خانه / اخبار /

حوزه در هفته‌ای که گذشت؛

تضعیف مبانی دینی مردم خیانت است/ جوانان مستعد، فکری برای تحول در حوزه کنند

حوزه در هفته‌ای که گذشت؛

تضعیف مبانی دینی مردم خیانت است/ جوانان مستعد، فکری برای تحول در حوزه کنند

آیت الله مصباح یزدی در توصیه به طلاب مستعد و جوان حوزی گفت: به طلاب مستعد و جوان حوزوی توصیه می کنم برای تحول آموزشی و اضافه کردن برنامه ها فکری کنند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی مفتاح، حوزه های علمیه در هفته ای که گذشت شاهد رویدادها و وقایع مختلفی بود که مهم ترین آن ها تقدیم حضور علاقه مندان می شود؛

دستور رهبر انقلاب به رئیس‌جمهور:

بازسازی را سریعاً آغاز کنید

رهبر انقلاب در پاسخ به درخواست مجوز رئیس‌جمهور برای برداشت از صندوق توسعه ملی به منظور تأمین بخشی از هزینه‌های ناشی از خسارات سیلهای اخیر، جدیت دستگاههای مسئول در پیگیری و جبران خسارتهای مالی سنگین سیل بویژه خسارتهای وارده بر کشاورزان را لازم دانستند و از دولت خواستند که با استفاده از محلهای قانونی موجود، سریعاً اقدامات لازم را آغاز کند و در ادامه پس از جمع‌بندی وضعیت و در صورت نیاز، برداشت از صندوق توسعه ملی مورد تأیید خواهد بود.

حضرت آیت الله وحید خراسانی:

برای آیت الله خامنه ای خیلی دعا می کنم

حضرت آیت الله وحید خراسانی ضمن ابلاغ سلام به رهبر معظم انقلاب گفت: برای آیت الله خامنه ای خیلی دعا می کنم،‌ ایشان مرد بزرگواری هستند.

تقدیر حضرت آیت الله مکارم شیرازی از طلاب جهادی؛

تضعیف مبانی دینی مردم خیانت است

این مرجع تقلید خاطرنشان می کرد: از کسانی که در این سیل واقعا به میدان آمدند، تشکر می کنیم؛ باید از جوانان، طلاب و فضلا که به میدان آمده و خوش درخشیدند، قدردانی کرد.

حضرت آیت الله صافی گلپایگانی در دیدار تولیت آستان قدس رضوی:

نسبت به احیا و حفظ موقوفات آستان قدس بر طبق نیّات واقفین، اهتمام نمایید

این مرجع تقلید عنوان کرد: نسبت به اصل موقوفات به بهترین وجه ممکن نیّات واقفان رعایت شود و امور شرعی و مذهبی در این مورد به طور کامل مراعات گردد.

ادامه حمایت مراجع از سیل زدگان؛

حضرت آیت الله سبحانی پول فروش خانه اش را به سیل زدگان داد

حجت‌الاسلام‌والمسلمین ربانی با اشاره به فروش خانه آیت الله العظمی سبحانی برای کمک به سیل‌زدگان خوزستان، گفت: ایشان یک برگ چک‌بانکی به من دادند و گفتند «من خانه‌ای قدیمی داشتم، آن را فروختم و کمی از پول آن را در جایی هزینه کردم و مابقی را به شما می‌دهم تا به سیل‌زدگان بدهید. سلام مخصوص من را نیز به آن‌ها برسانید».

حضرت آیت الله نوری همدانی:

نقش شهدا در پیروزی انقلاب غیر قابل انکار است

این مرجع تقلید گفت: شهداء نقش مهمی در پیروزی انقلاب و ایستادگی در برابر دشمنان از خود به یادگار گذاشته اند و با جان فشانی و جانبازی خود موجب عزت و آزادی مردم در برابر جبهه استکبار جهانی شدند.

