خانه / اخبار /

در دانشگاه فردوسی مشهد؛

همایش «نابغه‌ای که نمی‌شناسیم» برگزار می‌شود

در دانشگاه فردوسی مشهد؛

همایش «نابغه‌ای که نمی‌شناسیم» برگزار می‌شود

اختتامیه سلسله‌ نشست‌های آشنایی با آرا و اندیشه‌های علامه شهید سید محمدباقر صدر دوشنبه ٢۴ اردیبهشت در سالن اجتماعات دانشکده الهیات دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می‌‍‌شود.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی مفتاح؛ سلسله‌ نشست‌های آشنایی با آرا و اندیشه‌های علامه شهید سید محمدباقر صدر در فروردین و اردیبهشت سال جاری و به همت انجمن علمی تحول در علوم انسانی دانشگاه فردوسی مشهد با همکاری نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها، پژوهشگاه تخصصی شهید صدر و انتشارات به‌نشر برگزار شده و روز دوشنبه اختتامیه این نشست‌ها با حضور اندیشمندان و اساتید حوزه و دانشگاه برگزار خواهد شد.

در این همایش که با عنوان «نابغه‌ای که نمی‌شناسیم» برگزار می شود، حجت‌الاسلام مجتبی الهی خراسانی (استاد سطوح عالی حزه علمیه خراسان و رئیس میز توسعه و توانمندسازی علوم اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی) درباره «اندیشه‌های مغفول شهید صدر» به سخنرانی می‌پردازد.

در اختتامیه سلسله نشست‌های آشنایی با آرا و اندیشه‌های علامه شهید سید محمدباقر صدر، صدرپژوه ایتالیایی و اقتصاددان فرانسوی از شهید صدر می‌گویند.

رافائل مائوریلو (شرق‌شناس و صدرپژوه ایتالیایی) و  ژولین پلیسیه (اقتصاددان فرانسوی و مترجم شماری آز آثار شهید صدر به زبان فرانسوی) در میزگرد تخصصی «شهید صدر؛ نمای بین‌المللی اندیشه شیعی» به بررسی جایگاه جهانی شخصیت و اندیشه شهید صدر و نقش این اندیشمند والامقام در آشنایی افکار جهانی با اسلام و تشیع می‌پردازند. همچنین‌ دکتر زهرا حائری (از شاگردان شهیده بنت‌الهدی صدر) با بیان خاطرات خود از شهیده بنت‌الهدی صدر اهمیت و ابعاد شخصیت این شهیده والامقام را تبیین می‌کند. در این نشست از جدیدترین ترجمه آثار شهید صدر نیز رونمایی خواهد شد. این آثار عبارت‌اند از فدک در تاریخ، پژوهشی درباره ولایت و پژوهشی درباره امام مهدی علیه‌السلام که به قلم حجت‌الاسلام  ابوالقاسم حسینی (ژرفا) به فارسی ترجمه شده‌اند.

در حاشیه این همایش نیز نمایشگاه آثار شهید صدر بر پا شده و علاقه‌مندان می‌توانند آثار شهید صدر را با تخفیف ویژه همایش دریافت کنند.

این همایش ساعت ١٧ روز دوشنبه ٢۴ اردیبهشت در سالن اجتماعات دانشکده الهیات دانشگاه فردوسی برگزار می‌شود و حضور برای عموم علاقمندان آزاد است.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری مهر

لینک کوتاه خبر: http://meftaah.com/news/۲۲4077

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند

*

*

<script>