تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : general133
حوزه : آثار مرتبط, اخبار, اقتصاد, مبانی علوم انسانی اسلامی
شماره : 19196
تاریخ : ۳ شهریور, ۱۳۹۹ :: ۱۸:۱۵
کتاب «بررسی فقهی سیاست مالیات تورمی» منتشر شد به همت پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی؛ کتاب «بررسی فقهی سیاست مالیات تورمی» منتشر شد کتاب «بررسی فقهی سیاست مالیات تورمی» به قلم نصرالله خلیلی تیرتاشی به همت سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی منتشر شد.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی مفتاح، کتاب «بررسی فقهی سیاست مالیات تورمی»، نگاه جامعی به جوانب مختلف مالیات تورمی به منظور کشف مبانی و چارچوب فقهی استفاده از آن و میزان انطباق با عدالت اقتصادی به عنوان مهم‌ترین وظیفه دولت اسلامی دارد.

برای رسیدن به این هدف ابتدا پیامدهای منفی مالیات تورمی بررسی شده؛ سپس با لحاظ ادله لفظی از قرآن و سنت و معیار مصلحت نظام از کلام بزرگان از جمله امام خمینی (ره) به کشف چارچوب فقهی استفاده از مالیات تورمی پرداخته و در پایان راهکارهایی نیز برای جانشین مالیات تورمی ارائه گردید.

کتاب شامل هفت فصل است: فصل اول کلیات موضوع، شامل بیان مسأله، سؤال‌های مطرح در تحقیقات این کتاب، هدف و ضرورت انجام تحقیق و فرضیه‌ها و محدودیت‌ها را در برمی‌گیرد. فصل دوم، با عنوان بررسی ماهیت مالیات تورمی و پیامدهای آن به موضوع‌شناسی و بیان علل و آثار آن می‌پردازد. فصل سوم ماهیت پول و اهمیت حفظ ارزش آن در اقتصاد اسلامی را بررسی می‌کند.فصل چهارم به بررسی فقهی اعمال سیاست مالیات تورمی می‌پردازد. فصل پنجم، به بررسی سیاست‌های مالیات تورمی اعمال شده در ایران با معیار مصلحت می‌پردازد. فصل ششم به راهکارهای سیاستی جایگزین مالیات تورمی می‌پردازد و در پایان در فصل هفتم خلاصه، نتایج و پیشنهادهای تحقیق آمده است.

بررسی فقهی سیاست مالیات تورمی به قلم نصرالله خلیلی تیرتاشی به همت سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در ۳۶۳ صفحه، قطع رقعی و قیمت ۵۴,۰۰۰ تومان منتشر شده است.

انتهای پیام/

© 2020 تمام حقوق این سایت برای پایگاه خبری-تحلیلی مفتاح محفوظ می باشد.