حضرت آیت الله جوادی آملی مطرح کرد؛

دعای سیل زدگان با قلب شکسته مستجاب است

حضرت آیت الله جوادی آملی ضمن دعا برای عزیزان آسیب دیده سیل، از مردم و مسئولین که برای رفع مشکلات مردم تلاش می کنند، تقدیر کرد.

حضرت آیت الله مظاهری:

تصمیم آمریکا نشانۀ شکست توطئه‌های آنها در برابر مقاومت مردم ایران است

رئیس حوزه علمیه اصفهان گفت: تصمیم اخیر آمریکا نشانۀ ضعف آنان و شکست توطئه‌های آنها در برابر مقاومت مردم ایران است و این توطئه نیز مانند توطئه‌های چهل سال گذشتۀ آنان، به لطف الهی و با اتحاد مسئولین و حضور مردم در صحنه، خنثی خواهد شد و مکر آنان به خواست خداوند متعال، به خودشان باز خواهد گشت.

در دیداری صورت گرفت؛

توصیه های آیت الله العظمی شبیری زنجانی به تولیت آستان قدس رضوی

‌این مرجع تقلید یادآور شد: سعی کنید نسخه معتبر کتاب عیون الرضا(ع) را به صورت منقح چاپ کنید و در اختیار دیگران قرار دهید.

حضرت آیت الله علوی گرگانی:

مسئولین با خدمت رسانی بهتر برای حفظ نظام تلاش کنند

این مرجع تقلید اظهار داشت: همه مسئولین باید تلاش شان حفظ نظام و انقلاب باشد. اگر هدف تخریب باشد، فردای قیامت باید پاسخگو بود.

توصیه آیت الله مصباح یزدی:

جوانان مستعد، فکری برای تحول در حوزه بکنند

آیت الله مصباح یزدی در توصیه به طلاب مستعد و جوان حوزی گفت: به طلاب مستعد و جوان حوزوی توصیه می کنم برای تحول آموزشی و اضافه کردن برنامه ها فکری کنند.

آیت الله موسوی جزایری:

نیازمند مساعدت و یاری مراجع تقلید در مناطق سیل‌زده هستیم

آیت الله موسوی جزایری، با بیان اینکه نیازمند مساعدت و یاری مراجع تقلید در مناطق سیل‌زده هستیم، گفت: سلام ما را به محضر مراجع و جامعه مدرسین برسانید و بدانید ما آماده دریافت و عمل به رهنمودهای مراجع معظم تقلید هستیم.

آیت الله حسینی بوشهری در اهواز:

داعیه داران حقوق بشر غربی دروغگویانی متظاهرند

دبیر شورای عالی حوزه های علمیه کشور گفت: آنانی که مدعی حقوق بشرند، آسیب هایی که بر ملت ایران به علت وقوع سیل رخ داده را دیدند، اما به راحتی حساب های هلال احمر را مسدود کردند تا کمک های خیرین کشورهای عالم به سیل زدگان ایران نرسد.

با صدور بیانیه ای صورت گرفت؛

دفتر حضرت آیت الله سیستانی اظهارات منتسب به ایشان درباره نظام حکومتی عراق را تکذیب کرد

دفتر حضرت آیت الله سیستانی تمامی اظهارات و تحلیل های مختلفی که در خصوص موضع گیری معظم له در مورد نظام حکومتی عراق مطرح شده را تکذیب کرد.

آیت‌الله اعرافی در همایش بازخوانی آثار علمی و فرهنگی انقلاب مطرح کرد؛

تدوین بیش از چهارهزار اثر در قلمروهای علوم اسلامی و انسانی

مدیر حوزه های علمیه گفت: بیش از چهارهزار اثر در قلمروهای علوم اسلامی و حوزه‌های علوم انسانی جدید تدوین و در مجموعه‌ای سی جلدی عرضه شده است.

در قم انجام گرفت؛

دیدار تولیت آستان قدس رضوی با مراجع و شخصیت های حوزوی

حجت الاسلام والمسلمین مروی تولیت آستان قدس رضوی با حضرت آیت الله سبحانی و آیت الله یزدی رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم دیدار و گفت وگو کرد.

