خانه / مبانی علوم انسانی اسلامی / همایش انقلاب اسلامی ایران برگزار می‌شود

همایش انقلاب اسلامی ایران برگزار می‌شود

همایش «انقلاب اسلامی ایران؛ چیستی، مسائل و بایسته‌ها» به همت مرکز امامین انقلاب اسلامی برگزار می گردد. 

موسی قربان‌پور دبیر همایش «انقلاب اسلامی ایران؛ چیستی، مسائل و بایسته‌ها» از برگزاری این همایش در روز جمعه ۲۷ بهمن ماه خبر داد.

قربان پور در بیان ضرورت برگزاری این همایش گفت: بازاندیشی در آرمان‌ها، اهداف، برنامه‌ها و شعارهایی که ستون‌های هر انقلاب را شکل داده است، از جمله اقداماتی است که آن انقلاب برای حرکت در مسیر اصلی خود به آن احتیاج دارد.

دبیر همایش «انقلاب اسلامی ایران؛ چیستی، مسائل و بایسته‌ها» افزود: برای حفظ انقلاب اسلامی ایران در مسیر اصلی خود نیز لازم استآرمان‌ها، اهداف، برنامه‌ها و شعارهای این انقلاب بازاندیشی شود تا یک فهم صحیح و کامل درباره آن به نسل سوم و چهارم انقلاب ارائه گردد.

وی تصریح کرد: در همین راستا مرکز امامین انقلاب اسلامی وابسته به مرکز تحقیقات بسیج دانشگاه امام صادق علیه السلام قصد دارد تا با برگزاری همایش «انقلاب اسلامی ایران؛ چیستی، مسائل و بایسته‌ها» فضایی را برای انجام این بازاندیشی فراهم آورد.

قربان پور در ادامه با تشریح بخش‌های مختلف همایش گفت: در بخش اول همایش «انقلاب اسلامی ایران؛ چیستی، مسائل و بایسته‌ها»، چیستی انقلاب اسلامی ایران با حضور استاد رحیم پور ازغدی مورد بررسی قرار می گیرد و سپس یکی از مقالات برگزیده ارائه می‌شود.

دبیر همایش «انقلاب اسلامی ایران؛ چیستی، مسائل و بایسته‌ها» افزود: در بخش دیگر همایش نیز نشستی با هدف بررسی اصلی‌ترین مسائل انقلاب اسلامی ایران در فرجام دهه چهارم آن، با حضور آقایان شهریار زرشناس، پرویز امینی، بیژن عبدالکریمی و سید مجید امامی برگزار می‌شود.

وی گفت: در بخش پایانی همایش نیز مناظره ای بین آقای دکتر کوشکی و آقای شکوهی از اساتید و صاحب‌نظران دانشگاهی برگزار خواهد شد تا از دو نگاه کاملا متفاوت، بایسته‌ها‌ی امروزی مسیر حرکت انقلاب اسلامی ایران مورد بررسی قرار گیرد.

قربان پور در پایان تصریح کرد: همایش «انقلاب اسلامی ایران؛ چیستی، مسائل و بایسته‌ها» اولین همایش از سلسله همایش‌ها در این زمینه است و در نهایت مباحث و پژوهش‌های ارائه شده در آن، در قالب یک کتاب جمع آوری می گردد و منتشر خواهد شد.

لینک کوتاه خبر: http://meftaah.com/news/۲۵2603
<script>