خانه / اخبار /

قائم مقام موسسه امام خمینی(ره) تاکید کرد:

استفاده از ظرفیت طلاب جوان در تحقق بیانیه انقلاب

قائم مقام موسسه امام خمینی(ره) تاکید کرد:

استفاده از ظرفیت طلاب جوان در تحقق بیانیه انقلاب

قائم‌مقام موسسه امام خمینی(ره) با تأکید بر اعتماد بیشتر به نسل جوان در کادرهای مدیریتی، گفت: وجه غالب و نقطه کانونی مدیریت جامعه باید به سمت قشر جوان برود و به ویژه طلاب جوان باید در مسیر تبیین و کار علمی در زمینه بیانیه گام دوم مورد توجه قرار گیرند.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی مفتاح؛ آیت‌الله محمود رجبی، قائم‌مقام موسسه امام خمینی(ره)، در گفت‌وگویی؛ با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب به نسل جوان اعتماد و اعتقاد ویژه‌ای دارند گفت: ایشان معتقدند که آینده انقلاب و ایران با تلاش و کوشش این قشر رقم می‌خورد و محور تحقق نظام پیشرفته‌ اسلامی، جوانان هستند.

وی اظهار کرد: شاید بتوان گفت بیانیه گام دوم انقلاب بیانیه مفصلی بود که مقام معظم رهبری ارجاع به جوانان دادند و از حضور آنان در عرصه‌های مختلف و نقش بی‌بدیل جوانان در برداشتن گام بزرگ دوم به سمت تمدن نوین اسلامی سخن گفتند.

عضو هیئت‌علمی موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) ادامه داد: آینده تمدن نوین اسلامی در دست جوانان است و نباید از این قشر غفلت کرد بلکه باید استفاده حداکثری از آنان داشته باشیم به خصوص طلاب جوان در زمینه تحقق فرمایشات رهبری و گام دوم انقلاب وظیفه تبیینی و علمی بیشتری دارند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به ویژگی‌های جوانان، گفت: کارهای انقلابی نیاز به صفای باطن دارد و این ویژگی و عشق به این نوع تلاش‌ها در جوانان وجود دارد؛ هم‌چنین این قشر در دوران نشاط و شادابی هستند و آینده تمدن انقلاب اسلامی نیاز به روحیه جهادی دارد که این روحیه را می‌توان در جوانان یافت چرا که افراد با سن بالا شاید توانایی به دوش گرفتن تمدن اسلامی در حد ایده آل را نداشته باشند.

رجبی بیان کرد: از دیگر ویژگی‌های جوانان استعداد بالا و خلاقیت است که در عرصه‌های مختلف می‌توان از آن بهره برد و بیشترین پیشرفت ما در عرصه علم و فناوری مرهون تلاش جوانان این مرزوبوم است؛ نباید از سپردن مسائل مهم کشور به جوانان ترسید چرا که تجارب گذشته مانند سال‌های جنگ تحمیلی نشان داد که اعتماد مسئولین به جوانان ثمر داده است.

قائم مقام موسسه امام خمینی(ره) تصریح کرد: نسل اول انقلاب از سرمایه عظیم جوانان غافل مانده و باید از سال‌های پیش جایگزینی جوانان در کادرهای مدیریتی اتفاق می‌افتاد ولی ادامه این روند چالش‌هایی را برای کشور ایجاد کرده و می‌کند به همین دلیل رهبری بر حضور جوانان و همه مردم در بیانیه گام دوم تاکید فرمودند.

رجبی با اشاره به اینکه متأسفانه اعتماد به نسل جوان در نگرش برخی افراد کم است و در این زمینه باید نگرش مسئولی تغییر کند، اظهارکرد: عده‌ای معتقدند افرادی که در پست مدیریتی قرار می‌گیرند باید سابقه کار و تجربه زیادی داشته باشند؛ بنده معتقدم باید از افراد با سن بالا به‌عنوان مشاورین بهره برد، وجه غالب و نقطه کانونی مدیریت جامعه باید به سمت قشر جوان برود و به جوانانی که دارای صلاحیت‌های لازم از جهات مختلف هستند، میدان دهیم.

عضو هیئت‌علمی موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) یادآور شد: البته بهره‌گیری حداکثری از جوانان به معنای کنار گذاشتن افراد با تجربه نیست بلکه باید در عرصه‌های مختلف به نظرات و تجارب افراد با سابقه توجه کرد؛ جوانان باید برای تحقق آرمان‌های جمهوری اسلامی و آینده کشور، از گذشتگان بیاموزند و از تجاربشان استفاده کنند.

انتهای پیام/

منبع: ایکنا

لینک کوتاه خبر: http://meftaah.com/news/۲۹10863

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند

*

*

<script>