خانه / اخبار /

حوزه در هفته‌ای که گذشت؛

بیانیه شدیداللحن مراجع تقلید پیرامون وقایع کشمیر/ تب ورود طلاب به دانشگاه

حوزه در هفته‌ای که گذشت؛

بیانیه شدیداللحن مراجع تقلید پیرامون وقایع کشمیر/ تب ورود طلاب به دانشگاه

آیت‌الله نوری همدانی گفت: بر آحاد مردم آزاده جهان با هر نوع رنگ و پوست و نژاد و دین و خصوصا امت اسلامی و دولت‌ها است که در برابر اهانت بزرگ و تجاوز غیر انسانی در کشمیر ساکت ننشینند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی مفتاح، حوزه‌های علمیه و روحانیت در هفته‌ای که گذشت شاهد رویدادها و رخدادهای فراوانی بود که در ادامه مهم‌ترین آن‌ها تقدیم حضور علاقه‌مندان می‌شود؛

رهبر معظم انقلاب در دیدار هیأتی از جنبش انصارالله یمن:

با قدرت در مقابل توطئه سعودیها و اماراتیها برای تجزیه یمن بایستید

محمد عبدالسلام سخنگوی جنبش انصارالله یمن و هیئت همراه با رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند.

بیانیه شدیداللحن حضرت آیت‌الله نوری همدانی پیرامون وقایع کشمیر

این مرجع تقلید تأکید کرد: بر آحاد مردم آزاده جهان با هر نوع رنگ و پوست و نژاد و دین و خصوصا امت اسلامی و دولت‌ها است که در برابر اهانت بزرگ و تجاوز غیر انسانی در کشمیر ساکت ننشینند.

حضرت آیت‌الله جوادی آملی:

اقتدار نظامی و دفاعی باید به اندازه ای باشد که دشمن جرأت تجاوز نکند

حضرت آیت‌الله جوادی گفت: سلاح ها باید قوی و پیشرفته باشد که دشمن جرأت تجاوز نکند، یعنی در بعد دفاعی طرزی آماده باشید که دشمن به خود اجازه ندهد برای شما مزاحمت ایجاد کند.

حضرت آیت‌الله صافی گلپایگانی:

دولت هند سریعا به اقدامات ظالمانه خود علیه مردم مظلوم کشمیر پایان دهد

حضرت آیت‌الله صافی گلپایگانی با محکوم کردن حوادث کشمیر تأکید کرد که دولت هند سریعا به اقدامات ظالمانه خود علیه مردم مظلوم کشمر پایان دهد.

حضت آیت‌الله علوی گرگانی:

فرهنگ ولایت و غدیر را در سراسر جهان گسترش و نشر دهیم

حضرت آیت‌الله علوی‌گرگانی با اشاره به این که باید ولایت اهل بیت(ع) را در سراسر جهان گسترش و نشر دهیم، گفت: وعده خدا است که دین خود را در پرتو ولایت در دنیا نشر می‌ دهد.

حضرت آیت‌الله مظاهری تبیین کردند؛

خدای متعال از انسان چهل ساله چه انتظاراتی دارد؟

این مرجع تقلید تصریح کرد: بر اساس روایتی از امام صادق (ع)، بعد از چهل سالگی، انتظار خداوند متعال نیز از انسان بیشتر می‌شود. ممکن است بنده تا رسیدن به چهل سال، در امور زندگی احتیاط و مراقبت دقیق نداشته باشد، امّا باید بداند که پس از آن، فرشتگان الهی تمام جزئیات اعمالش را با دقت و سخت‌گیری می‌نویسند و هیچ حرکت کم یا زیاد یا کوچک یا بزرگی را از قلم نمی‌اندازند.

آیت‌الله شب زنده‌دار:

نخبگان حوزه پاسخ سؤالات بر زمین مانده را بدهند

عضو فقهای شورای نگهبان گفت: امروز با عنایت به جهانی شدن اسلام، محافل علمی دنیا در پی آن هستند که به سوالات دینی پاسخی داده شود و در این راه مستعدین برتر رسالت آن را دارند تا از منابع اسلامی پاسخ را استخراج و بر اساس آن استنباط کنند.

