خانه / آثار مرتبط /

به قلم آیت‌الله محسن اراکی:

جلد اول «فقه عمران شهری» به بازار نشر آمد

به قلم آیت‌الله محسن اراکی:

جلد اول «فقه عمران شهری» به بازار نشر آمد

جلد اول کتاب «فقه عمران شهری» به قلم آیت‌الله محسن اراکی و به همت انتشارات مجمع الفکر الاسلامی به زیور طبع آراسته شد.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی مفتاح، اولین جلد کتاب «فقه عمران شهری» به قلم آیت‌الله محسن اراکی دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی از چاپ خارج و روانه بازار نشر شد.

آیت‌الله اراکی در این کتاب پس از تعریف شهر و بیان تاریخچۀ پیدایش شهر در منابع اسلامی و تبیین هویت شهر اسلامی به بیان کلیات نظام عمران شهری می‌پردازد.

در این کتاب می‌خوانیم: در شرایط کنونی که زندگی شهری می‌رود تا سراسر جامعۀ انسانی را دربرگیرد نظام عمران شهری از ضروری‌ترین مسائل و دغدغه‌های مدیران و مصلحان اجتماعی است، تا جایی که همگی اقرار دارند که یکی از مهم‌ترین نیازهای ضروری زندگی انسان معاصر نظام عمران شهری مناسبی است که بتواند از یک‌سو پاسخگوی نیازهای مادی انسان‌ها، و از سوی دیگر تأمین کنندۀ نیازهای روحی و درونی آنها باشد. نظام عمران شهری خوب می‌تواند در ایجاد آرامش و امنیت و تعالی اخلاقی و روانی انسان‌ها نقش مؤثر و بسزایی ایفا‌ کند.

در نظام عمران شهری اسلامی، فقه اسلامی است که محتوای ایدئولوژیک این نظام را تأمین می‌کند، و دانش فنّی مهندسی عمران تأمین کنندۀ شکل و قالب و صورت اجرایی این نظام است.

نخستین مجلد «فقه عمران شهری» در ۲۰ بخش، به قلم آیت‌الله محسن اراکی که متن درس خارج ایشان می‌باشد، برای اولین بار در پاییز ۹۷ از سوی مجمع الفکر الاسلامی چاپ و منتشر شد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر: http://meftaah.com/news/۱۶7959

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند

*

*

<script>