خانه / اخبار /

حوزه در هفته‌ای که گذشت؛

بلد نیستیم حتی کوه را به اندازه کاه معرفی کنیم/ فردای قیامت باید پاسخگوی مسئولیت خود باشید

حوزه در هفته‌ای که گذشت؛

بلد نیستیم حتی کوه را به اندازه کاه معرفی کنیم/ فردای قیامت باید پاسخگوی مسئولیت خود باشید

عضو جامعه مدرسین اذعان داشت: در اینجا خودمان را کمی ملامت کنیم که دیگران گاهی از کاه، کوه می سازند ولی ما بلد نیستیم کوه را به اندازه کاه هم معرفی کنیم؛ این نقص ماست.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی مفتاح، حوزه های علمیه در هفته ای که گذشت شاهد وقایع و رویدادهای مختلفی بود که در ادامه مهم ترین آن ها تقدیم حضورتان می گردد؛

بیانیه‌ مهم رهبر معظم انقلاب به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی؛«گام دوم انقلاب»

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب، به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و ورود جمهوری اسلامی به فصل جدیدی از زندگی، در بیانیه‌ای مهم و راهبردی؛ با تشکر از حضور سرافرازانه و دشمن‌شکن مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن، به تبیین ویژگی‌های مسیر پر افتخار پیموده شده در چهل سال گذشته و مسیری که باید طی شود پرداختند.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی:

خدمت به مناطق محروم تک بعدی نباشد

حضرت آیت الله مکارم خطاب به معاون توسعه مناطق روستایی محروم کشور گفت: این طور نباشد تنها به فکر تأمین آب، گاز و … مناطق محروم باشیم و از مسئله فرهنگ غفلت کنیم.

حضرت آیت الله نوری همدانی:

فردای قیامت باید پاسخگوی مسئولیت خود باشید

این مرجع تقلید بیان کرد: هر کسی در نظام جمهوری اسلامی ایران، مسئولیتی دارد و باید به مردم خدمت کند و آن را افتخار خود بداند؛ مسئول نباید از خدمت خسته شود و اگر خسته شد، باید بداند افرادی هستند که می توانند جایگزین برای خدمت رسانی شوند.

در درس خارج مطرح شد؛

گلایه آیت الله العظمی سبحانی از تعطیلی کتابخانه ها در ایام غیر تعطیل

این مرجع تقلید تأکید کرد: کتابخانه ها در یکشنبه گذشته که روز تحصیلی به شمار می رود بسته بود؛ کتابخانه مانند داروخانه است که باید شبانه روزی در خدمت علم آموزان باشد، حال اگر شبانه نمی توانید چرا در روز تحصیلی بسته بوده است.

حضرت آیت الله بشیر نجفی:

هجمه های شدیدی علیه اسلام برای سلب هویت اسلامی از جوانان انجام می گیرد

آیت الله بشیر نجفی در دیدار جمعی از شیعیان که به زیارت عتبات مقدس مشرف شده بودند، به اهمیت کسب تقوا، محاسبه روزانه نفس، استغفار از گناهان و اینکه امام معصوم (ع) شاهدی برای توبه انسان باشد، دعوت کرد.

حضرت آیت الله علوی گرگانی:

گرانی شایسته مردم ولایتمدار ایران نیست

این مرجع تقلید تصریح کرد: انتظار از دولت این است برای رفع این گرانی چاره ای کنند. مردم در رنج اند و گرانی امان مردم را بریده است.

مردم دعا کنند؛

حال عمومی آیت الله مؤمن مساعد نیست

حال عمومی آیت الله مؤمن که از چندی قبل در یکی از بیمارستان های تهران بستری و تحت مداواست، مساعد نیست . مردم برای شفای این عالم خدوم دعا کنند.

تحلیل آیت الله حسینی بوشهری از کم کاری در معرفی حوزه:

بلد نیستیم حتی کوه را به اندازه کاه معرفی کنیم

عضو جامعه مدرسین اذعان داشت: در اینجا خودمان را کمی ملامت کنیم که دیگران گاهی از کاه، کوه می سازند ولی ما بلد نیستیم کوه را به اندازه کاه هم معرفی کنیم؛ این نقص ماست.

در پی شهادت کودک معصوم در مدینه منوّره صادر شد؛

پیام تسلیت دفتر آیه الله العظمی صافی

دفتر مرجع عالیقدر حضرت آیه الله صافی گلپایگانی در پی شهادت کودک معصوم در مدینه منوّره ‌پیام تسلیتی را صادر کرد.

