خانه / آثار مرتبط / معرفی کتاب؛ اقتصاد جهادی

معرفی کتاب؛ اقتصاد جهادی

◀حوزه اقتصاد به دلیل پیوند ملموسی که با زندگی روزمره انسان‌ها دارد، از جایگاه ویژه‌ای در انظار عمومی برخوردار است. هر چند متأسفانه در سال‌های اخیر، اغلب دچار نگاه تقلیدگرایانه از اقتصاد متعارف برای حل مسائل خود بوده است، لکن به نظر می‌رسد پس از گذشت سه دهه از پیروزی انقلاب به الگویی جدید و بومی نیاز است که برآمده از آرمان‌ها و ارزش‌های ملت ایران اسلامی باشد.

◀طبیعی است در این میان تجربیاتی که این مهم را با تکیه بر زیرساخت‌های گسترده کشور و نیروی انسانی متعهد و کارآمد ایران اسلامی به‌ثمر رسانده‌اند، نمونه‌هایی درخور توجه خواهند بود که واکاوی آن‌ها در شرایط کنونی کشور می‌تواند راهگشا باشد.

◀#جهاد_سازندگی از جمله این نمونه‌هاست که توانست با #تکیه‌_بر_الگویی_جهادی_و_مردم_‌بنیان تا حد قابل قبولی زمینه اصلاح و پیشرفت را در عرصه‌های مختلف اجتماعی بالأخص در عرصه اقتصادی فراهم آورد. وجود مؤلفه‌های اقتصادی، فرهنگی و تشکیلاتیِ کم‌نظیر این نهاد را از سایر نهادها و وزارتخانه‌های موجود در کشور متمایز می‌کرد، مؤلفه‌هایی که هر یک از آن‌ها در مسیر پیشِ روی اقتصاد کشور نقشی تعیین‌کننده خواهند داشت.

◀کتاب حاضر تلاشی است تا بتواند زمینه بهره‌برداری و الگوگیریِ هر چه بهتر از تجربه مغفول‌مانده جهاد سازندگی را مهیا نماید.

لینک کوتاه خبر: http://meftaah.com/news/۲۴1518
<script>