خانه / اخبار /

حوزه در هفته‌ای که گذشت؛

طلبگی مصونیت نیست، مسئولیت است/ جزئیات بیست و یکمین همایش کتاب سال حوزه

حوزه در هفته‌ای که گذشت؛

طلبگی مصونیت نیست، مسئولیت است/ جزئیات بیست و یکمین همایش کتاب سال حوزه

آیت الله صدیقی با بیان این که طلبگی مصونیت نیست، بلکه مسئولیت است، خطاب به طلاب تهران گفت: پایداری و بقای پرچم اسلام با ولایت است، اسلام بدون ولایت آرم و نشانه ای ندارد و لذا باید همواره خودمان را سرباز ولایت بدانیم.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی مفتاح، حوزه‌های علمیه و جامعه روحانیت در هفته‌ای که گذشت شاهد رخدادها و رویدادهای مختلفی بودند که در ادامه مهم ترین آن‌ها تقدیم حضورتان می‌گردد؛

رهبر معظم انقلاب در دیدار جمعی از طلاب سراسر کشور:

عده‌ای می‌گویند مردم از دین فاصله گرفته‌اند، اما واقعیت چیز دیگری است

در دومین روز از ماه مبارک رمضان جمعی از طلاب حوزه‌های علمیه با رهبرانقلاب اسلامی دیدار کردند.

حضرت آیت‌الله سبحانی:

بزرگترین محدثان، فقها و دانشمندان اسلامی، ایرانی بودند

حضرت آیت‌الله سبحانی با اشاره به جایگاه دانشمندان و فقهای ایرانی پس از اسلام بیان کرد: این سخن ما از بهر نژاد پرستی نیست، بلکه ایرانیان از زمانی که ایمان ‌آورده‌اند همواره خادم اسلام بوده‌اند.

حضرت آیت‌الله مکارم در دیدار فرمانده انتظامی قم:

بی تفاوتی مسئولین نسبت به فضای مجازی مایه تاسف است

حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی گفت: جای تاسف است که نسبت به این موضوع مهم که آمارها نیز به صورت وحشتناک بالا رفتن جرائم فضای مجازی را خبر می دهند، بی تفاوتی وجود دارد.

حکمت‌های اجتماعی روزه به قلم حضرت آیت‌الله صافی

این مرجع تقلید در نوشتاری اظهار کرد: روزه، تمرین اخلاص و پاکی نیت و تنزه از ریا و اجتناب از شهرت‌طلبی و مدح و ثنای خلق است. این عیوب و آفات، در امور نیک دیگر بیشتر وارد می‎شود، ولی روزه‎دار ناچار به حفظ روزه و امساک از مفطرات نیست؛ زیرا ممکن است در خلوت از مفطرات امساک ننماید و خود را روزه‎دار معرفی کند.

تعبیر جالب حضرت آیت‌الله مظاهری از رابطه طلا و زندگانی

این مرجع تقلید عنوان کرد: مشهور است که عمر، طلاست؛ امّا معلوم است که این، حرف غلطی است؛ بهتر، آن است که بگوییم: عمر، طلاآور است. طلا یک سنگ معدنی کمیاب است، امّا ارزش آن چه ربطی به عمر پر ارزش دارد؟ یکی از کوچک‌ترین نتایج حاصل از عمر، این است که با آن می‌توان طلاهای دنیا را به‌دست آورد. اگر هم در معنوّیات استفاده شود، محصول آن طلای ناب آخرت است.

نقش موثر روزه در حل مشکلات مادی و معنوی در بیان آیت‌الله جوادی آملی

حضرت آیت‌الله جوادی آملی در تبیین نقش روزه در مبارزه با شیطان و نیز حل مشکلات مادی و معنوی انسان بیان داشت: اگر کسی برای خدا روزه گرفت چون کارها به دست اوست مشکل را حل می‏ کند. قرآن می‌فرماید ما کارها را برای افرادی که در مسیر مستقیم‏‌اند، راحت می ‏کنیم. این راه را قرآن در اختیار ما گذاشته است؛ زیرا باطن روزه به قدری نیرومند است که انسان را بر جهان طبیعت ـ به اذن خدا ـ پیروز می‏ کند.

آیت‌الله مصباح یزدی:

نظام ارزشی اسلام بر مقدمه بودن دنیا و اصل بودن ‌آخرت تاکید دارد

رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)، یکی از مهمترین اصول نظام ارزشی اسلام را مقدم دانستن آخرت به جای دنیا ذکر کرد.

آیت‌الله اراکی در دیدار با اردوغان تاکید کرد؛

از رئیس کشور اسلامی‌ترکیه انتظار می‌رود با طرح معامله قرن مقابله جدی کند

آیت‌الله اراکی در طول سفری که به دعوت مسئولین عالی ترکیه به این کشور داشت با رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه دیدار و گفت و گو کرد.

آیت‌الله اعرافی در نمایشگاه کتاب تهران:

نمایشگاه کتاب ویترین آگاهی بخشی به مردم است

مدیر حوزه‌های علمیه کشور، گفت: نمایشگاه کتاب نقش بسیار کلیدی در آشنایی عموم جامعه و متخصصین با کارهای نو و جدید دارد، نقش مهمی‌که یک اهل نظر و دقت می‌تواند به تولید علم و فرهنگ داشته باشند.

