خانه / اخبار /

نویسنده کتاب «فرزندآوری» در گفت‌وگو با مفتاح:

برخی از مؤمنان به سبب بی‌اعتمادی به رازقیت خدا حاضر به فرزندآوری نیستند/گفتن کلاه بیاورید، سر بردیم

نویسنده کتاب «فرزندآوری» در گفت‌وگو با مفتاح:

برخی از مؤمنان به سبب بی‌اعتمادی به رازقیت خدا حاضر به فرزندآوری نیستند/گفتن کلاه بیاورید، سر بردیم

حجت‌الاسلام مقدمی با بیان این‌که کاهش جمعیت کشور در دولت‌های مختلف مسیر اشتباهی را طی کرد، اذعان داشت: گفتن کلاه بیاورید، سر بردیم.

حجت‌الاسلام محمود مقدمی، نویسنده کتاب «فرزندآوری» در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی مفتاح، با تأکید بر افزایش جمعیت کشور آمارهای این حوزه را نامطلوب توصیف کرد و بیان داشت: علیرغم تأکید رهبر معظم انقلاب، آمارهای رشد جمعیت کشور را خوب ارزیابی نمی‌کنند.

وی افزود: درباره رشد جمعیت هنوز خبرهایی شنیده می‌شود که در جهت منویات مقام معظم رهبری نیستند. این خبرها نشان می‌دهند مسیر چندان نرمالی طی نمی‌شود.

حجت‌الاسلام مقدمی با بیان این‌که متأسفانه هنوز برخی از مراکز درمانی افراد را به پیشگیری از فرزندآوری تشویق می‌کنند، اظهار کرد: این مراکز نه تنها تشویق بلکه گاهی این کار را انجام می‌دهند.

این استاد حوزه، یکی از تلاش‌های دشمن علیه فرهنگ اسلام را تشویق افراد به حفظ و نگه‌داری حیوانات خانگی به جای فرزندآوری دانست و عنوان کرد: بدون شک تلاش دشمنان در جهت تغییر سبک زندگی اسلامی به سبک زندگی غربی در کاهش فرزندآوری تأثیر بسزایی دارد.

وی ادامه داد: از یک سوء تلاش دشمنان و از سوی دیگر کم‌کاری مسئولان، مراکز و نهادها، حوزویان و… سبب شده فرهنگ غرب در جاهایی جایگزین فرهنگ اسلام شود.

نویسنده کتاب «فرزندآوری» با ابراز تأسف از پخش فیلم‌ها، سریال‌ها و انیمیشن‌هایی که افراد را به نگه‌داری از حیوانات خانگی، زندگی مجردی، روابط غیر اسلامی و… تشویق می‌کنند، گفت: برخی از برنامه‌های صداوسیما نیز از همین روال پیروی می‌کنند.

وی اضافه کرد: البته نباید فراموش کنیم نفوذی‌های داخلی که در برخی از دستگاه‌های حکومتی حضور دارند، با تبلیغات منفی خود سبب کاهش جمعیت شده و می‌شوند.

حجت‌الاسلام مقدمی با یادآوری این موضوع که کاهش جمعیت کشور در دولت‌های مختلف مسیر اشتباهی را طی کرده است، اذعان داشت: گفتن کلاه بیاورید، سر بردیم.

وی افزود: خیال نکنیم تلاش دشمنان در جهت کاهش جمعیت از بین رفته و یا کمتر شده است، بلکه آن‌ها همچنان با قوت به کار خود ادامه می‌دهند. ما نیز گویی نسبت به این تلاش دشمن بی تفاوت شده‌ایم.

استاد حوزه، با بیان این‌که غربی‌ها با دادن جوایز، امکانات و تسهیلات مختلف افراد را به فرزندآوری تشویق می‌کنند، گفت: البته این موضوع در کشورهای مختلف با شدت و ضعف دنبال می‌شود.

وی ادامه داد: در کشور ما نه تنها برای فرزندآوری تشویق خاصی صورت نمی‌گیرد، بلکه با برخی کارهای فرهنگی و عملیات‌های پزشکی سبب کاهش جمعیت می‌شوند.

نویسنده کتاب «فرزندآوری» عنوان داشت: برخی پزشکان می‌گویند؛ بسیاری از داروها و واکسن‌هایی که تجویز می‌شوند، خاصیت عقیم سازی دارند.

حجت‌الاسلام مقدمی، در درجه نخست تشویق مردم به فرزندآوری را کار دولت دانست و بیان کرد: رهبر معظم انقلاب در این زمینه توصیه‌های کافی را فرموده‌اند. دولت باید در عمل آن‌ها را محقق کند.

وی تغییر نگاه دینی مردم را از راهکارهای تشویق افراد به فرزندآوری برشمرد و گفت: درست است که بخشی از مردم نگاه غربی دارند، ولی بخش قابل توجهی از افراد متدین و مؤمن هستند که به سبب مسائل اقتصادی حاضر به بچه‌دار شدن نیستند.

استاد حوزه اظهار کرد: افراد مؤمنی که به سبب مسائل اقتصادی حاضر به فرزندآوری نیستند باید بدانند نسبت به رازقیت خدا بی اعتماد هستند. خداوند متعال خود می‌فرماید روزی فرزندانتان با من است و حتی به سبب فرزندانتان به شما والدین نیز خیر و برکت می‌رسانم.

وی افزود: پدر و مادر خیال می‌کنند روزی کودکان در دست آن‌هاست در حالی که روزی دهنده خداست. برخی تنها در سخن نسبت به رزاقیت خدا اعتقاد دارند ولی در عمل مخالف آن عمل می‌کنند. رازق بودن خدا را باید باور کرد و طلاب علوم دینی وظیفه دارند این مسائل را برای مردم تبیین کنند.

نویسنده کتاب «فرزندآوری» با بیان این‌که پیامبر(ص) می‌فرمایند «اکثروا الولد، أکاثر بکم الأمم غداً؛ فرزندان خود را زیاد کنید تا فردا به واسطه(کثرت) شما بر دیگر امم افتخار نمایم.» عنوان کرد: اگر این روایت حضرت(ص) را دستور تلقی کنیم، فرزندآوری یک وظیفه به شمار می‌آید.

وی ادامه داد: بدون شک دفاع از کیان و پیکر دین و اسلام یک وظیفه شرعی است که این کار با زیاد شدن جمعیت رخ می‌دهد چون یکی از مهم‌ترین و شاید مهم‌ترین مؤلفه‌ قدرت یک کشور جمعیت آن است.

حجت‌الاسلام مقدمی همچنین اشاره‌ای به توجه ویژه عامه به فرزندآوری کرد و بیان داشت: علمای عامه نسبت به فرزندآوری تأکید فراوانی دارند و این موضوع در کشور ما نیز وجود دارد. باید به چنین موضوعاتی توجه داشته باشیم.

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر: http://meftaah.com/news/۳۰11301

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند

*

*

<script>