خانه / آثار مرتبط / روایتی از زندگی حضرت معصومه (س) در «دختر ماه»

روایتی از زندگی حضرت معصومه (س) در «دختر ماه»

کتاب «دختر ماه» روایتی از زندگی حضرت معصومه (س) به قلم سارا عرفانی از سوی انتشارات مدرسه منتشر شد.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی مفتاح، کتاب «دختر ماه» نوشته سارا عرفانی شامل روایتی از زندگی حضرت معصومه (س) از سوی انتشارات مدرسه منتشر شده است.

«دختر ماه» یکی از عنوان‌های مجموعه «ریحانه» است که برای نوجوانان منتشر شده. این مجموعه‌ می‌کوشد از فراز ابرهای گذران زمان، نگاهی نو به زندگی زنان نامدار صدر اسلام داشته باشد.

نویسنده در کتاب «دختر ماه» می‌کوشد در ۱۸ فصل، زندگینامه حضرت معصومه (س) از بدو تولید تا مهاجرت و در نهایت شهادت را در قالب روایت داستانی بیان کند.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: «آن شب فاطمه تا صبح سرسجاده نشست، به یاد غربت برادر و امامش اشک ریخت و دعا کرد. دلش آرام نمی‌گرفت. یاسر در ظاهر با خبرهای خوب آمده بود. از سلامتی آقا گفته بود و اینکه مامون او را ولیعهد خود معرفی کرده است اما فاطمه می‌دانست در دل برادرش چه می‌گذرد و او چه رنجی را تحمل می‌کند. اذیت و آزارها و خود رایی‌های مامون یک طرف، غربت و تنهایی امامش هم یک طرف. دلش برای آن روزها که قربان صدقه آقا می‌رفت و لبخند بر لبش می‌نشاند، تنگ شده بود. با خود فکر می‌کرد حالا در غربت چه کسی با لبخندی مهرآمیز خستگی از تنش می‌زداید و غم از دلش؟»

انتشارات مدرسه، کتاب «دختر ماه» را در قالب ۱۲۰ صفحه با شمارگان هزار نسخه و قیمت ۱۲۵ هزار ریال منتشر کرده است.

انتهای پیام/

منبع: ایبنا

لینک کوتاه خبر: http://meftaah.com/news/۲۶5695

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند

*

*

<script>