با حکم رهبر معظم انقلاب اسلامی انجام شد؛

انتصاب نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در حکمی‌حجت الاسلام سیدعبدالفتاح نواب را به نمایندگی ولی‌فقیه در امور حج و زیارت و سرپرستی حجاج ایرانی منصوب کردند.

با حکم رهبر معظم انقلاب اسلامی انجام شد؛

انتصاب مدیر بنیاد دائرهالمعارف فقه اسلامی بر اساس مذهب اهل‌بیت(ع)

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در حکمی حجت‌الاسلام والمسلمین حاج سید علیرضا حائری را به مدیریت بنیاد دائره المعارف فقه اسلامی بر مذهب اهل بیت(علیهم السلام) منصوب کردند.

آیت‌الله مقتدایی در دیدار شهردار قم:

جدیت، علاقه و اخلاص در ارائه خدمات به مردم مد نظر باشد

عضوخبرگان رهبری خدمت در شهر مقدس قم‌ که حرم اهل بیت است را یک توفیق دانست و گفت: این یک نعمت الهی است که برای شکر آن باید با جدیت، علاقه و اخلاص برای رفاه حال مردم خدمات را ارائه داد.

امام جمعه موقت تهران در جمع طلاب:

طلبگی مصونیت نیست، مسئولیت است

آیت الله صدیقی با بیان این که طلبگی مصونیت نیست، بلکه مسئولیت است، خطاب به طلاب تهران گفت: پایداری و بقای پرچم اسلام با ولایت است، اسلام بدون ولایت آرم و نشانه ای ندارد و لذا باید همواره خودمان را سرباز ولایت بدانیم.

آیت‌الله فاضل لنکرانی:

عمل به تکالیف و واجبات الهی تنها راه رسیدن به عرفان و سیر وسلوک است

رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) با بیان اینکه عمل به تکالیف و واجبات الهی تنها راه رسیدن به عرفان و سیر وسلوک می‌باشد گفت: اینکه برخی فرقه‌ها مانند صوفیه می‌گویند تنها دل انسان پاک باشد و عمل صالح فایده ای ندارد، حرف باطلی است و حقایق این تکالیف نمی‌فهمند.

آیت‌الله حسینی بوشهری:

هر جایی که اراده انقلابی و روحیه بسیجی وجود داشته، موفق بوده‌ایم

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه کشور با بیان این که هر جایی که اراده انقلابی و روحیه بسیجی وجود داشته، موفق بوده ایم، بر لزوم تقویت اطلاع رسانی فعالیت‌های بسیج سازندگی در خدمت رسانی به مردم و محرومان تاکید کرد.

دبیر همایش کتاب سال حوزه تشریح کرد؛

جزئیات بیست و یکمین همایش کتاب سال حوزه

در همایش بیست و یکم که امسال برگزار می‌شود، نویسندگان حوزوی ایرانی و غیر ایرانی می‌توانند آثار خود را که درسال ۹۷ یا سال ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ منتشر شده است به دبیرخانه همایش ارسال کنند.

پاسخگویی شبانه روزی دفتر آیت الله مکارم به سوالات

بخش پاسخگویی برخط (آنلاین) مسائل شرعی دفتر حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی از نخستین روز ماه مبارک رمضان به صورت شبانه روزی در خدمت مؤمنین و مقلّدان است.

حجت الاسلام والمسلمین صافی:

طلاب با فن رسانه آشنا شوند

استاد حوزه علمیه گفت: امروز تبلیغ و رسانه به عنوان یک صنعت مهم در دنیا مطرح بوده و ما اگر می‌خواهیم به مجامع بین المللی ورود پیدا کنیم باید خود را به آن مجهز کنیم و برای فتح سنگرهای اسلام در دیگر کشورها باید رسانه قوی داشته باشیم که متاسفانه این مهم هنوز محقق نشده است.

حجت الاسلام والمسلمین رجایی نیا:

اقدامات حوزه و روحانیت در کمک به سیل زده‌ها

مدیر دفتر برنامه ریزی و نظارت راهبردی حوزه‌های علمیه با تاکید بر ادامه کمک رسانی به مردم سیل زده در کشور گفت: طلاب و روحانیت همواره در پشتیبانی از مردم در بحران‌ها و حوادث،پیشگام بوده‌اند.

معاون امور حوزه‌های علمیه خواهران:

امید به آینده روح حاکم بر بیانیه گام دوم انقلاب است

رهبر انقلاب علمدار تشیع می‌باشند و ایشان به‌عنوان مرجع و ولی‌فقیه نماینده حضرت ولی‌عصر(عج) و سایه آن حضرت می‌باشند و در این بیانیه وظیفه همه را به‌وضوح بیان فرموده‌اند و همه‌کسانی که دل درگرو تمدن اسلامی و پیشرفت مکتب اهل‌بیت علیهم‌السلام دارند باید برای اجرای آن تلاش کنند و حوزه علمیه خواهران نیز در این عرصه سهم بزرگی دارد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر: http://meftaah.com/news/۲۱11185

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند

*

*

<script>