آیت الله محمدجواد فاضل لنکرانی:

فقه قدرت ورود در تمام مسائل علمی را دارد

رییس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) تأکید کرد: هیپنوتیزم و انرژی درمانی یک امر واقع شده است و صدور حرام یا حلال برای آن مشکلی را حل نمی کند، اما اگر فقه راه هایی که ضرر آن کم است را تقویت کند به رشد علم هیپنوتیزم منجر شده و مسیر صحیح این رشد علمی را برای بشر روشن می کند.

آیت الله علم الهدی:

گام دوم، گام فراگیر سازی انقلاب است

امام جمعه مشهد با بیان اینکه بکارگیری نیروهای جوان به معنای کنار گذاشتن افراد که در سن بالا قرار دارند، نیست، گفت: جوانان باید از تجربیات افرادی که سال ها در یک عرصه کار کرده اند و نواقص و کاستی ها را می شناسند، استفاده کنند.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور در مشهد:

روحیه جهادی در شرایط فعلی پیش برنده انقلاب است

حجت الاسلام و المسلمین محمد قمی با تاکید بر این که روحیه جهادی در شرایط فعلی پیش برنده انقلاب است، گفت: رمز تحول در سازمان تبلیغات بهره مندی از نیروهای انقلابی و مکتبی است.

استاد رشاد در نکوداشت پروفسور لگنهاوزن:

حوزه به امر فلسفه دین توجه کند

رییس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی خاطرنشان کرد: حوزه به امر فلسفه دین توجه کند چون تحول در مسائل دیگر توجه به فلسفه دین است بدون تحول و توجه به این موضوع نمی شود فقه و اجتهاد و سایر نظامات را متحول کرد و به جدّ نیازمند به توجه به فلسفه دین است.

نماینده ولی فقیه در اصفهان:

فلسفه درس خواندن خدمت به مردم است

امام جمعه اصفهان با تاکید بر این که فلسفه درس خواندن در حوزه چیزی جز خدمت به مردم نیست، گفت: طلابی که به یاری و کمک مردم سیل زده رفته اند، عزتی نه فقط برای ایران و شیعه، بلکه برای جهان اسلام هستند

آیت الله اراکی:

حوزه علمیه پیشتاز جریان‌های انقلابی است

آیت‌الله اراکی با بیان اینکه مسأله کمک‌رسانی به مردم سیل‌زده، هم یک وظیفه شرعی و هم یک حرکت انقلابی است، گفت: روحانیون پیشتازان قشر بسیجی هستند.

حجت الاسلام والمسلمین پورسیدآقایی خبر داد؛

«مهدویت و چالش ها» موضوع پانزدهمین همایش بین المللی دکترین مهدویت

مدیر مؤسسه آینده روشن موضوع همایش پانزدهم را «مهدویت و چالش ها» عنوان کرد و گفت: هرچند همایش امسال در تب و تاب جریان سیل است ولی امیدواریم هرچه زودتر این مشکلی که پیش آمده است به دست همه مردم و مسؤولان حل شود.

آیت الله مقتدایی:

سپاه در خط مقدم مبارزه با تروریست ها قرار دارد

دبیر دوم شورای عالی حوزه های علمیه با بیان این که سپاه در خط مقدم مبارزه با تروریست ها قرار دارد، گفت: مسئولان در برابر اقدام آمریکا علیه سپاه مقابله به مثل کنند.

مدیر جامعه الزهرا(س):

ارتقای سواد رسانه ای لازمه توفیق حوزه در امر تبلیغ است

حجت‌الاسلام و المسمین مدنی، ارتقای سطح سواد رسانه ای را لازمه توفیق حوزه علمیه در عرصه تبلیغ برشمرد.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی قزوینی:

شیعه بزرگترین ضربه را از عقده گشایی برخی خودی ها خورده است

استاد حوزه گفت: بعد از تبیین موضوع مهدویت،باید از شبهات روز آگاهی داشت و برای آن پاسخ متقنی ارائه داد. ولی امروز مصیبتی که گرفتار آن هستیم القای شبهه از طرف برخی خودی ها است.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم:

باور عمیق به اقتصاد مقاومتی و التزام به آن، لازمه رونق تولید است

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تصریح کرد: بی شک لازمه رونق تولید در سال ۹۸ ، باور عمیق مردم و مسئولان به اقتصاد مقاومتی و به خصوص التزام به آن است.

