خانه / آثار مرتبط /

معرفی کتاب؛

تشریح «نظریه ها و نظام های حقوقی»

معرفی کتاب؛

تشریح «نظریه ها و نظام های حقوقی»

کتاب نظریه ها و نظام های حقوقی نوشته قدرت الله خسروشاهی به همت پژوهشگاه حوزه و دانشگاه به چاپ رسید.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی مفتاح؛ شناخت تخصصی علم حقوق، ویژه دانشجویان و دانشمندان عرصه حقوق است. اما به دلیل ارتباط علم حقوق با دیگر شاخه‌های علوم انسانی، شناخت کلی و اجمالی علم حقوق برای پژوهشگران دیگر عرصه‌های علوم انسانی نیز ضروری و دست‌کم مفید است.

این شناخت کلی و اجمالی در سه سطح؛ ابتدایی (مقدمه علم حقوق)، میانی (حقوق‌شناسی عمومی) و نهایی (فلسفه حقوق) قابل انجام است.

کتاب حاضر با عنوان نظریه‌ها و نظام‌های حقوقی مطالعه و پژوهشی در سطح میانی است که از بین مجموعه مباحث فراوان مربوط به حقوق‌شناسی عمومی، تنها به بررسی نظریه‌های تأثیرگذار و نظام‌های مهم حقوقی می‌پردازد و البته با تأکید بیشتری نظام حقوقی اسلام را معرفی و دیدگاه مکتب حقوقی اسلام درباره مبانی و اهداف حقوق را تبیین می‌کند.

این کتاب از دو بخش تشکیل شده است. بخش اول با عنوان نظریه های حقوقی که دارای دو فصل با عنوان مبانی حقوق و اهداف حقوق می باشد و بخش دوم نیز با عنوان نظام های مهم حقوقی که از چهار فصل با عنوان تعریف نظام حقوقی و معیار تقسیم بندی آن ، نظام های حقوق «سکولار – بشری»، نظام های حقوق «دینی – الهی» ، نظام حقوق جمهوری اسلامی ایران تشکیل شده است.

کتاب نظریه ها و نظام های حقوقی نوشته قدرت الله خسروشاهی در سال ۱۳۹۱ از سوی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه منتشر شده است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر: http://meftaah.com/news/۳۱1617

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند

*

*

<script>