خانه / آثار مرتبط /

بررسی سیره ی سیاسی حکومت ولایی؛

کتاب «چالش‌های یک حکومت خاص» منتشر شد

بررسی سیره ی سیاسی حکومت ولایی؛

کتاب «چالش‌های یک حکومت خاص» منتشر شد

کتاب «چالش های یک حکومت خاص» با موضوع «بررسی روش ها، محدودیّت ها و نتایج حکومت ولایی» در انتشارات کمال اندیشه منتشر و روانه بازار نشر گردید.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی مفتاح، کتاب حاضر حاصل تلاش حجت السلام والمسلمین محسن خاکی است که در ۴۰۸ صفحه و در ۷ بخش، از سوی انتشارات کمال اندیشه به زیور طبع آراسته گردیده است.

«کلیّات و مفاهیم»، «مبانی قرآنی اِعمال قدرت توسط ولایت در حکومت ولایی»، «مبانی اجتماعی اخلاقی اعمال قدرت در حکومت ولایی»، «محدودیت ها و محذورات اخلاقی اعمال قدرت در حکومت ولایی» و «روش ها و راهبردهای اخلاقی اعمال قدرت در حکومت ولایی»، «اهداف و غایات تشکیل حکومت ولایی» و « نتایج اخلاقی و تبعات اقامه حکومت ولایی» عناوین فصل های ۷ گانه این کتاب هستند.

«چالش های یک حکومت خاص» حاصل چهار سال تحقیق و پژوهش مداوم در فضای کلامی و جامعه شناسی سیاسی است و میتواند بخشی از خلاء های این بخش را جبران نماید. این کتاب برای اولین بار توسّط انتشارات “کمال اندیشه” در هزار نسخه و در ۴۰۸ صفحه به چاپ رسیده است.

مخاطب با مطالعه کتاب، به دو دستاورد مهم خواهد داشت:

۱ – فهم صحیح از چرایی بسیاری از رفتارها و برخوردها و عدم برخوردهای ولایت و نظام در موارد مختلف .

۲ – درک درست از نسبتی که میان حکومت ولایی و انواع حکومت است، آنجا که بسیاری از مردم به صورت ناخودآگاه بدون توجه به مبانی متفاوت به مقایسه رفتارها و عملکردهای نظام سیاسی ولایت با سایر نظام های حکومتی در جهان می پردازند.

در این کتاب از منابع اصیل اجتهاد یعنی قرآن، سنّت معصومین(ع) و عقل بهره گیری شده است.

انتهای پیام/

منبع: برهان

لینک کوتاه خبر: http://meftaah.com/news/۲۲6634

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند

*

*

<script>