رئیس ستاد مدیریت بحران حوزه:

ستاد مدیریت بحران حوزه، شبکه نیرومند امدادی تشکیل می دهد

حجت الاسلام والمسلمین محمد حسن زمانی، این ستاد را شبکه ای در حال شکل گیری دانست که در آینده می تواند بارهای بسیار بزرگی از سرراه مردم در مناطق آسیب دیده بردارد.

آیت الله خاتمی:

آمریکایی ها نمی گذارند کمک های جهانی برای سیل زدگان به کشورمان برسد

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری گفت: آمریکایی ها با کمال وقاحت و دروغ گویی مدعی هستند که با دولت ایران طرفند اما دروغ می گویند آنان با ملت ایران طرف هستند زیرا نمی گذارند کمک های جهانی برای سیل زدگان به کشورمان برسد.

آیت الله رییسی:

آزمون و خطا از دستگاه قضایی پذیرفته نیست

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه پس از گذشت چهار دهه از تشکیل دستگاه قضایی جمهوری اسلامی، آزمون و خطا از این مجموعه عظیم پذیرفته نیست، گفت: قضات شریف که اکثریت بدنه قوه قضاییه را تشکیل می‌دهند، باید اولین مدعیان علیه فساد و نارسایی در دستگاه قضایی باشند.

حجت الاسلام و المسلمین طبسی در اصفهان:

نفوذی ها علیه انقلاب و حوزه های علمیه کم نیستند

عضو جامعه مدرسین قم گفت: امروز فضا و زمینه برای انجام وظیفه فراهم است، ولی حربه ها و فتنه ها علیه روحانیت و حوزه های علمیه چندین برابر شده است، به نحوی که حتی نسبت به شهریه اندک طلاب هم شبهه وارد می کنند.

آیت الله مهدی مروارید:

علم حدیث مقدمه بسیاری از علوم است

عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان ضمن تبیین اهمیت علوم حدیث و نقش آن در علوم اسلامی گفت: در رجال پژوهی مسائل مربوط به صدور روایات از راوی و همچنین صحت کلام، فعل و یا تقریر صادر شده از راوی مورد بررسی قرار می گیرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری:

«نمی‌شود» و «نمی‌توانیم» در شأن مدیر انقلابی نیست

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حیدری، بر لزوم برخورد قضایی با مسببان خسارات ناشی از سیل، تأکید کرد و گفت: این فرهنگ «نمی‌شود» و «نمی‌توانیم»، فرهنگ انقلابی نیست و متأسفانه امروز کشور ما به برخی مدیران غیر انقلابی مبتلا شده و مسئولانی با این تفکر غیر انقلابی زمینه‌ساز وقوع این خسارت‌ها شده‌اند.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران در اهواز تاکید کرد؛

توجه به درس و بحث‌ طلبگی در کنار تقویت خدمات اجتماعی حوزه

حجت‌الاسلام‌والمسلمین بهجت‌پور، با تأکید بر اینکه اولویت اصلی طلاب «علم‌آموزی» است، گفت: باید در کنار توجه به خدمات اجتماعی طلاب، درس و بحث طلاب را به‌طورجدی پیگیری کنیم.

دبیر پانزدهمین همایش بین‌المللی دکترین مهدویت خبر داد؛

ارسال ۲۲۰ مقاله علمی و پژوهشی به دبیرخانه پانزدهمین همایش مهدویت

دبیر پانزدهمین همایش بین‌المللی دکترین مهدویت از ارسال ۲۲۰ مقاله علمی و پژوهشی به دبیرخانه پانزدهمین همایش مهدویت خبر داد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر: http://meftaah.com/news/۳۱10873
<script>