خانه / آثار مرتبط /

به همت پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی؛

کتاب «مبانی و قواعد تفسیر عرفانی» منتشر شد

به همت پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی؛

کتاب «مبانی و قواعد تفسیر عرفانی» منتشر شد

کتاب «مبانی و قواعد تفسیر عرفانی» تالیف محمد جواد رودگر به تازگی از سوی انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی منتشر شده است.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی مفتاح، تفسیر عرفانی سطوح و ساحات معنایی آیات را از راه تدبر با عقل قویم و شهود از طریق قلب سلیم در معرض افکار و انظار اهالـی معرفت قرآنـی قـرار مـی‌دهـد. سه نکته اسـاسی در تفسیـرعرفانی عبارتند از:۱. تفسیرعرفانی عبور از ظاهر به باطن آیات با تحفظ بر ظاهر خواهد بود. ۲. تفسیرعرفانی همانا تأویل قرآن است. ۳. در تفسیـرعرفانی دو عنصر زیرساختی: ۱. تدبر ۲. سیر و سلوک حضور فعال دارند.

آنچه در کتاب «مبانی و قواعد تفسیر عرفانی» با آن مواجه هستیم عبارتند از: ۱. مبانی تفسیر  عـرفانی اعـم از مبـانی وجـودشنـاختـی، انسـان‌شنـاختـی، معرفت‌شناختی، زبان‌شناختی و غایت‌‌شناختی و نحوه و روش به‌کارگیری این مبانی در تفسیرعرفانی ۲. تفسیر عرفانی، تفسیری قاعده پذیر(قاعده عام و خاص) است که از جمله قواعد خاص آن تأویل و وضع الفاظ برای ارواح معانی است که در این کتاب مورد تبیین، تحلیل و تعلیل قرار گرفت.

کتاب «مبانی و قواعد تفسیر عرفانی» تالیف محمد جواد رودگر با ۴۲۷ صفحه و به قیمت ۳۸ هزار تومان به تازگی از سوی انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی منتشر شده است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر: http://meftaah.com/news/۲۵6770

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند

*

*

<script>