خانه / آثار مرتبط / کتاب «مشروعیت حکومت در قرآن» منتشر شد

کتاب «مشروعیت حکومت در قرآن» منتشر شد

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی مفتاح، کتاب «مشروعیت حکومت در قرآن» نام اثر جدیدی از پژوهشگاه حوزه و دانشگاه است که به تازگی روانه بازار نشر شده است.

این کتاب بر پایه پژوهشی استوار است که در آن مسئله مشروعیت به عنوان یکی از مسائل مهم در ساحت سیاست و حکومت ـ در قرآن و با تأکید بر دیدگاه تفاسیر و مفسران معاصر واکاوی شده است.

در فصول مختلف این کتاب به موضوعاتی نظیر مشروعیت حکومت پیامبران در قرآن، مشروعیت حکومت پیامبر اکرم(ص) در قرآن، مشروعیت حکومت امامان علیهم السلام در قرآن و مشروعیت حکومت در عصر غیبت در قرآن پرداخته شده است.

در فصل آخر این کتاب مشروعیت الهی ـ‌ مردمی حکومت در عصر غیبت به طور مفصل مورد بحث قرار گرفته است و در چند گفتار آیات قرآن کریم با دسته بندی، آیات مشورت، آیات خلافت انسان و وراثت زمین، آیات وراثت زمین و آبادانی و آیات دال بر توجه خطابات تکالیف عمومی به مردم بررسی شده اند و در نهایت هم دیدگاه های مفسران و صاحب نظران اسلامی نظیر امام خمینی(ره)، علامه طباطبایی، شهید مطهری و … پیرامون مشروعیت الهی ـ مردمی حکومت آورده شده است.

نویسنده کتاب «مشروعیت حکومت در قرآن» دکتر علی آقاجانی محقق گروه علوم سیاسی پژوهشکده علوم اجتماعی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه است و علاقه مندان به مباحث سیاسی می توانند این کتاب را با قیمت ۱۵ هزارتومان از کتاب فروشی ها و یا از سایت پژوهشگاه حوزه و دانشگاه به نشانی rihu.ac.ir  خریداری کنند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر: http://meftaah.com/news/۲۷5722

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند

*

*

<script>