خانه / اخبار /

آیت‌الله نوری‌ همدانی:

از نظر فقیه در کشور دچار خلا و کمبود هستیم

آیت‌الله نوری‌ همدانی:

از نظر فقیه در کشور دچار خلا و کمبود هستیم

آیت الله العظمی نوری همدانی گفت: در تربیت فقیه باید به گزینش افراد با اراده، بااستعداد، کوشا، با تقوا و همت بلند توجه کرد ما از این جهت احساس کمبود و خلاء می کنیم.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی مفتاح، حضرت آیت‌الله نوری همدانی شامگاه چهارشنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه، ائمه جمعه و مدیران مدارس علمیه آذربایجان‌غربی که در دفتر این مرجع تقلید در قم برگزار شد، اظهار داشت: امروزه تربیت طلاب موضوعی بسیار مهم است زیرا با تربیت فقیه می توان اسلام را نگه داشت.

وی بیان داشت: در تربیت فقیه باید به گزینش افراد با اراده، بااستعداد، کوشا، با تقوا و همت بلند توجه کرد زیرا یک فقیه باید زبان شناس، متهجد، مجاهد و با ادبیات آشنا باشد، ما از این جهت احساس کمبود می کنیم و خلاء به وجود آمده است.

آیت الله نوری همدانی با اشاره به شناخت اوضاع زمان و وظیفه رسالت گونه فقها تاکید کرد: شما می دانید که در سرزمین ما سال های زیادی استکبار و استبداد حاکم بود و اسلام ناب محمدی به حاشیه رانده شده بود و مردم تحت سیطره استبداد داخلی و استعمار خارجی بودند و در برابر دشمن دچار خودباختگی شده بودند اما یکی از ثمرات انقلاب این بود که مردم به خودباوری و شجاعت رسیدند.

وی در ادامه اذعان داشت: لازم است انقلاب را با  شاخص ها و موازی آن به مردم نشان دهید و مردم را در صحنه نگه دارید تا با انقلاب آشنا باشند که این یکی از کارهای فقیه است.

این مرجع تقلید با تاکید بر تربیت فقیه در هر شهر و روستایی گفت: تربیت فقیه کار مهمی است و اگر در هر منطقه و محل سکونتی فقیه داشته باشیم خواهید دید چقدر اثر خواهد داشت زیرا مردم باید اخلاق، رفتار و سکنات یک فقیه را ببینند تا بتوانند سرمشق خود قرار دهند.

وی با اشاره به اینکه خداوند مغز را به عنوان راهنما و رهبر در بدن انسان قرار داده است گفت: مجموعه های ما در دیگر شهرها باید توسط یک فرد خیراندیش و کامل مدیریت شود، همانطور که جامعه بدون یک رهبر ارزشی نخواهد داشت.

آیت الله نوری همدانی توجه مردم به فقیه را یکی از ثمرات بسیار مهم انقلاب دانست و گفت: یکی از ویژگی های پیروزی انقلاب این بود که ما دارای فقیه بودیم و با آمدن فقیه به میدان مشکلات را توانستیم رفع کنیم و تحولی که رهبر انقلاب در دنیا داشت در هیچ نقطه ای از دنیا نبوده است و کل مظلومان و مستضعفان جهان بیدار شدند و این خود زمینه ای برای ظهور امام زمان(عج) است.

وی در ادامه بیان کرد: من دفتر تبیان، کتاب صحیفه نور و وصیت نامه امام را به شما توصیه کنم و باید در همه زمینه ها بینش الهی داشته باشیم زیرا باید با دید دیگری به این عالم نگاه کنیم.

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر: http://meftaah.com/news/۲۲9097

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند

*

*

<script>