خانه / اخبار /

طی دو روز؛

هفته نخست دوره تربیت جنسی کودک و نوجوان برگزار شد/ کنکاشی در نوع نگاه غرب و اسلام به تربیت جنسی

طی دو روز؛

هفته نخست دوره تربیت جنسی کودک و نوجوان برگزار شد/ کنکاشی در نوع نگاه غرب و اسلام به تربیت جنسی

هفته نخست دوره تربیت جنسی کودک و نوجوان طی دو روز و با سخنرانی اساتید صاحب نظر حوزه و دانشگاه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی مفتاح، هفته نخست دوره تربیت جنسی کودک و نوجوان روزهای ۲۱ و ۲۲ تیرماه سال جاری برگزار شد و در آن حجت الاسلام رضا مهکام استاد حوزه و دانشگاه، دکتر سجاد مهدی زاده استاد دانشگاه امام صادق(ع) و دکتر مجید ابهری استاد دانشگاه شهید بهشتی به ارائه بحث پرداختند.

دکتر مهدی زاده بر اساس دیدگاه نظری دوره، موضوع چیستی امر جنسی و عوامل مؤثر در آن را مطرح و آن را از موضوعاتی دانست که همواره مورد بحث و گفت و گو میان اندیشمندان بود.

وی یکی از علل اصلی مشکلات جامعه ایرانی در مسائل جنسی را عدم فهم صحیح از امر جنسی عنوان کرد که نتیجه آن در نظر گرفتن سیاست ها و تصمیم های اشتباه است.

عضو هیأت علمی دانشگاه امام صادق(ع) فهم صحیح از امر جنسی را در گروی شناخت مفاهیم نزدیک و مؤثر بر آن برشمرد و لذت را به عنوان یکی از مهم ترین مفاهیم در این زمینه معرفی کرد و خاطرنشان ساخت: براساس همین مبنا مفهوم لذت در میان نظرات فلاسفه و اندیشمندان مورد بررسی قرار گرفته و نحوه صحیح پاسخ گویی به این نیاز نیز معرفی شد.

«خیال» دومین مفهومی بود که دکتر مهدی زاده به آن اشاره کرد و امر جنسی را به شدت متأثر از خیال دانست و نتیجه آن را به وجود آمدن تنوع طلبی در امر جنسی که منجر به خیانت، تجاوز و … می شود، دانست و اذعان داشت: گسترش روزافزون صنعت پورنوگرافی از اثرات بها دادن بیش از حد به قوه خیال است.

وی در جمع بندی سخنان خود، مطالب مطرح شده را تأثیرگذار در بحث تربیت جنسی کودک و نوجوان عنوان کرد.

سخنران دیگر این نشست، حجت الاسلام رضا مهکام، استاد حوزه و دانشگاه بود که آموزه های تربیت جنسی کودک و نوجوان در اسلام را تشریح کرد و نوع نگاه غرب به امر تربیت جنسی را زیر تیغ نقد قرار داد و یک آسیب شناسی از وضعیت موجود در ایران درباره تربیت جنسی ارائه داد.

حجت الاسلام مهکام در گام بعدی به تبیین مراحل تربیت جنسی و جنسیتی کودک از دوران طفولیت تا نوجوانی براساس آموزه های اسلامی پرداخت و ابعاد مختلف آن نظیر نوع بازی ها، لباس کودک، نحوه خوابیدن و… را مورد بررسی قرار داد.

دکتر مجید ابهری از اساتید دانشگاه شهید بهشتی نیز به عنوان سومین سخنران «نقش والدین در سلامت جنسی کودک و نوجوان» و «بایدها و نبایدهایی که پدر و مادر در رابطه با یک دیگر و با فرزند باید رعایت کنند» را مطرح کرد.

وی همچنین آسیب های احتمالی که در صورت عدم توجه کافی زن و مرد در ارتباط با یکدیگر می تواند گریبان گیر فرزندان شود را مورد کنکاش قرار داد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر: http://meftaah.com/news/۲۴5630

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند

*

*

<script>