما متحد و هم صدا می شوند، مگر فتنه سال ۸۸ یادتان رفته است؟! مگر در تظاهرات خیابانی اخیر تجربه نکردید؟! اینها اگر قدرتشان برسد به شما لحظه ای مجال نمی دهند.

در ادامه سوره توبه آمده است: «کیف و ان یظهروا علیکم لایرغبوا فیکم الًّا و لا ذِمّه»؛ چگونه بر آنها اعتماد می کنید در حالی که اگر در جایی در نقطه ضعف واقع شوید و آنها خودشان را در نقطه قوت ببینند؛ اصلا هیچ عهد و پیمانی را پایبند نیستند و به آن عمل نمی کنند.

از بس کفار معاهده می بندد و نقض می کنند قرآن، اصل را بر بیزاری و غضب و بی اعتمادی بر کفار معاهد قرارداده است! «الا الذین عاهدتم من المشرکین ثم لم ینقصوکم شیئا و لم یظاهرو علیکم احدا فاتموا الیهم عهدهم»؛ ولی مادامی که این موضوع را احراز نکردید حق وفای به عهد با آنها را ندارید. و شما نه تنها احراز با وفایی آنها ندارید بلکه بی وفاییشان را بارها احراز کرده اید، و تجربه کرده اید این امر را که آنها همیشه در مقام تحقیر و تنقیص شما بوده اند.

آنچه گذشت تنها یک دلیل بر عدم مشروعیت پیمانهایی همچون «اف.ای.تی.اف »، «۲۰۳۰» و برجام است. شما در برجام تجربه کردید که این کشورها به عهد خودشان پایبند نیستند. همین ها بودند که بعد از عهد بستن، به شما ضربه زدند. منافقین داخلی، سر از همین کشورها در آوردند. مگر شما شک دارید که دست اینها با اسرائیل در یک کاسه است؟

در برجامی که شما نیز یک طرف میز بودید قلم به نفع دول غربی چرخید در مورد «اف.ای.تی.اف» که قانون آنهاست قرار است چه اتفاقی بیفتد خدا می داند؟!

دلیل دیگری که می توان بر عدم مشروعیت اینگونه معاهدات بدان استدلال کرد «قاعده نفی سبیل» است. آنجایی که شما هم در پای میز مذاکره بودید با این وجود به قول مقام معظم رهبری (حفظه الله) عنان قلم را از دست شما گرفتند و شما به جای نرمش قهرمانانه، نرمش منفعلانه کردید! به گونه ای متن برجام را ترتیب دادند که هرگاه خواستند بتوانند از آن به نفع خودشان استفاده کنند، ولی شما چطور؟ آیا یک مورد در متن برجام داشتید که بتوانید علیه آنها استفاده کنید؟

حال در آن جا که اصلا دخالتی هم نداشته اید و دربسته و سربسته این متن توسط اروپا و جهان غرب تهیه شده است قرار است چه بلایی بر سر ما بیاورند خدا می داند. مگر رهبری معظم درباره سند «۲۰۳۰» نفرمودند که به سند بالادستی خودتان اعتماد کنید! «اف.ای.تی.اف» را هم آنها تدوین کرده اند. مبارزه با تحریم مالی نهادهای تروریستی از نظر آنها به چه معناست؟ بنابر تعاریف آنها نهادهایی همچون سپاه پاسداران، حزب الله لبنان، حشد الشعبی عراق، نیروهای مبارز یمن، فلسطین از نهادهای تروریستی به شمار می روند. هر نهادی را که ما حافظ کیان اسلام و مسلمین می دانیم اینها را تروریست می دانند!

امروز حفظ کیان این نظام و حکومت، حفظ کیان اسلام و مسلمین است

دلیل سوم برای عدم مشروعیت چنین معاهداتی، «قاعده حفظ نظام» است. توضیح آنکه: حفظ کیان نظام حکومت اسلامی؛ چه در عصر رسول خدا صلی الله علیه و آله، چه در عصر امیرالمؤمنین علیه السلام و چه در عصر حاضر (در تاریخ حکومتهای اسلامیی که برپا شد همین سه مورد بعلاوه برهه ای کوتاه از زمان امام حسن مجتبی علیه السلام بوده است) بر همه لازم و واجب است. این انقلاب ثمره زحمات انبیاء الهی، خون پاک سیدالشهداء، خون فرق شکافته امیرالمؤمنین، ضربت بر پهلوی مبارک حضرت زهراء علیهم السلام و خون شهدای این انقلاب است. با برپایی این حکومت، قلب امام زمان عجّل الله تعالی فرجه الشریف خوشحال شد. آیا حفظ کیان این نظام مساوی و مستلزم حفظ کیان اسلام و مسلمین نیست؟ اگر قوه نظامی سپاه پاسداران و نیروهای مسلح نبود، داعشی که مزدور صهیونیست و آمریکاست چه بلایی بر سر ناموس شیعه در عتبات عالیات عراق در می آورد؟ مگر نه اینکه همان کاری که با بقیع شریف کردند با این مکانهای مقدس هم می کردند؟ مگر این نیروهای ایرانی نبودند که جلوی آنها را گرفتند؟ اگر این سپاهیان عزیز نبودند اثری از معالم شیعه در آنجا باقی می ماند؟

امروز حفظ کیان این نظام و حکومت، حفظ کیان اسلام و مسلمین است. امروز در دنیا فقط یک حکومت است که حفظ کیان اسلام و مسلمین و معالم و شرایع مذهب و شیعه به آن حکومت بستگی دارد و آن هم نظام جمهوری اسلامی است، و عمده نیرویی که در حفظ کیان نظام جمهوری اسلامی به ایفای نقش می پردازد سپاه پاسداران است.

تا آخرین قطره خون خواهیم ایستاد

حفظ کیان نظام جمهوری اسلامی، از اوجب واجبات است و جانها باید فدای حفظ آن گردد. شهدای مدافع حرم که به سوریه و دیار غربت رفته و جان خود را فدا کردند به دلیل همین امر بود؛ چرا که امروز مرزهای دفاعی ما سوریه، یمن، لبنان و فلسطین است. این کشورها بازوهای این نظام هستند و اگر دشمنان آنها را فتح کنند قطعا در صدد ضربه آخر به ایران اسلامی بر خواهند آمد. اینها بخاطر حفظ کیان نظام جان دادند و ما نیز تا آخرین قطره خون در این راه ایستاده ایم و هرگز نمی گذاریم نظام جمهوری اسلامی مورد خدشه واقع گردد.

انتهای پیام/

منبع: پایگاه اطلاع رسانی آیت الله سیفی مازندرانی

لینک کوتاه خبر: http://meftaah.com/news/۱۵7932

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند

*

*

<script>