تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : general133
حوزه : اخبار, مبانی علوم انسانی اسلامی, مشروح خبرها
شماره : 21886
تاریخ : ۲۰ دی, ۱۳۹۹ :: ۱۶:۱۶
حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمود مدنی در نشست خبری بیان کرد؛ آغاز ثبت‌نام آزمون ورودی جامعه الزهرا(س) از ۱۹ دی/ افزایش ظرفیت پذیرش مدیر جامعه الزهرا(س) گفت: ثبت‌نام از داوطلبان آزمون ورودی جامعه الزهرا(س) در مقاطع مختلف تحصیلی سطح یک، سطح دو، سطح سه، سطح چهار و بازپذیری از ۱۹ دی ماه آغاز شده و تا ۲۲ بهمن ماه ادامه دارد.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی مفتاح، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمود مدنی، مدیر جامعه الزهرا(س) در نشست خبری اظهار داشت: ثبت‌نام از داوطلبان آزمون ورودی جامعه الزهرا در مقاطع مختلف تحصیلی سطح یک، سطح دو، سطح سه، سطح چهار و بازپذیری از ۱۹ دی ماه آغاز شده و تا ۲۲ بهمن ماه ادامه دارد.

وی ادامه داد: آزمون ورودی جامعه الزهرا(س) در تمامی مقاطع به جز مقطع دکترا به دلیل وضعیت کنونی کشور، به صورت مجازی برگزار می‌شود و امید است با تغییر شرایط، آزمون حضوری برگزار می‌شود.

مدیر جامعه الزهرا(س) افزود: امسال در شیفت عصر، بخش تمام وقت عصر را دایر کردیم تا بتوانیم از تمامی‌ظرفیت‌ها و امکانات برای پذیرش بیشتر طلاب بهره بگیریم‌.

حجت‌الاسلام والمسلمین مدنی بیان کرد: در سطح سه از ۵۰ رشته همسو پذیرش داریم و رشته‌هایی نیز به مراجع تصویب کننده ارایه داده‌ایم که در صورت مصوب، افزایش رشته‌ها را در سطح سه و چهار خواهیم داشت.

وی اظهار کرد: جامعه الزهرا(س) تاکنون چندین برابر طرفیت متقاضی داشته و همواره توانسته از تمامی‌ظرفیت‌های خود جذب طلاب کند.

وی با بیان این‌که جامعه الزهرا(س) در سه بخش حوزوی، دانشگاهی و آموزشی و پرورشی فعالیت می‌کند، ادامه داد: فعالیت در بخش حوزوی رسالت جامعه الزهرا(س) است که در این بخش بیش از ۲۲ هزار طلبه از داخل و ۵۰ ملیت مشغول تحصیل هستند.

مدیر جامعه الزهرا(س) عنوان کرد: در بخش دانشگاهی، دانشکده تک جنسیتی هدی، بیش از ۱۲ رشته ارایه می‌شود و ۵۰۰ دانشجو درحال حاضر تحصیل می‌کنند.

وی افزود: در بخش آموزش و پرورش، از پیش دبستانی تا دبیرستان معارف پذیرش داشته و درحال حاضر ۲۵۰۰ نفر در این مجموعه مشغول تحصیل‌اند.

حجت‌الاسلام والمسلمین مدنی با اشاره به فعالیت‌های گسترده جامعه الزهرا(س) در بخش بین الملل تصریح کرد: در همایش فارغ التحصیلان جامعه الزهرا(س) که در شبه قاره هند برگزار کردیم بیش از ۸۵ درصد شرکت کنندگان، طلاب و مدیران مدارس علمیه و یا مجموعه فرهنگی و افراد تاثیرگذار جامعه بودند.

وی با اشاره به میزبانی جامعه الزهرا(س) در دومین همایش ملی کتاب سال بانوان ابراز کرد: سال گذشته با ایجاد کانون‌های استانی جامعه الزهرا، به فاعلیت خواهران فارغ التحصیل سازمان مناسبی داده شد و همچنین با راه اندازی انجمن‌های آموزشی، فرهنگی تبلیغی طلاب می‌توانند توانایی‌ها، ظرفیت‌ها و خدمات خود را ارائه دهند.

مدیر جامعه الزهرا(س) افزود: جامعه الزهرا سه نشریه علمی پژوهشی و ۱۶ نشریه داخلی منتشر می‌کند که به دلیل محدودیت بودجه، نسخه دیجیتالی آن‌ها در سامانه عرضه می‌شود و کمتر نسخه فیزیکی عرضه می‌شود.

وی در پایان در پاسخ به سوالات خبرنگاران با اشاره به پرورش بانوان مجتهده اظهار کرد: امسال پذیرش محدود در داخل و خارج از کشور در دوره عالی فقه خواهیم داشت که فراخوان آن بهمن ماه اعلام می‌شود.

وی ادامه داد: این دوره در جهت پرورش بانوان مجتهده برگزار می‌شود و در سال‌های گذشته نیز محدود برگزار می‌شد که امسال برای اولین بار در سطح جهان تشیع اعلام عمومی کرده‌ایم‌.

مدیر جامعه الزهرا(س) در پاسخ به این که آیا زن می‌تواند مجتهد باشد یا خیر افزود: سطح اجتهاد و مرجع تقلید متفاوت است. بانویی که مجتهد و صاحب اجتهاد شد از لحاظ فقهی قابل بحث است که می‌تواند مرجع تقلید شود .

وی ادامه داد: در برخی منابع آمده که زن می‌تواند مرجع تقلید شود ولی درحال حاضر چنین وضعیتی موجود نیست. هرکس می‌تواند با مراجعه به شرایط مرجع تقلید بودن، ببیند که مرد بودن جزو شرایط هست یا خیر. در این صورت متوجه می‌شود می‌تواند به مرجع زن مراجعه کند یا این که نمی‌تواند.

 وی افزود: ظرفیت پذیرش طلاب جامعه الزهرا در سال تحصیلی آینده سه هزار نفر است که افزایش هزار نفری را به همراه دارد.

وی با اشاره به محدود بودن ظرفیت بودجه افزود: فعالیت جامعه الزهرا فراملی است اما بودجه آن اندک است، آموزش زبان فارسی از جمله خدمات فراملی جامعه الزهرا است که بازتاب بسیار گسترده ای داشته است.

انتهای پیام/

© 2021 تمام حقوق این سایت برای پایگاه خبری-تحلیلی مفتاح محفوظ می باشد.