خانه / آثار مرتبط / کتاب «تاریخ در قرآن (تفسیر اجتماعی آیات تاریخی)» منتشر شد

کتاب «تاریخ در قرآن (تفسیر اجتماعی آیات تاریخی)» منتشر شد

کتاب «تاریخ در قرآن (تفسیر اجتماعی آیات تاریخی)» از سوی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه و سازمان تبلیغات اسلامی بطور مشترک چاپ و منتشر شد.

به گزارش  پایگاه خبری – تحلیلی مفتاح؛ «تاریخ در قرآن (تفسیر اجتماعی آیات تاریخی)» نام کتابی است که اخیراً از سوی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه و سازمان تبلیغات اسلامی بطور مشترک چاپ و منتشر شده است.

این کتاب در ۳۶۸ صفحه و در سه بخش به تاریخ و تاریخ نگاری قرآنی، وقایع تاریخی در قرآن و بررسی مسائل فلسفی تاریخ از منظر قرآن می پردازد.

هر بخش دارای فصول متعددی است که به عنوان مثال در بخش وقایع تاریخی در قرآن موضوعاتی مانند: وقایع و اقوام تاریخی قبل از اسلام، سرگذشت پیامبران و وقایع تاریخی صدر اسلام به طور مفصل مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

دکتر مجید کافی، دانشیار و مدیر گروه جامعه شناسی پژوهشکده علوم اجتماعی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه نویسنده این کتاب است. از این نویسنده تا کنون کتاب های «فلسفه علم و علم دینی با تأکید بر آیات قرآن»، «نظریه اجتماعی ارتباط در قرآن»، «جامعه شناسی تاریخی»، «فلسفه نظری تاریخ» و «تغییرات اجتماعی در اندیشه های سیدجمال الدین اسدآبادی» به رشته تحریر درآمده است.

گفتنی است، علاقه مندان به این کتاب می توانند آن را به قیمت ۲۰ هزار تومان از کتاب فروشی سازمان تبلیغات اسلامی به نشانی خیابان ولیعصر(عج)، نبش زرتشت غربی و یا با مراجعه به سایت پژوهشگاه حوزه و دانشگاه به نشانی rihu.ac.ir خریداری کنند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر: http://meftaah.com/news/۲۵6755

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند

*

*

<script>