خانه / آثار مرتبط / محور تحول انسان در «تعلق» منتشر شد

محور تحول انسان در «تعلق» منتشر شد

محور تحول انسان از سوی دفتر نشر معارف در کتاب «تعلق» منتشر شد.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی مفتاح، کتاب «تعلق» در ۱۰ بخش با عناوین «جایگاه اخلاق در اسلام»، «محور تحول در وجود انسان»، «حب الدنیا رأس کل خطیئه»، «موضع انسان در برابر دنیا و حقیقت خویش»، «نفسانیت»، «آرزو»، «ذکر»، «انسان بین دو کوشش»، «سیر و تیه» و «پرسش و پاسخ» به قلم آیت الله حائری شیرازی(ره) به نگارش درآمده و دفتر نشر معارف آن را به چاپ رسانده است.

در پشت جلد این کتاب آمده است؛ اراده انسان است که وضع او را مشخص می‌کند. حرکت انسان، تابع تعلق اوست؛ یعنی انسان در جهت تعلق خود حرکت می‌کند. انسان موجودی است متحرک که حرکت او نتیجه تعلق به خاک، انسان را موجودی خاکی و تعلق به مافوق خاک، انسان را مافوق خاکی می‌کند.

در بخشی از این کتاب با عنوان «روش برخورد با داستان‌های قرآن» می‌خوانیم؛ سرگذشت اصحاب کهف، سرگذشت انسان است، راه آموزش قرآن این است که انسان کل جریان انسانیت را در یک داستان قرآن مطالعه کند و هر کس این چنین به قرآن نگاه کند، قرآن برای او هدایت‌کننده است. پس هر چه حب دنیا بیشتر شود، انسان از رحمت الهی خالی‌تر می‌شود. در روایات داریم؛ «من نزد گمان بنده مؤمنم هستم». یعنی هر اندازه گمان او به من نیکوتر باشد، از من نیکوتر خواهد دید؛ یعنی ظرف او هر چه بیشتر رو به سمت من باشد، از من بیشتر بهره خواهد گرفت.

یادآور می‌شود، کتاب «تعلق» از آثار مرحوم آیت الله حائری شیرازی از سوی دفتر نشر معارف در ۲ هزار نسخه و به بهای ۸ هزار تومان منتشر شده است.

انتهای پیام/

منبع: ایکنا

لینک کوتاه خبر: http://meftaah.com/news/۲۰6549

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند

*

*

<script>