با صدور بیانیه ای صورت گرفت؛

حمایت جامعه مدرسین از بیانیه راهبردی رهبر انقلاب در تشریح گام دوم انقلاب اسلامی

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن تقدیر و تشکر از رهبر معظم انقلاب اسلامی و تجدید بیعت با معظم له آمادگی کامل خود را برای حرکتی پویاتر و پر تحرک تر در صراط پر فروغ انقلاب اسلامی اعلام می‌دارد و چون همیشه پیشتاز پیگیری و اجرای منویات و رهنمود های ایشان خواهد بود.

آیت الله خاتمی در همدان:

دزدهای منافع ملت را از پنجره لوایحی همچون fatf وارد نکنید

امام جمعه موقت تهران با تاکید بر اینکه اروپا همانند آمریکا قابل اعتماد نیست، گفت: مردم ایران ۴۰ سال پیش دزدها را از این کشور بیرون کردند و امروز از مسئولان می خواهیم همان دزدهایی را که این مردم با زحمت و خون دادن های بسیار از در بیرون کردند را از پنجره لوایحی همچون fatf وارد نکنند.

آیت الله کعبی:

دشمن به دنبال تضعیف ولایت فقیه و مرجعیت است

عضو جامعه مدرسین گفت: رسالت و مأموریت حوزه انقلابی، حفظ و توسعه علوم اسلامی است که در گذشته در حاشیه بود. هم اکنون حوزه در متن است. وقتی در متن باشد، دشمن هم دارد و باید با این دشمن مبارزه کرد، همچنان که دشمن همه هدفش تخریب حوزه از درون است.

حجت الاسلام والمسلمین پیروزمند:

موفقیت های نظام اسلامی در عرصه های علمی و فرهنگی را تبیین کنیم

عضو هیئت علمی فرهنگستان علوم اسلامی بر لزوم تبیین دستاوردها و موفقیت های نظام اسلامی در عرصه های علمی و فرهنگی در طول چهل سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی تاکید کرد.

آیت الله محمد جواد فاضل لنکرانی:

مردم حساب بی تدبیری مسئولان را به اصل انقلاب گره نزده اند

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان این که مردم پشتیبان اصلی نظام هستند، گفت: مردم ایران حفظ انقلاب و نظام را واجب می دانند.

حضرت آیت الله حکیم:

جوانان مومن حقیقت را با برهان بپذیرند و به آن پایبند باشند

حضرت آیت الله سید محمد سعید حکیم از مراجع نجف اشرف، به مصیبت ها و بلا هایی که بعد از رحلت حضرت رسول اکرم (صلى الله علیه وآله) بر سر امت آمد، اشاره کرد و از جوانان مؤمن خواست در خصوص حقیقت، تحقیق کرده و با دلیل و برهان به آن پایبند باشند.

آیت‌الله جنتی در جمع خبرنگاران:

ایران به برکت انقلاب اسلامی در دنیا عزت و قدرت پیدا کرد

دبیر شورای نگهبان گفت: مملکت ما به برکت انقلاب اسلامی عزت و قدرت در دنیا پیدا کرد و قدرت شکن شد. در حال حاضر قدرت‌ها از قدرت اسلام می‌ترسند و وحشت دارند.

رئیس قوه قضائیه در جمع خبرنگاران:

انقلاب اسلامی هر روز نسبت به روز قبل بالنده تر و با شکوهتر و مقتدرتر به راه خود ادامه می‌دهد

آیت الله آملی لاریجانی گفت: نظام جمهوری اسلامی هر روز نسبت به روز قبل بالنده تر و با شکوهتر و مقتدرتر به راه خود ادامه می‌دهد و در منطقه اثر گذار تر از همیشه است.

کانون شهید صدر به مناسبت چهل سالگی انقلاب مطرح کرد؛

بازخوانی توصیه ها و نامه شهید صدر در بزرگداشت انقلاب اسلامی ایران

جمعی از جوانان و نخبگان عراقی در چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران ضمن تبریک این مناسبت به باز خوانی توصیه ها و سخنان شهید صدر در حمایت همه مسلمانان از انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی(ره) پرداختند.

آیت الله اعرافی در میان مدیران و طلاب «المصطفی» پاکستان:

در موضوع «زن» نباید برخوردی منفعلانه با غرب داشته باشیم

آیت الله اعرافی در ادامه برنامه‌های سفر خود به پاکستان امروز جمعه با حضور در نمایندگی جامعه المصطفی در پاکستان با در نشست‌های جداگانه با مدیران، طلاب برادر و طلاب خواهر جامعه المصطفی دیدار کرد.