گفت‌وگوی تلفنی آیت‌الله اراکی با شیخ زکزاکی

آیت‌الله اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با شیخ ابراهیم زکزاکی تلفنی گفتگو کرد.

آیت‌الله اعرافی در جمع اصحاب رسانه قم:

هیمنه خبر رسانی غرب باید شکسته شود

مدیر حوزه‌های علمیه با تأکید بر این که هیمنه خبر رسانی رسانه های غربی باید شکسته شود، گفت: رسانه جامعه اسلامی باید در خدمت مردم باشد و در راستای کاهش آسیب ها تلاش کند.

پذیرش حوزه‌های علمیه خواهران تا پنجم شهریورماه ادامه دارد

معاون آموزش حوزه‌های علمیه خواهران گفت: پذیرش حوزه‌های علمیه خواهران در سطح دو (کارشناسی) از ۲۳ تیرماه آغاز شد و تا ۵ شهریور ادامه دارد.

آیت‌الله خاتمی در جوشقان کاشان:

ولایت فقیه ادامه ولایت امیرالمومنین(ع) است

امام جمعه موقت تهران، خون شهدا را پشتوانه جمهوری اسلامی دانست و تصریح کرد: ایران اسلامی ۴۰ سال است که با قدرت در مسیر اهداف انقلاب حرکت کرده و ۴۰ سال‌های دیگر را نیز با سلامت پشت سر می‌گذراند تا به صاحب اصلی آن حضرت مهدی (عج) برسد.

تب ورود طلاب به دانشگاه

تحول علمی حوزه می‌تواند نیرو‌های زبده و نخبه خود را در جرگه خود حفظ کند و از هدر رفت آنان جلوگیری کرده و به جای دانشجو کردن طلاب، طلبه شدن دانشجویان را رقم بزند.

استاد درس خارج حوزه مطرح کرد؛

ضرورت توجه شورای عالی به روش اجتهادی در حوزه

آیت‌الله فقیه یزدی ضمن بیان توصیه هایی به اعضای شورای عالی حوزه های علمیه تأکید کرد که منش و شیوه تحصیل و تدریس باید اجتهادی و بر متدی باشد که اهل بیت(ع) ارائه کرده‌اند.

آیت‌الله موسوی جزایری:

رسانه ها اطعام غدیریه را به فرهنگ عمومی تبدیل کنند

عضو مجلس خبرگان رهبری، با بیان اینکه اطعام غدیریه باید به یک فرهنگ عمومی تبدیل شود، گفت: رسانه‌ها باید مردم را به این فریضه سوق دهند.

استاد رشاد در جمع طلاب حوزه امام رضا(ع):

با جهاد علمی می شود «علامه مجلسی» شد

رئیس شورای حوزه علمیه تهران در مراسم افتتاحیه سال تحصیلی جدید حوزه علمیه امام رضا(ع)، با اشاره به تلاش ها و جهاد علمی علمای اسلام در حفظ هویت و تاریخ شیعه، گفت: افرادی همچون علامه مجلسی چه خصوصیتی و چه عمر بابرکتی داشته اند که فقط یکی از کتاب هایش ۱۱۰ جلد است، در حالی که برای تالیف یک دایره المعارف ۱۱۰ جلدی حداقل باید ۵۰۰ نفر مشارکت کنند!

مدیر موسسه آموزش عالی امام رضا(ع) تهران تشریح کرد؛

فرآیند تحصیل در رشته های تخصصی فقه نظام ساز

حجت‎الاسلام والمسلمین همتی گفت: بی شک یکی از پایه های اصلی بیانیه گام دوم انقلاب، بحث نظام سازی است و این نظام سازی از طریق همین فقه های تخصصی اتفاق خواهد افتاد، زیرا این مدل ضمن این که اسلامیت برنامه ها را تضمین می کند، نوعی تسرّی نظریه ولایت فقیه در ساختار سیاسی و اجتماعی است.

عضو هیئت علمی فرهنگستان علوم اسلامی:

شادی های مشروع و حلال را در دهه ولایت به جامعه معرفی کنیم

عضو هیئت علمی فرهنگستان علوم اسلامی خواستار تبیین و معرفی شادی های مشروع و حلال به آحاد مردم به خصوص در ایام دهه ولایت و امامت شد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر: http://meftaah.com/news/۲۶12397
<script>