استاد انصاریان در کتاب نگاهی به مقام حضرت زهرا(س)؛

فاطمه زهرا سلام الله علیها از مصادیق واقعى آیات نورانی قرآن کریم است

مفسرّ، محقق و پژوهشگر علوم و معارف اسلامی در کتاب نگاهی به مقام حضرت زهرا سلام الله علیها، این بانوی مکرمه اسلام را از مصادیق واقعی آیات نورانی قرآن کریم توصیف کرد.

آیت الله رجبی:

ابتذال در سینمای ایران، متدینین کشور را به شدت نگران کرده است

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، تربیت نخبگان علمی و فرهنگی بسیار در کشور را از جمله دستاورهای مهم انقلاب اسلامی در طول ۴۰ سال اخیر برشمرد.

رئیس بنیاد فقهی مدیریت اسلامی در تهران:

۲۲ بهمن نماد پیروزی جنود عقل بر جهل است

حجت الاسلام والمسلمین قوامی گفت: امام خمینی(ره) بعد از پیروزی در درون خود، مترصد یک انقلاب در بیرون می شود و وقتی وارد سیاست می شود، می بیند در کشور جنود شیطان حاکم است و شاه نماد جنود جهل بود و امام می خواستند جنود عقل در این سرزمین حاکم شود.

معاون آموزش حوزه‌ اعلام کرد؛

پذیرش حوزه های علمیه‌ آغاز شد

حجت‌الاسلام‌والمسلمین رستم نژاد از آغاز پذیرش در حوزه علمیه‌های از امروز خبر داد و گفت: ثبت‌نام تا ۲۷ اسفند ادامه خواهد داشت و متقاضیان می‌توانند برای ثبت‌نام اقدام کنند.

حجت الاسلام و المسلمین طبسی در همایش «ولایت»:

انقلاب اسلامی مایه عزت شیعیان است

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، وهابیت را جریانی نخ نما دانست و گفت: انقلاب اسلامی مایه عزت شیعیان در جهان شده است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین بهجت‌پور:

جریان تحجر به‌دنبال برهم زدن رابطه بسیج و حوزه است

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور گفت: جریان تحجر و دشمنان کشور به دنبال برهم زدن رابطه حوزه و بسیج هستند.

عضو خبرگان رهبری:

تولید علوم حوزوی باید در راستای رفع مشکلات جامعه باشد

حجت الاسلام والمسلمین هادی ملکوتی گفت: ما باید مطالب اسلامی را با توجه به نیازهای روز کشور تولید کنیم و این مشکلی است که ما در طول ۴۰ سال اخیر نتوانستیم این کار را انجام دهیم و حوزه باید در این کار ورود کند.

اسفندماه امسال؛

همایش «امام علی(ع)، الگوی عدالت و معنویت برای جهان امروز» برگزار می شود

رئیس پژوهشکده سیره و تاریخ دفتر تبلیغات اسلامی از برگزاری همایش «امام علی(ع)، الگوی عدالت و معنویت برای جهان امروز» خبر داد.

حاج علی اکبری در خطبه های نماز جمعه تهران:

ملت ایران در چله انقلاب هم صبور بود و هم شکور

خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: ملت ما در چلّه گذشته، هم صبور بود و هم شکور، نماد شکر ملّی ملّت ایران، هر سال ۲۲ بهمن بوده و چهلمین سال انقلاب، در بین سال‌های قبل، جلوه بدیعی داشت.

امام جمعه قم:

حوزه علمیه برای تحقق گام دوم انقلاب آماده است

آیت الله سعیدی بیان داشت: نسل جوان نظام اسلامی مخاطب اصلی فرمایشات مقام معظم رهبری هستند و ما به عنوان حوزه علمیه آمادگی کامل خود را به منظور تحقق محورهای مورد نظر رهبر معظم انقلاب در گام دوم انقلاب اعلام می کنیم.

عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی:

قدرت گفتمانی انقلاب اسلامی ایران، ابعاد جهانی پیدا کرده است

حجت الاسلام و المسلمین محمد ملک‌زاده تصریح کرد: بی شک در حال حاضر قدرت گفتمانی انقلاب اسلامی ایران، ابعاد جهانی پیدا کرده و دشمنان قادر به حذف و نابودی آن نیستند.

حجت الاسلام والمسلمین رفیعی مطرح کرد؛

۱۰خانواده برتر در تاریخ

حجت الاسلام والمسلمین رفیعی گفت:براساس آیات قرآن کریم ۱۰ خانواده برتر از میان انبیا وجود دارد که هر یک شاخصه ای داشته اند، لذا الگوگیری از این خصایص برما فرض است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر: http://meftaah.com/news/۲۷10178

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند

*

*

<script>